Skocz do zawartości

Falowanie brotów na gazie w mróz


lukakasz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Mam BMW E34 i założyłem do niej instalację gazową (sekwencyjną) zenita. Niestety od momentu rozpoczęcia tych mrozów auto nie chce chodzić na gazie. Dopiero na obrotach powyżej 2000 chodzi normalnie. Na benzynie chodzi bez zarzutu. a gdy przełączy sięna gaz (przy ok 35*C temp silnika) gaśnie na wolnych obrotach, a wcześniej faluje. Czy miał ktoś taki problem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam tą samą instalację u siebie e34 2 litry i mam takie same objawy dodatkowo gaśnie mi czasem na luzie, myślę że ta instalacja jest po prostu nie za bardzo trafiona do tego auta (jak zresztą i inne) trzeba ją niestety często regulować
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • Zasłużeni forumowicze

witam,

ja mam podobnie. kiedy uruchomie auto i zanim przelaczy sie na gaz pochodzi troche na benzynie wszystko jest ok, po przelaczeniu na lpg czasem zdarza sie ze obroty faluja od prawie 0 do np 1,5tys. przy wcisnietym pedale sprzegla silnik potrafi zgasnac, po przelaczeniu na benzyne objawy falowania ustaja. w/g mnie to nie jest wina konkretnej instalacji, tez mam sekwencje niestety nie pamietam producenta, tylko silnika krokowego, ktory moze byc zanieczyszczony. jednym wyjsciem jest jego czyszczenie, ktore nie zawsze moze przyniesc oczekiwany rezultat, ale jest tanie, drugim wyjsciem jest kupno nowego krokowca, czyli wiekszy wydatek i przed kupnem nowego doradzalbym chwilowa zamiane z kims kto ma sprawny silniczek i test czy wtedy wszystko jest ok

pzdr

yaz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

polecam forum lpg.info.pl, mozna sie duzo dowiedziec o prawidlowej konfiguracji instalacji, markach, oraz poszczegolnych czesciach, na ktorych nasze samochody naprawde beda jezdzic, a nie wiecznie beda problemy z LPG

 

niestety to co proponuja gazownicy za tanie pieniadze nie sa do naszych autek, stad wieczne problemy, a to z wolnymi obrotami, a to z przelaczaniem sie na benzyne, i inne takie i tak nie stety bedzie dopuki poszczegolne elementy nie zostana prawidlowo dobrane

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.