Skocz do zawartości

320d e90 wytrzymalosc silnika

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano
201 KM i 413,5 NM

QUATTRO

Diesel ? No thanks....

Opublikowano
CO jest tym najslabszym ogniwem dla ktorego nie da sie bardziej podniesc mocy?

 

Kierowca.

QUATTRO

Diesel ? No thanks....

Opublikowano
  • Autor
CO jest tym najslabszym ogniwem dla ktorego nie da sie bardziej podniesc mocy?

 

Kierowca.

 

Poza tym widze ze trafilem na zle forum bo tu widze tylko chamskie ryje, ktore niepotrzebnie robia OT w temacie do ktorego nic wartosciowego nie wnosza.

Opublikowano
  • Moderatorzy

Nikt ni ci nie powie ile samochód zniesie na 100%.

Alpina przerabiała silnik na 200KM i 410Nm.

Z tego co pamiętam w wersji tej dali wydajniejsze wtryski 535d

U mnie każda modyfikacja w okolicach 200KM kończyła się dymem.

Zależy jaki trafisz egzemplarz. Jednie trzymają lepiej serię. Inne gorzej.

W wersji biturbo jest już 214KM

Opublikowano
  • Autor
No tak tylko mi chodzi oto, ktory element musze wymienic na mocniejszy skoro nie moge teraz 200KM przelamac, turbina, wał? Ja u siebie w CTRze jak chcialbym miec 300KM to musialbym kupic wieksze wtryski,pompa paliwa, zakuc silnik, ale co trzeba zrobic w 320d zeby mi wytrzymala 240KM
Opublikowano
Tego nie wiemy. Zobacz na racingforum.

QUATTRO

Diesel ? No thanks....

Opublikowano

Drogi Czarku widzę, że masz braki nie tylko w wychowaniu ale także elementarny brak inteligencji, jeśli nie zrozumiałeś tego co kolega M330d miał na myśli.

Jeśli uważsz, że 200 koni to dla Ciebie pikuś to pragnę Cię uświadomić, że akurat w temacie powożenia autem za kolegą M330d mógłbyś teczkę nosić. I stawiam na to dolary przeciwko orzeszkom.

Opublikowano
  • Autor
Drogi Czarku widzę, że masz braki nie tylko w wychowaniu ale także elementarny brak inteligencji, jeśli nie zrozumiałeś tego co kolega M330d miał na myśli.

Jeśli uważsz, że 200 koni to dla Ciebie pikuś to pragnę Cię uświadomić, że akurat w temacie powożenia autem za kolegą M330d mógłbyś teczkę nosić. I stawiam na to dolary przeciwko orzeszkom.

 

Widzisz pisalem na tym forum juz kilka razy i za kazdym razem wypowiadaly sie osoby ktore nic nie wnosily do tematu poza jego zasmiecaniem,a M330d nie wniosl nic swoja wypowiedzia, chcialem sie tylko dowiedziec ktory element jest najslabszym ogniwem, sorry ale naprawde po przesiadce z szybkiego samochodu na wolniejszy chce chociaz troche podciagnac jego osiagi a nie wierze ze nie da sie wiecej niz 200KM wyciagnac z tego silnika

Opublikowano
Sznowny kolego, widziales co kupujesz, mogeles kupic 330d i problem z glowy, kazda przerobka( w garazu) konczy sie szyszym zuzyciem silnika i jego elementwo
Opublikowano
  • Autor
Sznowny kolego, widziales co kupujesz, mogeles kupic 330d i problem z glowy, kazda przerobka( w garazu) konczy sie szyszym zuzyciem silnika i jego elementwo

 

Jednak nie ma sensu tu nic pisac, bo i tak sie czlowiek niczego nie dowie. Do milego

Opublikowano
Sznowny kolego, widziales co kupujesz, mogeles kupic 330d i problem z glowy, kazda przerobka( w garazu) konczy sie szyszym zuzyciem silnika i jego elementwo

 

Jednak nie ma sensu tu nic pisac, bo i tak sie czlowiek niczego nie dowie. Do milego

 

Ale napisałem CI gdzie masz szukac ifnormacji. My nie mamy doświadczenia. Ja co najwyżej mogę Ci powiedziec jak zrobić Impreze.

QUATTRO

Diesel ? No thanks....

Opublikowano
  • Autor
To sorry, myslalem ze to dobry dzial na ten temat. Ja tez modzenie CTR mam w jednym palcu ale bmw i i to jeszcze w dieslu to dla mnie czarna magia :) Pozdrawiam
Opublikowano
No tak tylko mi chodzi oto, ktory element musze wymienic na mocniejszy skoro nie moge teraz 200KM przelamac, turbina, wał? Ja u siebie w CTRze jak chcialbym miec 300KM to musialbym kupic wieksze wtryski,pompa paliwa, zakuc silnik, ale co trzeba zrobic w 320d zeby mi wytrzymala 240KM

 

Nie mow ze chcesz 240 kucy z 2.0d wycisnac... gdybys mial 3.0d to mozna sie porywac, ale w Twoim przypadku szkoda meczyc motor. Zauwaz ze 3.0d ma w serii zamontowane juz inne tarcze, klocki, sprzeglo. Nie ma co przesadzac z moca, chcesz 240 KM to pomysl nad 3.0d ewentualnie benzyniak.

Opublikowano
  • Zasłużeni forumowicze

Kolego Czarek! masz trochę schematyczne podejście do tematu.

Co do Hond to ja też mam trochę orientu bo miałem wcześniej Civica, co prawda nie CTR ale był. W Hondach masz np, CTR i koniec. ~200KM, silnik wolnossący. Zakucie i założenie turbo daje DUŻE efekty.

W BMW jest trochę inaczej, jak mało Ci mocy w 320d kup 330d a na pewno nie będziesz zawiedziony. Będzie mało to dołożysz parę kucy programem.

Zawsze możesz też zakupić coś z benzyny 325i, 330i też można polatać (o mocniejszych nie wspomnę).

Zakup takiego auta wyjdzie Cie taniej lub tyle samo co kosztowne przeróbki przystosowujące auto/silnik do dużych mocy.

A jak masz już duże ciśnienie na przeróbki i trochę pieniążków to kupuj coś r6 w benzynie. Do tego można kupić trochę "ulepszaczy" kompesor lub zestawy powiększające pojemność. Do tanich nie należą ale dają znaczne przyrosty mocy.

Opublikowano
Ja co najwyżej mogę Ci powiedziec jak zrobić Impreze.

 

To to każdy wie...wystarczy dobry wodzirej.

Opublikowano
  • Autor
Ten samochod dopiero co kupilem:) mam nadzieje ze sam chip juz zaspokoji moj glod i bedzie gitara. Troche sie zorientowalem i faktycznie nie ma co modzic 320d. Pozdrawiam

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.