Skocz do zawartości

330d nie chciało odpalić...


szymoni

Rekomendowane odpowiedzi

witam Panowie, przyjechalem z pracy do domu zgasilem ladnie auto. Problem polega na tym ze nie chce juz odpalic. Kreci wzorowo, BC pokazuje ze wszystko ok. Poczekam troche az ostygnie i sprobuje. Zawieszona pompka paliwa czy co? pozdr Edytowane przez szymoni
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak na cieplym nie pali to wtryski do sprawdzenia/wymiany. Pokrec ok 1-2 min max jak masz dobry akumulator i zobacz czy odpali, albo poczekaj az ostygnie. U mnie przy tym objawie 2 wtryski poszly na zlom. Teraz pali na dotyk.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie gdy auto nie odpalalo na cieplym, nie zauwazylem zadnych zmian podczas jazdy. Nic nie dymilo, nie falowal, nie byl glosniejszy itp. Jedyna usterka to ze nie chcial zapalic na cieplym, ewentualnie palil po bardzo dlugim kreceniu. W serwisie po podpieciu kompa tez nie bylo widac po korekcji wtryskow ze cos jest nie tak. Dopiero po manualnym podpieciu menzurek okazalo sie ze 2 z nich leja na przelewach. Wymienilem 2 wtryski na nowe (Bosch program wymiany czesci) i usterki nie ma.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

No i autko wycielo mi ten sam numer po raz drugi. Tym razem nie odpalilo po godzinie tylko dopiero rano drugiego dnia...

 

Komputer pokazał następujące rzeczy:

4704 - pre supply pressure monitoring

2550 - railpressure control at start

 

dwa błedy, po skasowaniu nie pojawiaja sie wiecej

wystapiły przy przebiegu minus 5km, czyli jakos jak klekł

 

dodatkowo dwa bledne wskazania podczas pracy silnika:

- P-amount of the PI-ideal speed control mm^3 zakres zielonego pola od 0 do 50, pokazuje -(minus)0,05 na wolnych obrotach oraz -(minus)50 na wiekszych

- UB operating hours zakres zielonego pola od 0 do 500 pokazuje 4192 bez wzgledu na obroty silnika

 

Czy na podstawie tych danych jakas szybka diagnoza tego przypadku jest możliwa? Sa to wskazania z softu INPA

 

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Z tego co wiem to za pre suply pressure jest odpowiedzialna pompa pod siedzeniem, powinna dawac 4bary.

Sprawdz to bo jesli ma poniżej 3,7 to lipa

 

To amount to w każdej bmce jaką diagnozowałem tak właśnie było.

Ub operating hour to ilość godzin pracy Twojej bryki czyli ponad 4000godzin

Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli chodzi o pompę paliwową?

 

Czy jest możliwość sprawdzenia CZUJNIKA CIŚNIENIA na szynie wtryskowej? Jak mam wydac 764zł u Smorawińskiego i nie być pewnym, że to rozwiąże sprawe to dziękuje...

 

Odnośnie czasu pracy auta (silnika), czy te 4000 godzin to jest przegięcie czy to wartość w miarę rozsądna w odniesieniu do wieku auta i przebiegu aktualnego 144.000? Trudno mi to jakos ocenic. Może koledzy odczytają ze swoich maszyn te wartości i porównamy? pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi o pompe posrednia przed pompa wysokiego cisnienia ... jak napisal hunter jest ona w okolicy fotela kierowcy tyle ze "pod" samochodem ... 144k wez sobie nawet przyjmij srednia 100kmh z jaka moglbys to przejechac w co watpie to Ci juz daje 1440 godzin, 60kmh 2400h itepe :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Co do ilości godzi kolego to troszke dużo jest.

Ja mam 120tyś przebiegu auto jeździło na północy itali góry i miasteczko dlatego napęd XD i mam 3090 godzin wychodzi 38km/h średnia

Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam, bylbym wdzieczny gdyby ktos mi wskazal na realoem lub na innym schemacie (numer czesci rowniez) pompe posrednia przed pompa wysokiego cisnienia. Gdy auto nie chcailo odpalic, po odpieciu wezyka, ktory wchodzi do filtra paliwa i przekreceniu kluczyka paliwo ledwo lecialo z niego. Gdy juz odpala leci pod duzo wiekszym cisnieniem. Stawiam na ta pompke. dziekuje z gory i pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie doszukuj się innego problemu niż ta pompa pod siedzeniem kierowcy :) przerobiłem ten problem. miałem dosłownie to samo co ty. trzy dni auto stało u niby "fachowców" aż doszli, że to pompa się zawiesza hehe.

taka rada dopóki nie wymienisz tej pompy, jak nie będziesz mógł zapalić, podczas przekręcenia kluczyka na zapłon (w tym samym czasie) uderz kilka razy mocno w próg przy otwartych drzwiach. u mnie działało :), pompa odwieszała się i zapalał :) pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.