Skocz do zawartości

320d e90 wytrzymalosc silnika


Czarek1685047623

Rekomendowane odpowiedzi

  • Moderatorzy

Nikt ni ci nie powie ile samochód zniesie na 100%.

Alpina przerabiała silnik na 200KM i 410Nm.

Z tego co pamiętam w wersji tej dali wydajniejsze wtryski 535d

U mnie każda modyfikacja w okolicach 200KM kończyła się dymem.

Zależy jaki trafisz egzemplarz. Jednie trzymają lepiej serię. Inne gorzej.

W wersji biturbo jest już 214KM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak tylko mi chodzi oto, ktory element musze wymienic na mocniejszy skoro nie moge teraz 200KM przelamac, turbina, wał? Ja u siebie w CTRze jak chcialbym miec 300KM to musialbym kupic wieksze wtryski,pompa paliwa, zakuc silnik, ale co trzeba zrobic w 320d zeby mi wytrzymala 240KM
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drogi Czarku widzę, że masz braki nie tylko w wychowaniu ale także elementarny brak inteligencji, jeśli nie zrozumiałeś tego co kolega M330d miał na myśli.

Jeśli uważsz, że 200 koni to dla Ciebie pikuś to pragnę Cię uświadomić, że akurat w temacie powożenia autem za kolegą M330d mógłbyś teczkę nosić. I stawiam na to dolary przeciwko orzeszkom.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drogi Czarku widzę, że masz braki nie tylko w wychowaniu ale także elementarny brak inteligencji, jeśli nie zrozumiałeś tego co kolega M330d miał na myśli.

Jeśli uważsz, że 200 koni to dla Ciebie pikuś to pragnę Cię uświadomić, że akurat w temacie powożenia autem za kolegą M330d mógłbyś teczkę nosić. I stawiam na to dolary przeciwko orzeszkom.

 

Widzisz pisalem na tym forum juz kilka razy i za kazdym razem wypowiadaly sie osoby ktore nic nie wnosily do tematu poza jego zasmiecaniem,a M330d nie wniosl nic swoja wypowiedzia, chcialem sie tylko dowiedziec ktory element jest najslabszym ogniwem, sorry ale naprawde po przesiadce z szybkiego samochodu na wolniejszy chce chociaz troche podciagnac jego osiagi a nie wierze ze nie da sie wiecej niz 200KM wyciagnac z tego silnika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sznowny kolego, widziales co kupujesz, mogeles kupic 330d i problem z glowy, kazda przerobka( w garazu) konczy sie szyszym zuzyciem silnika i jego elementwo

 

Jednak nie ma sensu tu nic pisac, bo i tak sie czlowiek niczego nie dowie. Do milego

 

Ale napisałem CI gdzie masz szukac ifnormacji. My nie mamy doświadczenia. Ja co najwyżej mogę Ci powiedziec jak zrobić Impreze.

QUATTRO

Diesel ? No thanks....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak tylko mi chodzi oto, ktory element musze wymienic na mocniejszy skoro nie moge teraz 200KM przelamac, turbina, wał? Ja u siebie w CTRze jak chcialbym miec 300KM to musialbym kupic wieksze wtryski,pompa paliwa, zakuc silnik, ale co trzeba zrobic w 320d zeby mi wytrzymala 240KM

 

Nie mow ze chcesz 240 kucy z 2.0d wycisnac... gdybys mial 3.0d to mozna sie porywac, ale w Twoim przypadku szkoda meczyc motor. Zauwaz ze 3.0d ma w serii zamontowane juz inne tarcze, klocki, sprzeglo. Nie ma co przesadzac z moca, chcesz 240 KM to pomysl nad 3.0d ewentualnie benzyniak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego Czarek! masz trochę schematyczne podejście do tematu.

Co do Hond to ja też mam trochę orientu bo miałem wcześniej Civica, co prawda nie CTR ale był. W Hondach masz np, CTR i koniec. ~200KM, silnik wolnossący. Zakucie i założenie turbo daje DUŻE efekty.

W BMW jest trochę inaczej, jak mało Ci mocy w 320d kup 330d a na pewno nie będziesz zawiedziony. Będzie mało to dołożysz parę kucy programem.

Zawsze możesz też zakupić coś z benzyny 325i, 330i też można polatać (o mocniejszych nie wspomnę).

Zakup takiego auta wyjdzie Cie taniej lub tyle samo co kosztowne przeróbki przystosowujące auto/silnik do dużych mocy.

A jak masz już duże ciśnienie na przeróbki i trochę pieniążków to kupuj coś r6 w benzynie. Do tego można kupić trochę "ulepszaczy" kompesor lub zestawy powiększające pojemność. Do tanich nie należą ale dają znaczne przyrosty mocy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.