Skocz do zawartości

kupiłem koło dojazdowe 17 cali i nie pasuje...


WojtRybnik

Rekomendowane odpowiedzi

Witam kolegów.

 

Jak w temacie. Kupiłem pare dni temu koło dojazdowe w bavaria motors w Katowicach w cenie 820 zł.

Wyjezdzam do Austrii na narty i nie chciałem ryzykowac z jazdą bez dojazdówki, wiec podskoczyłem do aso bmw, na podstawie nr vin Pan z dzialu akcesorii powiedział że do mojego samochodu jest przewidziana felga 17 cali.

Kupiłem koło od ręki,jakoże bagażnik w ten dzień miałem kompletnie zapełniony, nie przypasowałem koła i nie upewniłem sie czy na pewno pasuje.

Dzis na pewniaka wkładam koło we wnęke i ku mojemu zdziwieniu okazuje się,że brakuje dosłownie 3 cm do przypasowania koła.

 

 

Nie wiem w czym tkwi przcyzna?? fabrycznie miałem RF , a we wnęce na koło doajzowe jest oryginalny hak dopinany.

 

Czy ktoś z kolegów mial podobny problem??

 

Czy może Pan z aso bmw nie był jednak tak dobrze poinformowany i dał mi złe koło, za duży rozmiar felgi czy tez promień opony ??

 

Juz myśle zeby usunąc wykładzine która wysciela miejsce pod doajzówke, zeby tylko uzyskac tyvh pare cm na zmieszczenie koła.

 

Proszę o porady, w sobote mam wyjazd ....

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

OK, racja... Nie spojrzałem, starzeję się chyba :mad2:

 

 

sporo Kolego przepłaciłeś za to koło...

nówki na Allegro są ok. 300 PLN tańsze ; )

np. http://allegro.pl/kolo-dojazdowe-17-5x120-oryginal-bmw-e60-i2031679385.html

 

Zerknij na datę pierwszego postu :duh:

BMW E60 530D SEDAN 2003r
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozgladnolem sie na aledrogo i 16" jest tylko jedno podane ze pasuje oprcz e60 do : e38, e39 ,e46, e90, z3 :) Jesli chodzi o 17" to ktore lepsze bedzie? 125/80 et 30 , 135/80 et nie podane i 105/95 et 18 ,bo niby wszystkie orginal do e60 :duh:

Moje byle e36325 , e46328 ,e46 318CI obecnie 330CI F/L


http://ilespala.pl/obrazek/2041/3/1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozgladnolem sie na aledrogo i 16" jest tylko jedno podane ze pasuje oprcz e60 do : e38, e39 ,e46, e90, z3 :) Jesli chodzi o 17" to ktore lepsze bedzie? 125/80 et 30 , 135/80 et nie podane i 105/95 et 18 ,bo niby wszystkie orginal do e60 :duh:

 

Ja mam 135/80 R17 jest to fabryczne wyposażenie, czy przy tej szerokości i założeniu że lepiej nigdy tego kółka nie używac ET jest takie istotne ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie sam nie wiem ,ale biorac pod uwage ze 5 seria ogolnie ma wieksze odsadzenie niz 3 seria to moze tez sa jakies parametry ktorych sie trzeba trzymac. Z drugiej strony takie kolka drabiniaste obcierac nie beda :cool2:

Moje byle e36325 , e46328 ,e46 318CI obecnie 330CI F/L


http://ilespala.pl/obrazek/2041/3/1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.