Skocz do zawartości

Wyskakująca szyba - Problem


Jarek15

Rekomendowane odpowiedzi

Witam ot urz od dłuższego czasu się bawię z szybą gdyż zawsze po paru otwarciach wyrywa ją z tych suwaków, co są na dole i kupiłem nowe bo myślałem ze są wyrobione ale nic to nie pomogło i dalej wyskakuje przy samej górze, dodam ze jak naoliwiłem troszkę uszczelki z boku to szyba nagle dużo lżej zaczęła chodzić ale dalej po jakimś czasie ją wyrzuca i jestem bezradny. Morze ktoś już miał taki problem i doradził by co i jak bo już ręce opadają a chodzi o szybę od kierowcy. POZDRAWIAM
BMW- BENDZIESZ MUSIAŁ WYPRZEDZIĆ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem podobne jazdy z szybą, mechanik wymienił te dwa ślizgi

http://www.moto.allegro.pl/item530680509_bmw_spinka_slizg_szyby_e36_e92_e93_e34_e32_z3_z4.html

nasmarował i jest malina

:cool2:

=======================

BMW 528i e39 Sedan M-PAKIET, 99r benz+gaz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest ona dobrze wsadzona w dwie uszczelki z jednej i drugiej strony?

Miałem to samo i to z dwóch stron-z jednej strony mi wypadła, złamało się kółeczko to co chodzi w tej szynie, szyba spadła na sam dół i to jeszcze jak wracałem z zagranicy w deszcz :duh:

Próbuj tą regulacją co ustawiasz siłę docisku do krawędzi drzwi-śruba na klucz 10 przy tej szynie co kółeczko właśnie w niej chodzi, jeśli dalej nic to może masz lekko wygięty mechanizm, ja u siebie się dość długo bawiłem z tym i właśnie kąt tych ramion co wchodzą w ślizgi był minimalnie zły i wydzierało ślizgi. Były już o tym tematy na forum i jakieś fotki nawet chyba dawałem tylko nie wiem czy łatwo będzie je znaleźć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ślizgi właśnie są wymienione na nowe i dalej to samo myślę ze coś się przekrzywiło ale nie mam pojęcia za bardzo co

 

Nie wiem czy masz coś podobnego ale u mnie szyba wyskakiwała

z prowadnic jak była opuszczona przy zatrzaskiwaniu drzwi.

Szyba przy opuszczeniu słabo trzymała się w prowadnicach.

Problem rozwiązałem poprzez podłożenie podkładki pod śrubę

pomiędzy mocowaniem a prowadnicą lewą dolną.

Od tego czasu mam spokój , jakieś dwa lata.

http://images.spritmonitor.de/353206_2.png

353206.jpg?stamp=1263766861 795500.jpg?stamp=1505496641

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja wymieniłem te ślizgi i dalej szyba ucieka więc to kwestia chyba prowadnic .......... i dość częsty problem w e36 u mnie od strony pasażera

pozdrawiam

http://imagizer.imageshack.us/v2/150x100q90/834/uaec.jpg

Był Polonez, Golf III, E36, E46, .................

Jest E61i jest Git ..................................... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie dokładnie to samo jak podchodzi już do końca to wyskakuje i podwija górną uszczelkę

pozdrawiam

http://imagizer.imageshack.us/v2/150x100q90/834/uaec.jpg

Był Polonez, Golf III, E36, E46, .................

Jest E61i jest Git ..................................... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Panowie i jakie rady jeszcze?? Siedze za granica jak jestem w Pl to 2 dni i niema czasu nic robic Pasazera szyba juz mi chwile nie dziala a wczoraj zepsula mi sie moja :/ Jade do PL dzisiaj i musze to naprawic ale jakies rady moze byscie jeszcze dali bo ostatnio juz sam walczylem z tym ale poleglem... Wymienilem plastiki a szyba dalej wyskakiwala :( pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niema innych rad-jak wyskakuje to nie siedzi dobrze w uszczelkach, wysypane plastiki (ale to wymieniłeś) , pogięte ramiona które ją dźwigają, może być też śruba ta którą się ustawia dociąganie do krawędzi drzwi popuszczona, zła siła dociągu. To trzeba kombinować i patrzeć co się dzieje-wygniesz to ramię co ją dźwiga ciut za dużo w jedną lub drugą stronę i już są cyrki.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.