Skocz do zawartości

328 wspomaganie


StreetFighter80

Rekomendowane odpowiedzi

Mam takie małe pytanie do użytkowników tego silnika.

Czy często siadają wam pompy wspomagania ? ? ? Bo ja już posadziłem 3 w przeciągu niecałych 2ch lat !!!

Jak dla mnie to stanowczo za często - biorąc pod uwagę to ze przy drugiej wymieniłem tez listwę (myśląc ze to jest winowajca całego problemu)

 

Dziś stojąc w wieeeelgachnym korku często gasiłem i zapalałem silnik - nie wiem czy to jest powód ale przy kolejnym z odpalań poszła pompa(druga pompa poszła mi przy odpalaniu na stacji benzynowej po zatankowaniu - czyli też przy rozruchu) ;/ ...

Jakieś sugestie??

"A Pan 9mm Jest Pasterzem Chroniącym Moją Sprawiedliwą Dupę W dolinie Ciemności..."
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak - gaszę :twisted: - bo stanie na włączonym silniku ponad minute jest baaaardzo nieekonomiczne - a ja stałem po 10 min i podjeżdzałem zaledwie 4 metry - i tak przez kilometr :| ... :norty:
"A Pan 9mm Jest Pasterzem Chroniącym Moją Sprawiedliwą Dupę W dolinie Ciemności..."
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsza pompa była wyciągnięta z samochodu który miał 70tyś przebiegu ...druga pompa z listwą była wyciągnięta z samochodu który miał 130 tyś , poziom płynu sprawdzam co tydzień i jest w normie (poza tym ani listwa ani pompa nie ma wycieków i działają/ ły cicho ...
"A Pan 9mm Jest Pasterzem Chroniącym Moją Sprawiedliwą Dupę W dolinie Ciemności..."
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak - gaszę :twisted: - bo stanie na włączonym silniku ponad minute jest baaaardzo nieekonomiczne - a ja stałem po 10 min i podjeżdzałem zaledwie 4 metry - i tak przez kilometr :| ... :norty:

 

To tylko pozorna ekonomia. W końcu wydasz te zaoszczędzone pieniądze na rozrusznik ;) Gaszenie silnika w korku to chyba jeden z głupszych punktów ecodrivingu.

 

A co do pompy to pamiętaj, że jeśli często szalejesz kręcąc bączki itp. to też ma duży wpływ na jej żywotność ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze mówiąc to był pierwszy mój przypadek w przeciągu 2ch lat kiedy stałem ponad godzinę w takim korku i nie wierze że przez ten jeden dzień kiedy zrobiłem może z 15 odpaleń tak mniej więcej co 10-15 min , mógłbym posadzić rozrusznik...

Poza tym to nie jest temat tego postu - tematem jest czy te pompy mają rzeczywiście taką krótką żywotność, czy da się je jakoś zastąpić innym modelem pompy?

"A Pan 9mm Jest Pasterzem Chroniącym Moją Sprawiedliwą Dupę W dolinie Ciemności..."
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pompa wspomagania w 328 e46 mają błąd fabryczny.moją 328Ci mam od 2001 roku.w tym czasie pompe wymieniałem dwa razy (pierwszą po około roku jazdy,drugą po kolejnym roku,może półtora) za trzecim założyłem pompe od e39(jeżeli dobrze pamiętam od 528).musiałem tylko trochę przerobic mocowanie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i już trochę konkretniejsza odpowiedź :) ... tak więc zostaje szukać innej pompy i troszkę pomajsterkować przy mocowaniu - tylko czy te pompy mają ten sam wydatek i ciśnienie na wyjściu??
"A Pan 9mm Jest Pasterzem Chroniącym Moją Sprawiedliwą Dupę W dolinie Ciemności..."
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

street pompa podobna z wyglądu do tej (moja jest ZF ta to chyba podróbka) http://moto.allegro.pl/item495395173_pompa_wspomagania_bmw_e36_e39_e46_nowa.html węże pasują bez problemu tylko trzeba je troche inaczej puścic(wyjścia wychodzą z innej strony).mocowania odkęcasz ze starej pompy.czołowe trzeba troche podszlifowac a tylne(taka blaszka)trzeba skrócic. ciśnienie troche inne (jeżeli dobrze pamiętam to lżej sie kręci,po paru kilometrach już sie normalnie jechało)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie tę pompę obserwuje i napisałem e mail do kilu kupców z prośbą o ocenę tej pompy :) - jeśli tylko dostane pozytywny koment to od razu kupuje :) ... Za 200zł może mi padać co roku :)
"A Pan 9mm Jest Pasterzem Chroniącym Moją Sprawiedliwą Dupę W dolinie Ciemności..."
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.