Skocz do zawartości

318is problemy z zapalaniem i /lub wydechem


Shodan

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam ostatnio problem z moim autem. Otoz z samego rana bardzo ciezko pali, rozrusznik dlugo kreci, a jak juz lapie to sie wpierw dlawi kilka sekund. Prawie zawsze musze dodawac gazu przy zapalaniu bo inaczej gasnie. Jak juz zapali to spaliny z wydechu wylatuja falowo, a nie rownomiernie, fale te sa tak mocne, ze trzesie sie cala buda, dopiero po minucie wydech zaczyna pracowac normalnie, jednostajnie wyrzucajac powietrze, normalny dzwiek, itd. Im zimniej jest na dworzu tym gorzej, trudniej zapalic, buda mocniej trzesie..

 

Dodam ze to sie dzieje tylko z samego rana, czyli jak samochod juz troche postoi, gdy jestem w pracy 8h to wydech tylko troche pokaszle, ale nie az tak mocno..

 

Nie wiem czy problemy z zapalaniem i z wydechem sa ze soba jakos powiazane, gdy przyloze reke do wydechu to czuje jak powietrze raz wylatuje, raz nie, tworzy to straszny kaszlacy dzwiek, do tego wibracje z rury sa ogromne.

 

Bardzo prosze o podanie jakiejsc diagnozy.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak auto odpali to oprocz drgan z wydechu wszystko wydaje sie wporzadku, silnik pracuje rowniutko, nie przerywa, wskazowka obrotomierza jak wryta pokoazuje 900 obr/min

Na pedal gazu auto reaguje jak zwykle - wkreca sie na iobroty bez problemu, nie przymula

 

Po kilku minutach od zapalenia wszystko wraca do normy i sie uspokaja az do nastepnego ranka :?

 

Tak wiec moimi jedynymi (mam nadzieje) problemami sa coraz wieksze trudnosci z odpaleniem auta no i niepokojace zachowanie wydechu po odpaleniu.

 

 

ps, saku ja mam caly zcas taka sama ksywke, nie wiem zkad Ci sie ten Shogun wzial :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A kiedy zmieniałeś olej i na jaki? U mojego kumpla w 1.8is olej kiepskiej jakości był problemem z odpalaniem w zimę. I to zawsze po nocy. Spowodowane to było zawieszającymi się hydroregulatorami gdy silnik porządnie zmarzł i to skutkowało brakiem odpowiedniego ciśnienia cylindrów do odpalenia.Gdy pokręcił kilkanaście razy to dopiero łapał. Po zmianie oleju problem zniknął. Dziwne ale prawdziwe.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego a płyn chłodniczy kiedy zmieniałeś? ja miałem problem jak wachał na obrotach i po wymianie ustał.A jeszcze sprawdź lambde czy ma podgrzewanie,bo jeżeli jej nie podgrzewa to tak śmiesznie będzie pracował,a po nagrzaniu się układu wydechowego będzie oki.
"Nieudana Operacja To Połowa Udanej Sekcji"
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.