Skocz do zawartości

Nie działający ogranicznik drzwi kierowcy


zent

Rekomendowane odpowiedzi

Nie wiem czy dobrze tytułuję, ale otwierałem drzwi kierowcy, samochód był przechylony na prawo, a tu coś zaklekotało i drzwi nie miały charakterystycznego oporu tylko lekko się otwarły do końca. Zauważyłem że lata ten środkowy bolec, plastik, nie wiem jak to nazwać. Jest luźny od strony drzwi. Co z tym zrobić, jak to naprawić, czy trzeba tapicerkę ściągać? :mad2:

Jeśli tak, to jak to zrobić żeby nie uszkodzić materiałów, spinek a przede wszystkim nie odpalić poduszki powietrznej.

 

Znalazłem taki rysunek poglądowy, cześć nr 5

 

 

I trochę w necie door brake ale nie wiem czy u mnie też to się zepsuło czyli cały mechanizm czy wystarczy jakąś zaślepkę podłączyć. :cry2: Miał ktoś taki problem, pomóżcie! :modlitwa:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm... ja takie coś miałem przy omedze ale wiadomo, to jest opel. Po rozkręceniu okazało się, że naderwała się blacha do której była mocowana prowadnica. Nic tylko odkręciłem ogranicznik i zamknąłem drzwi tak że po schowaniu się do środka drzwi już się nie wysunął i tak musiałem z tym żyć :/ nie życzę Ci broń boshe takiego problemu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drzwi mogę swobodnie otwierać i zamykać. Nic nie jest wyłamane przy słupku tylko czuć że metalowy kruciec, który wchodzi do drzwi lata swobodnie, nic go w środku nie trzyma. Pewnie będę musiał rozbierać tapicerkę :duh:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem ten sam problem... Otworzyłem drzwi, a, że mocno wiało, wiatr wyszarpnął mi je i ten ogranicznik się uszkodził, musiałem go wymienić na nowy, bo nareperować się raczej go nie da. Bez demontażu boczka się nie obędzie, bez problemu dasz sobie radę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem ten sam problem... Otworzyłem drzwi, a, że mocno wiało, wiatr wyszarpnął mi je i ten ogranicznik się uszkodził, musiałem go wymienić na nowy, bo nareperować się raczej go nie da. Bez demontażu boczka się nie obędzie, bez problemu dasz sobie radę.

 

Jak poradzić sobie z przyciskami elektrycznych lusterek, bo od strony pasażera widziałem na fotkach że się tylko podważa zaślepkę, a tu boję się że coś wyrwę bez potrzeby?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
Panowie, pomocy! Po co ja się za to brałem :duh: Zdjąłem listwę ozdobną, odkręciłem 5 śrub mocujących, odpiąłem regulator lusterek i za cholerę nie mogę zdjąć tapicerki drzwi :mad2: Do góry, w bok coś trzyma czy jak?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

odświeżę temat bo mam ten sam problem...

 

Udało się coś zdziałać z tym ogranicznikiem? Jakieś zdjęcia jak to wygląda po zdjęciu tapicerki? Czy trudno jest to wymienić / naprawić? Jakie są koszty nowej części?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wymiana jest ciężka, trzeba sciagnac caly boczek by bylo troszke wiecej miejsca...(chyba, ze ktos Ci go trzyma. z zewnatrz mozna odkrecic kluczem nasadkowym ale od wewnatrz bodajze jest juz gwiazdka, fatalne miejsce... ogranicznika brak, bo zlamal sie plastik na tym metalowym (czyms xD )

 

zent: trzymaja pewnie pineski, te plastikowe ;) nie zapomnij o srubkach pod lokietnikiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu masz wszystko pokazane http://forum.e46fanatics.com/showthread.php?t=351613. Koszt nowego ogranicznika w ASO 100 zł w 2009 r. Robota prosta i przy okazji możesz sprawdzić stan uszczelniającej maty drzwi. Edytowane przez zent
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.