Skocz do zawartości

Pytanie o wyposażenie seryjne i dodatkowe


szczrz

Rekomendowane odpowiedzi

witam

nosze się ciągle z zamiarem kupna e66 i chciałbym żeby było dość mocno wyposażone, szczególnie audio powinno byc dobre, oczywiście z tyłu i drive i fotele regulowane, ale do rzeczy:

pytanie 1. Jakie audio było podstawowe w e66 po lifcie- czy logic7 byl standard czy jakies gorsze? i czy te gorsze daje rade czy tak jak w wiekszosci bmw seryjny kibelek?

 

pytanie 2. Deska rozdzielcza- panel klimatyzacji- niektóre auta mają 3 gałki niektóre 4 gałki od regulacji, w każdym 2 są do temperatury, a ta druga gałka- siła nawiewu(?) czemu raz są dwie a raz jedna?

 

pozdrawiam

BMW E9 2800CS 1970. Coming Soon :p
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

nosze się ciągle z zamiarem kupna e66 i chciałbym żeby było dość mocno wyposażone, szczególnie audio powinno byc dobre, oczywiście z tyłu i drive i fotele regulowane, ale do rzeczy:

pytanie 1. Jakie audio było podstawowe w e66 po lifcie- czy logic7 byl standard czy jakies gorsze? i czy te gorsze daje rade czy tak jak w wiekszosci bmw seryjny kibelek?

 

pytanie 2. Deska rozdzielcza- panel klimatyzacji- niektóre auta mają 3 gałki niektóre 4 gałki od regulacji, w każdym 2 są do temperatury, a ta druga gałka- siła nawiewu(?) czemu raz są dwie a raz jedna?

 

pozdrawiam

 

1. Jeśli chodzi o rynek EU, to na 90% wychodził standard. Ale to było zależne od wersji silnikowej. 760Li będzie miało logic7 w standardzie np. Ogólnie wersje nagłośnienia byly 3: standard, hi-fi i logic7 (zwane hi-fi professional). Tylko opcja ostatnia według mnie jest warta uwagi.

 

2. 3 pokretła są jeśli masz klime 1 strefową z przodu. 4 pokrętła - klima 2 strefowa. Możesz siłe nawiewu na pasażera oddzielnie ustawiać. Też odradzam w ogóle brać taką wersje. E66 często są biedne z przodu, bo kupuje się je zazwyczaj do wożenia pasażerów z tyłu i tam jest wypas. Przod to kierowca etatowy więc po co przeplacać :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aha jeszcze pytanie trzecie przypomniało mi się-

a więc- nawigacja- jest jakaś lepsza i gorsza czy po prostu jest jedna navi i nie ma innej lepszej lub gorszej czy też jak w e60 profi itp.??

BMW E9 2800CS 1970. Coming Soon :p
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W 99% E65/E66 jest navi professional, ale wymaga dopłaty wiec zdarzają się modele bez niej (navi buissness, mały ekran, po tym poznasz). Ogólnie to sie zdarza bardzo rzadko, widziałem raz tylko model mega biedny z welurem, 1 strefowa klima, zwykla navi i ogolnie bez wyposażenia dodatkowego praktycznie.

 

Ogólnie jak będziesz szuakł, zwróc uwage na:

1. Dynamic Drive, ale E66 to ma w standardzie.

2. EDC lub po lifcie Adaptive Drive, pneumatyka.

3. Szyby klimakomfort, podwojne z folią w srodku, wiele ma przednia jako dodatek, czasami zdarza sie ze wszystkie takie sa, wtedy masz w środku cisze i jak wali 30+ stopni w lecie, to w srodku masz klimat taki jaki sobie ustawisz na klimie, nie nagrzewa sie (folia zatrzymuje do 80% promieni slonecznych).

4. Fotele komfort, tył w E66 to będzie standard, ale z przodu moze sie trafic zwykly fotel, unikaj tego raczej bo szkoda kupic serie 7 z takimi fotelami.

5. TV i DVD (zmieniarka) jest mile, szczegolnie jak masz wyswietlacz z tyłu.

6. Podgrzewanie foteli i kierownicy to podstawa w zimie, przewietrzanie tez sie przydaje, masaże to bajer zbedny.

7. Soft close i automatyczna klapa bagaznika, mila sprawa.

8. Dostęp komfortowy.

 

To tak ogolnie bardzo. Nie bede sie rozpisywal bo robie stronke o E65/E66 i poradach w jego zakupie, wiec jak skoncze to tam bedzie wszystko ladnie rozpisane :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aha czyli fotele z masażem to zbędny gadżet, dobrze że powiedziałeś bo do tej pory raczej bardziej zwracałem uwagę na auta z masażem, no ale teraz zmienie troche kierunek poszukiwań wg. Twoich wskazań.

Nie wiesz czy skisack był możliwy w e66? Na tym też mi zależy bo troche nie lubie jezdzić z trumna na dachu, z resztą jak taka e66 wyglądałaby z czymś takim :(

A czyli navi to tak samo jak w e60, duzy i mały wyświetlacz, myslałem że w e66 czy tam e65 zawsze jest duzy tylko soft jakis inny, szczerze mówiąc choć przeglądałem juz duzo tych samochodów to nigdy nie spotkałem sie z małą nawigacją. Najbiedniejsza jaką widziałem to właśnie welur, podgrzewane fotele bez pamieci i klima 1strefa.

 

Dzieki wielkie za wskazówki.

Pozdro

 

:cool2:

BMW E9 2800CS 1970. Coming Soon :p
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie przepadam za plastikami, ale jeśli jednym z kryteriów wyboru e66 ma być rzeczony skisack:

 

http://7er-forum.com/modelle/e38/zubehoer/skisack.jpg

 

to nie zapomnijcie jeszcze płachty na burka:

 

http://7er-forum.com/modelle/e38/zubehoer/universal_fondschutzdecke.jpg

 

zaznaczam że to oryginał Fondschutzdecke :mrgreen: :mrgreen:

...

http://images.google.pl/url?source=imgres&ct=img&q=http://www.after-hours-japan.com/forum/download/file.php%3Favatar%3D2927_1256015996.jpg&usg=AFQjCNHOPvQjuY6a3NonAqZpEu-c86ARiw w benzynie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie przepadam za plastikami, ale jeśli jednym z kryteriów wyboru e66 ma być rzeczony skisack

 

Heh, ja tez miałem takie kryterium wyboru, ale niestety nie znalazłem jasnego wnętrza ze skisackiem :-(

Co gorsza mam wersję z lodówką, więc nijak nie mogę przebić się z kufra do kabiny (w poprzednim E60 zrobiłem sobie self-made skisack przy pomocy diaksa :-) )

A ponieważ nie znoszę wozić trumny na dachu (ten hałas), to jedyny sposób na transport nart to wykorzystanie szerokiego paneelu środkowego , przy czym 20cm nart ląduje w otwartej lodówce (inaczej się nie mieszczą). Z zewnątrz wygląda to jakbym trupa wiózł :-)

Wracając do tematu wyposażenia, uważam, że przede wszystkim trzeba szukać wersji z Logic7. Ten zestaw gra naprawdę znakomicie.

 

Pzdr,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie przepadam za plastikami, ale jeśli jednym z kryteriów wyboru e66 ma być rzeczony skisack:

 

no niestety, skisack dla mnie to jedno z podstawowych kryteriów, pewnie że wolałbym mieć sobie lodóweczke :) , no ale wszystkiego nie można mieć, rozsądek jednak mi mówi że lepiej nie mieć lodówki, która cały rok byłaby przydatna, a mieć skisack który przydaje się raz czy dwa razy do roku :|

nie wiem, ale nie mam przekonania do wozenia ze soba trumny :norty:

BMW E9 2800CS 1970. Coming Soon :p
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.