Skocz do zawartości

Jakie spalanie w zimę w 320D 136 km?


Valdi204

Rekomendowane odpowiedzi

P.S. Dobrze że nie napisałem ze udało mi się w "emerytowskim" trybie jazdy zejść do 7,2L/100 na tej samej trasie - bo zmieszalibyście mnie z gu...

 

Ups - napisałem :twisted2: (teraz dopiero sie zacznie jechanka) :mrgreen:

 

A w tym, że da się z tymi silnikami tyle spalić to akurat nic dziwnego. Sam moim 325 kiedyś na trasie udało mi się właśnie zejść do lekko ponad 7, nie pamiętam nawet dokładnie jaka liczba była po przecinku, męczyłem się tak tylko raz, żeby sprawdzić ile najmniej da się spalić.

 

Ps. Pisze się "gó..." ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 55
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Nie używam brzydkich słów tak więc nie wiem jak się pisze :cool2: (od takie wytłumaczenie)

 

Z tego co słyszałem/czytałem na różnych forach to silnik M52B28TU jest najekonomiczniejszym silnikiem biorąc pod uwagę pojemność.

 

Chyba nie powinniśmy się sprzeczać o to ile komu pali w "mieście" bo każdy ma swoje małe "miasto" do pokonania - i nawet w tym samym mieście na różnych trasach może wyjść różnica w spalaniu do 2ch litrów na tym samym silniku ... ja tylko chciałem podnieść i tak już duże ciśnienie w dieslach :twisted2: (żart)

 

:twisted2:

"A Pan 9mm Jest Pasterzem Chroniącym Moją Sprawiedliwą Dupę W dolinie Ciemności..."
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie karmcie trola :twisted:

Juz pisalem w tym temacie, ze kogo bym nie sluchal (a juz szczgolnie nie czytal w internecie), to pali polowe tego co mi, a kupil tez polowe taniej i to w lepszym stanie :mrgreen:

Mialo byc miasto, a sie zrobil mieszany. Mi 1.6 pali w miescie, latem 13l lpg. Zima mniej, ale to wynika z tego, ze jezdze w miescie, nie dojezdzam do niego 10km i wiecej jade na benzynie, zeby sie rozgrzal choc troche.

Oczywiscie koledze serdecznie gratuluje 328, co pali mniej niz clio 1.2, ktorym mialem okazje prawie przez 2 lata jezdzic :duh:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiscie koledze serdecznie gratuluje 328, co pali mniej niz clio 1.2, ktorym mialem okazje prawie przez 2 lata jezdzic :duh:

 

Dziękuje :lol: i współczuje jazdy takim samochodem :mrgreen:

 

P.S. Miałem 1.8 e36 i paliło mi więcej niż 2.8 - dziwne??

Mówi wam coś "moment obrotowy"??? To dlatego Diesle (rzekomo) są tańsze w eksploatacji ... nie będę tu nikogo uświadamiał bo nie jestem kompetentny...

"A Pan 9mm Jest Pasterzem Chroniącym Moją Sprawiedliwą Dupę W dolinie Ciemności..."
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

panowie ja czesto smigam trasa szczecin birmingham uk. srednie spalanie to 7.5l z tym ze trasa niemcy francja to 180-200km/h.jezdze po nocach wiec taka mozliwosc jest. odnosnie miasta,to jezdze codzien po okolo5km do pracy wiec spalanie kreci sie kolo 10l. niestety dizle nielubia krotkich tras.zapomnialem dodac ze to e46 320d. przed liftem
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Mój 136 konny diesel w zime spalał mi 7 L i to w wiekszości trasa do kilku kilometrów z jednegp końca miasta na drugi. Nie miałem powodów do narzekania na spalanie w tym aucie, ale od kiedy to wyczyściłem elektrozaworki i egr oraz co miało duży wpływ wymieniłem obydwa termostaty z racji wiecznego niedogrzania (głowny tradycyjnie pękły zaczepy i egr-u też nie trzymał) zauważyłem że zmiejszyło sie o jakieś do 0,5L. Ostatnio w świeta postanowiłem zmierzyć mu sama trase gdyż wcześniej zauważyłem ze jest spora różnica miedzy trasa a miastem i ku mojemu zdumieniu wyszło 4,5L :D i jechałem 90-120 trasa po miasteczkach, nie jakaś dwu pasmowa.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.