Skocz do zawartości

chodzi o klime


eniro

Rekomendowane odpowiedzi

pytanie do uzytkownikow klimatronika tzn. tej z trzema kolkami a pod kazdym z nich po 3 przyciski czy moze ktos sprawdzic czy w momencie zalaczenia zaplonu i wlaczenia dmuchawy na min zalacza sie odrazu wentylator klimy z przodu auta czy tak ma byc czy cos jest powalone
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie napisales kolego czy w momencie wlaczenia dmuchawy masz wlaczana klime. Ale wentylator chlodnicy klimatyzacji (skraplacza) powinien wlaczyc sie dopiero kiedy wzrosnie cisnienie w ukladzie tzn. kiedy jest upalnie na podworku i wentylator silnika nie jest w stanie wychlodzic skraplacza. moim zdaniem os jest nie tak.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pewnie masz racje bo mialem zamontowana klime tzw manualna a zmienilem na klimatronik i w momencie jak wlacze dmuchawe na zapalonym silniku odrazu wlacza sie klima czyli wiatrak i kompresor bez nacisniecia przycisku klimy czyli wychodzi na to ze poprzestawiane sa kable we wtyczce ktora sie wpina do instalacji auta czy ma ktos opis kabli we wtyczce w wersji manualnej i klimatronika dodam ze kable kolorami sa takie same tylko 4 kable sa w innych otworach niz w manualu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz cos nakrecone w instalacji. Sprawdzilbym najpierw czy wlacznik klimatyzacji jest wpiety w instalacje, prawidlowo powinno byc tak ze bez wlaczenuia dmuchawy nie mozna wlaczyc klimatyzacji czyli moze sam wlacznik jast zalaczony na stale albo nie jest wpiety. Mozesz tez znalezc przekaznik cewki kompresora, sprawdzisz kolory kabli na jego sterowanie (tego przekaznika czyli wyjscia 85 i 86) i tam wepniesz wlacznik do klimatyzacji, powinno dzialac. Dmuchawa chlodnicy zalaczana jest przez czujnik wysokiego cisnienia i ma niewielki zwiazek z pozostala czescia instalacji.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zapomnialem napisac ze w nagrzewnicy mam wyciagniety wentylator dmuchawy i miecz bo byly zepsute w poniedzialek dopiero przyjda czesci podpiolem wszystko bez tych 2 czesci czy to moze tak mieszac moze glupieje komputer nagrzewnicy jesli niema wentylatora i miecza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pytanie do kolegi mipel mam nagrzewnice klimatronika z e34 535 natomiast panel sterujacy jest z e32 750 czy ten panel jest taki sam jak od e34 535 w momencie jak wlacze ogrzewanie tylnej szyby slysze w nagrzewnicy silniczek jakgdyby zamykal wew. obieg jak naciskam przycisk wew.obiegu nic zero reakcji czy moze miec ten panel inaczej wyjscia niz w e34 535 i czy moze ktos sprawdzic jak sie naciska osuszanie przedniej szyby ten obok wyl.klimy zapala sie komtrorlka wyl ogrzewania szyby tylnej czy tak ma byc a i jeszcze jedno dzis spadlo troche sniegu na dworze zrobilo sie zimniej czy i klima niechce sie zalaczyc czy tak ma byc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co ja wiem to właśnie klimatronik z e34 najpierw zawitał w e32 i chyba panel jest taki sam.

 

Jak włączysz nadmuch przedniej szyby to automatycznie załączy się ogrzewanie tylnej szyby.

 

U mnie też jest dźwięk jakby coś się otwierało/zamykało ale to chyba przymyka pozostałe nawiewy a otwiera na maxa te na szybę przednią i boczne . Wydaje mi się że tak powinno być więc chyba nie masz się czym martwić.

 

Mnie nurtuje jedna rzecz. dlaczego ze środkowego nawiewu tam gdzie można ustawić ciepłe/zimne gdy ustawię na ciepłe to ciepłe dmucha tylko z prawego a z lewego lekko chłodne?

BMW


Bayerische Motoren Werke

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.