Skocz do zawartości

Co mi zamarza w sekwencji?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, odkąd są mrozy mam taki problem, że coś mi zamarza.. i gdy samochód próbuje przełączyć się na gaz to nie dostaje paliwa.. dopiero jak już się silnik rozgrzeje do 90st i pochodzi.. dopiero zaczyna działać..

Nie ma tego problemu gdy jest temp. nawet +1.. ale gdy w nocy jest z -2 stopnie to jak jade do pracy to musze przejechać z 10 km żeby auto zechciało chodzić na gazie.. Reduktor normalnie się nagrzewa.. przełącza się gdy osiągnie 35stopni.. ale jak się przełączy to wogóle jakby silnik gazu nie dostawał..

Czy listwa Matrix może zamarznąć?? Czy to prędzej elektrozawór ten który odcina dopływ gazu gdy się wyłączy silnik?

 

Mam jeszcze takie jedno pytanie..

 

Mam niepodłączony z reduktora do filtra powietrza jeden przewód oznaczony na poniższym schemacie..

SCHEMAT

 

Czy to może mieć jakiś znaczący wpływ na prace instalacji (reduktora)??

Nie wiem czemu gazownicy mi tego nie podłączyli.. pewnie im się nie chciało..

 

Pozdrawiam

Edytowane przez rafalxfiles
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

1. Elektrozawór w reduktorze - wykręć i wyczyść (dochodzi do niego przewód elektryczny)

2. Na 99 % musisz rozebrać listwy wtryskiwaczy i wyczyścić.

 

Gaz w naszym kraju jest jaki jest i niestety mimo filtrów do listwy przedostaje się oleista maź ( nie wiem jak się to fachowo nazywa ). Wszystko działa dopóki jest ciepło, na początku troszkę samochód będzie nierówno pracował a potem jest ok. Gorzej jeżeli przychodzą mrozy i maź zaczyna bardzo gęstnieć co powoduje, że nomalna praca wtryskiwaczy jest niemożliwa i dopiero po nagrzaniu wszystko wraca do normy.

Sama radość :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za podpowiedź.. co do reduktora to mam nowy.. może ma miesiąc..

Wyczyściłem listwe i może tydzień było dobrze..

Teraz znowu to samo..

Przymierzam się do zakupu zestawu naprawczego do matrixa bo już chyba na niego pora.. kupie nowe te łapki co są w środku z gumkami i tą cieńką blaszke.. zobaczymy co będzie,, myśle że pomoże.. http://radio.elektroda.net/katalog.php

Na allegro koszt 170 zł.

Mój matrix przejeździł 70tys km. (oczywyście z czyszczeniem średnio co 10tyś km)

Edytowane przez rafalxfiles
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety ja miałem raz tak, że po dwóch tankowaniach musiałem czyścić od nowa. Dużo zależy gdzie tankujesz... Ja np. mam pecha do BP. 2 x po tankowaniu na tej stacji samochód praktycznie się zatrzymał (zapchane listwy :( ). Obecnie od jakichś 50 tys. km staram się tankować na sprawdzonych stacjach orlenu i jak do tej pory czyściłem wtryski tylko raz. Tak na marginesie to ja na swoich mam zrobione 120 tys. km i wdaje mi się, że jeszcze sie mają dobrze.
Sama radość :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.