Skocz do zawartości

Rozmiar felgi a rozmiary opon


DjAquaz

Rekomendowane odpowiedzi

Hej. mam okazje kupić fajne felgi 18' z m5 tki.Sprawa jest tego typu że tam siedzą na przód 215 a z tyłu 235 i teraz tak : Wiem że do mnie wejdzie max na przód 205...na tył 225. W takim razie czy jeżeli zmienie opony te 235 na 205 to czy da rade bez problemu??215 założe na tył. Wiem że to może dla was zabawne ale nigdy sie nie zastanawiałem jak to ma się ze sobą .Czy felga to tylko felga i da się zakładać węższe lub szersze opony zbliżone do tego co było założone?? Proszę o pomoc

 

Sorry przepraszam za danie tematu w nie ten dział....zwykła pomyłka.Przepraszam :mad2:

http://imageshack.us/a/img850/9757/z1i.gif
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam na swojej 225 z przodu i pasuje nic nie obciera 225 z tyłu mają jeszcze sporo luzu więc 235 też by weszło tylko ważne jest jeszcze ET felg które chcesz kupić ja mam oryginalne felgi BMW z fabrycznym ET 46. To głównie od ET felgi zależy czy nie będzie opona tarła o rant nadkola.
BMW forever!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Wydaje mi się, że jeśli fela jest od 5-tki, to z tyłu będzie przycierać. Felgi z 5-tki maja ET20, czyli w e36 są osadzone bardziej na zewnątrz. To w połączeniu z oponą 235 będzie ocierać przy załadowaniu tyłu.

 

Inna sprawa to sens montowania felg 18" do e36 z silnikiem m40. To wogóle nie będzie chciało jechać.

Pozdrawiam,

Bartek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej. mam okazje kupić fajne felgi 18' z m5 tki.Sprawa jest tego typu że tam siedzą na przód 215 a z tyłu 235 i teraz tak : Wiem że do mnie wejdzie max na przód 205...na tył 225. W takim razie czy jeżeli zmienie opony te 235 na 205 to czy da rade bez problemu??215 założe na tył. Wiem że to może dla was zabawne ale nigdy sie nie zastanawiałem jak to ma się ze sobą .Czy felga to tylko felga i da się zakładać węższe lub szersze opony zbliżone do tego co było założone?? Proszę o pomoc

 

Sprawdź sobie także wymiary otworu centrującego, gdyż może się okazać iż jest inny niż w E36 i będziesz musiał potem kombinować.

 

Pzdr,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale tutaj mącicie koledzie. Felgi z M5 napewno nie wejda do e36. Po pierwsze, standard do e36 to przy feldze 17" ET wynosi 35 przy szerokosci felgi 8" Na taka felge wchodzi opona 225/45/17. Z kolei felgi w e34/e39/e38 maja felgi przewaznie 8,5" szerokosci przy ET 13. Dlatego jesli kupisz opone na to 215/35/18 to nawet bedzie nie tylko obcierac ale i dobijac bieznik o blotnik. Jedyne rozwiazanie to poszerzenie. Jesli masz seryjne blotniki nieposzerzone to z tylu wejdzie felga o parametrach 8J18 ET35 i na niej opona 225/40/18 i nic nie bedzie obcieralo. Jesli ET tej felgi z tylu jest mniejsze niz 35 lub szerokosc wieksza niz 8,5" przy tym samym ET35 felga z opona nie wejdzie.

http://img177.imageshack.us/img177/7296/111eb2.jpg

Moje BMW i sprzecik audio

www.bts-bmw.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.