Skocz do zawartości

informacja o przebiegu w kluczyku...e60


weselnicy44

Rekomendowane odpowiedzi

Witam ponownie!

 

Czyli jednak to nie jest błąd. Kupując auto w salonie BMW mówili , że jest z leasingu i posiada tylko jeden kluczyk. Wszystko jest w umowie.

 

Pozdrawiam

 

Leasing zwykle konczy się wykupem, i wtedy leasingodawca musi oddać kpl kluczyków i dokumentów- auto przestaje być jego własnością.

Głupie tłumaczenie że poleasingowe maja 1 kluczyk.

 

W Polsce tak, ale Polska to dziwny kraj gdzie użyczenie auta wcześniej czy później wiąże się z jego posiadaniem.

Myślę, że jeden kluczyk zostaje u leasingodawcy po to aby ie miał kłopotów z windykacją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę miałem do czynienia z autami w trakcie i po leasingu i w przypadku nowego auta leasingodawca może nawet go nie widzieć. Odbiór nowego auta z salonu przez użytkownika może nastąpić na podstawie dokumentów bezpośrednio od dealera. Użytkownik dostaje wszystkie kluczyki, a zabezpieczeniem dla leasingu jest karta pojazdu, której użytkownik nie otrzymuje, a jest przechowywana przez firmę leasingową. Głupotą by była sytuacja zatrzymania kluczy przez firmę leasingową np. w przypadku zatrzaśnięcia kluczy, kiedy użytkownikowi korzystającemu z pojazdu w Zakopanem przydarzyłoby się to zrobić w sytuacji gdy leasingodawca miałby główną siedzibę w Szczecinie, a tak bywa niejednokrotnie...

 

pozdrawiam

 

thenygoos

Jedyne

http://images.spritmonitor.de/229694.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z mojej wiedzy to sprawdzanie po kluczyku to nie wszytko :) wystrczy vin podac odpowiedniej osobie i mamy cała historie seriwsu :) A przebieg z kluczyka może byc tylko potwierdzeniem tego co jest w bazie. Oczywiscie oficjalni jak sie zapytacie to nie ma takiej bazy ( prosze przyjechac sprawdzimy za 250zł :)) chyba że akurat to auto było serwisowane w ASO do którego dzwonicie. Ale zapewniam was jest taka baza ogólno europejska :) MAm człowieka który mi niedawno sprawdzał auto po vin które juz kupiłem w DE. Dostałem wyciag o kazdym serwisie i naprawie gwarancyjnej.

A cos czuje ze w ASO ten kluczyk to chyba służy szczytaniu VIN :)

NAPRAWA STEROWNIKÓW ABS BOSCH-a

Promocja dla klubowiczów 200zł :)



gg 2921736

602 888 262

LUBESLKIE okolice Łukowa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z mojej wiedzy to sprawdzanie po kluczyku to nie wszytko :) wystrczy vin podac odpowiedniej osobie i mamy cała historie seriwsu :) A przebieg z kluczyka może byc tylko potwierdzeniem tego co jest w bazie. Oczywiscie oficjalni jak sie zapytacie to nie ma takiej bazy ( prosze przyjechac sprawdzimy za 250zł :)) chyba że akurat to auto było serwisowane w ASO do którego dzwonicie. Ale zapewniam was jest taka baza ogólno europejska :) MAm człowieka który mi niedawno sprawdzał auto po vin które juz kupiłem w DE. Dostałem wyciag o kazdym serwisie i naprawie gwarancyjnej.

A cos czuje ze w ASO ten kluczyk to chyba służy szczytaniu VIN :)

ale to zadna nowosc - o tej 'bazie' wiadomo od dawna

jeden problem - obejmuje tylko auta serwisowane w ASO i w 90% w niemczech - reszta europy jest rzadkoscia w tym spisie tak ze jak masz auto ze szwajcarii, wloszech itp to raczej sie nie spodziewaj ze sie czegos dowiesz poza wyposazeniem

 

a sprawdzanie w kluczyku - tylko jak ktos nieobeznany to robil, bo jak ktos sie znal to nie wyczaisz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moja e39 jest z włoch i tez mieli wszystko w bazie :) NO włąsnie o to mi chodziło że jesli nie maja podkładki z bazy serwisowania to i odczyt po kluczyku nic nie daje :) BO skrecic można kazdy modłol :) A w sumie wystrczy EWS a póznije zaprogramowac reszte ( przy programowaniu modułów pobierane sa dane z EWS i takie sa zapisywane w innych modułach :) A do tego celu wystarczy INPA. także i serwis może sie mylic jeli nie maja punktu odniesienia w postaci bazy serwisu.

NAPRAWA STEROWNIKÓW ABS BOSCH-a

Promocja dla klubowiczów 200zł :)



gg 2921736

602 888 262

LUBESLKIE okolice Łukowa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.