Skocz do zawartości

termostat a zimny wąż dolotowy


lehmpiotr

Rekomendowane odpowiedzi

Czy jest możliwe, że przy obecnej pogodzie termostat nie otwiera dużego obiegu bo po prostu jest za niska temperatura. Jak dotykam wąż między chłodnicą a termostatem to mimo przejechania wielu kilometrów jest zimny.

Wskazówka temperatury stoi w pozycji pionowej jak należy.

Czy wąż nie powinien być chociaż letni?

 

Pytam się zapobiegliwie, bo miałem wcześniej problemy z układem chłodzenia (krzywa głowica i wycieki) i obecnie po remoncie obserwuje czy wszystko jest w porządku.

Głowica sprawdzana na szczelność, planowana, uszczelki powymieniane i wycieków obecnie nie ma.

Edytowane przez lehmpiotr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Zalezy jaki zakładałeś termostat. Ja wymieniałem tydzień temu, w M52, i wąż jest letni, ten dolny. Temp. otwarcia termostatu mam 97 stopni. W INPIE pokazuje mi, po przejechaniu ok 40 km, 95-97 stopni. Jedź na kompa jak nie masz interfejsu i spradź ile pokazuje.

Pozdrawiam.

Krzysztof
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeżeli wskazówka stoi w pionie to jest wszystko w porządku,u mnie przed wymianą termostatu wąż był ciepły a wskazówka leżała jak zabita na niebieskim polu.Po wymianie wskazówka stoi w pionie a wąż zimny,znaczy że jest jak powinno być i termostat nie otwiera dużego obiegu a przynajmniej nie na tyle żeby się zrobił gorący.
A little piece of heaven in my hands
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to mnie trochę uspokoiło. Doczytałem też na innych wątkach, że możliwe że wystarczająco się układ schładza no i chłodnica dodatkowo schładza na maxa.

Na termostacie było wygrawerowane 105 (stopni). Rozumię że to temperatura.

 

Jeszcze dwa pytania. Węże w E46 316i 1,9 M43 maja być twardawe tzn. da się ugiąć ale czuć wyraźnie że są pod ciśnieniem po nagrzaniu.

Jak włączę klimatronik na auto to czasami szyby się mocniej parują, jednak wystarczy zmienić z auto na nawiew góra, dół i wyloty (nawet wszystkie 3 klawisze) i odparowuje prawidłowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.