Skocz do zawartości

Wycieki z silnika 316I


loctus

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Nie dawno stałem się szczęśliwym posiadaczem BMW E36 316I, jednak...

 

Mam taki problem, a mianowicie byłem dziś na warsztacie na przegląd zawieszenia i przy okazji przy oględzinach zawieszenia przez mechanika, poinformował mnie on o tym że mam wyciek oleju z silnika. Więc zszedłem pod auto bo chciałem rzucić okiem na stan autka od spodu i faktycznie, jak patrzymy na silnik od przodu auta (od spodu) i od tej strony "przedniej" widać ślady wycieku oleju na obudowie silnika od miejsca gdzie są rolki pasków itp. Zaznaczam że kiedy otwieramy maskę to nie widać tego od góry.

Pytając mechanika o radę, poradził mi na dobry początek wymianę rozrządu a następnie wymianę uszczelek.

 

Chciałem Was zapytać czy faktycznie dobrze poradził mi ten mechanik i w jakim przedziale cenowym się wykosztuję odnośnie wymiany rozrządu oraz wszelkich uszczelek.

 

Będę wdzięczny za pomoc.

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Hej,

 

Auto jest z roku 95'. Silnik M43.

 

Co do wycieków to nie znam się na silniku aż tak dobrze. Ale wycieki idą po obudowie z przodu silnika tak jak stoisz przed maską, tylko że wchodzisz pod auto na kanale i patrzysz od dołu. I na tej przedniej ściance spływa olej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To będzie to.

 

Teraz mam pytanie czy ktoś z regionu zna jakiegoś dobrego mechanika w rejonie Żor-Rybnika-Pszczyny-Ja-bia-Katowic który by się tego podjął i czy wogólę sprawa jest warta świeczki? I ile by mnie taka usługa kosztowała.

 

I chciałbym się dowiedzieć jak podchodzi się do rozrządu w silniku M43? czy trzeba go wymieniać okresowo tak jak się to robi w silnikach gdzie rozrząd jest na pasku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podepne sie pod temat.

Mi w IS M42 tez cieknie tak po boku i od dolu z przodu silnika jak patrzylem od spodu to niezle zafajdany silnik az po skrzynie. Czy to tez te uszczelki pokrywy ?

http://bmwfans.info/original/E36/Cou/318is-M42/ECE/L/M/1993/05/mg-11/ill-11_2683

 

Czy moze przednie uszczelniacze walka korbowego ? A tak wogole to gdzie one sa na bmwfans czy to te co w linki wstawilem ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.