Skocz do zawartości

Gwizdanie turbiny


dzik320d

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Od jakiegoś czasu zaczęła pogwizdywać mi turbinka w mojej 320-tce.

Przy dodawaniu gazu jest tylko delikatnie słyszalna, chyba tak samo jak wcześniej, może ciut głośniej, ale najbardziej słychać takie łuuuu, czy fiuuu, przy odpuszczaniu gazu np przy zmianie biegu.

Ktoś ma jakies sugestie, a może ktoś tak też ma. dodam, że nie zmieniałem turbiny i jest cały czas ta sama. Autko przyspiesza też super, nic się nie dławi , muli czy coś podobnego, tylko to łuuuuu

:?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jedni mechanicy kolego twierdzą że swist turbiny oznacza jej doskonałą prace inni wręcz przeciwnie-a zwłaszcza w ciężarówce. znam przypadek w 320d ze nastąpiło uszkodzenie turbiny co za tym idzie wessanie do komory spalania silnika dużej ilości oleju silnikowego i mega pożar wszystko spalone i uszkodzone, silnik osiągnął taką prędkość obrotową że sie rozleciał e46 z 2000r Edytowane przez bartsimson

Obecnie E36 325 touring

Kiedyś E36 325 coupe

E39 535

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja po długim zastanawianiu zdecydowałem sie na pierwszego disla i to z nie najlepszą opinia TDS- cel oszczędnościowy i jestem super zadowolony u mnie turbo śwista bardziej na zimnym silniku niż na ciepłym pewnie spowodowane jest to gęstościa oleju ale kopa ma jak należy, przy zmianie biegów nie mam dziwnych dzwięków dlatego niestety ale nie umiem pomóc a diagnozy mechaników mogą być różne

Obecnie E36 325 touring

Kiedyś E36 325 coupe

E39 535

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mi sie tez ten dzwiek podobal,fajne uuuuuuuu.... tlumaczylem sobie ze tak musi byc i w ogole cool pare tysiecy pozniej okazalo sie ze na urlopie musialem wymieniac turbine :cry2:

po wymianie nie ma juz charakterystycznego "uuuuu..." i dzieki Bogu :dance: pozdro ;))

joke12
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ile cie to kosztowalo?

 

ja mam anglika wiec w robociznie wyszlo troszke wiecej bo turbina jest od strony kolumny kierowniczej,ze zdjeciem glowicy wymiana uszczelki pod glowica planowaniem olejem, nowa odmą olejową no i oczywiscie nową turbinką ok 4800PLN...sama turbina to koszt ok 3200PLN...nic przyjemneg, ale teraz jest satysfakcja ze juz po problemie :mrgreen: pozdro

joke12
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sporo...ale po wyymianie kamien z serca ze autko cyka b/problemow...jakas tam roznice zauwazylem...nie jest to diametralna poprawa ale dla mnie zauwazalna. dodam ze mialem podbite przewody paliwowe pod autem ok 30% przepustowosci (prawdopodobnie poprzedni wlasciciel podjechal pod kraweznik czy cos) dlatego tez mala poprawe widze....no i po wymianie turbo nie ubywa mi oleju pozdro i wesolych swiat wszystkim
joke12
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.