Skocz do zawartości

sterowanie szyb


Danek24

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich. Mam mały dylemat z szybami przednimi tzn wszystkodziała z jednym małym ale. Od chwili kiedy zakupił auto zauważyłem że szyba zarówno kierowcy jak i pasażera nie zamyka się automatycznie poprzez kliknięcie. Otwiera się za dotknięciem guzika do samego dołu , natomiast aby ją zamknąć muszę trzymać cały czas guzik. Wydaje mi się że tak poprostu jest zaprogramowany moduł komfortu. Szukałem i kombinowałem ale niestety nie znalazłem nic na temat sposobu zmienienia tego. Posiadam Inpę ale z tego co wiem tym programem nie przetsawię tej opcji. Dowiedziałem się że możńa to przeprogramować trzymająć guzig przez jakiś czas po zamknieciu szyby na maksa. Niestety albo żle to robie albo poprostu tak się nie da. Czy ktoś coś takiego przerabiał i może mi pomódz?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jest to mechaniczne uszkodzenie bo zachowuje sie tak samo zarówno szyba kierowcy jak i pasażera. Tył zamyka sie automatycznie. Z tego co wiem to się programuje w celu braku możliwości przycięcia kogoś szybą. Pytanie tylko jak to sie programuje?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odłączenie aku nic nie zmieni bo już miałem okazje tak zrobić. Usterka hmm raczej wykluczam bo wszystko działa jak należy a w opisie rzeczy jakie można programować w BMW jest taka opcja jak zaprogramowanie sposobu zamykania szyb, z tym że programem DIS. Temat założyłem dlatego że słyszałem ze można zaprogramować też trzymając przycisk na zamykanie jeszcze przez chwilkę po całkowitym domknięciu szyby. Niestety albo coś żle robię albo się tak nie da. Podłączając INPĘ żadnych błędów związanych z pracą szyb nie ma. Nie jest to uciążliwe bo wszystko normalnie działa tyle że trzeba zamykać trzymając cały czas włącznik. Odsuwa się automatycznie do samego końca.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W listwach wokół drzwi są jakieś czujniki. Jeśli są niepodłączone albo coś jest z nimi nie tak, to też szyba będzie opadać automatycznie, ale do podniesienia trzeba będzie trzymać klawisz. Zdejmij boczek i poszukaj czarnych kabelków idących w stronę listwy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.