Skocz do zawartości

328i Trzyma zawysokie obroty, nieopadają odrazu.


volpek

Rekomendowane odpowiedzi

Autko stało niejeżdżone z 4 miesiące i gdy ostatnio je odpaliłem to po dodaniu gazu obroty wchodzą normalnie ale przy opadaniu zatrzymują się na ponad 1000 stoją tak z 5 sekund i dopiero potem opadają. Co może być tego przyczyną i jak to naprawić wcześniej tego nie było ale wiadomo ze stanie autu szkodzi.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przeplywomierz wg mnie, mialem tak samo ze obroty 1000 i dopiero powolutku schodzily do 700, a powinny od razu zejscie miec na sam dol, bez zadnych wahan,sprawdz pod kompem bledy i sprzet, a jak bedziesz potrzebowal przeplywki 5wk9600 to sie odezwij, mam na zbyciu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Autko stało niejeżdżone z 4 miesiące i gdy ostatnio je odpaliłem to po dodaniu gazu obroty wchodzą normalnie ale przy opadaniu zatrzymują się na ponad 1000 stoją tak z 5 sekund i dopiero potem opadają. Co może być tego przyczyną i jak to naprawić wcześniej tego nie było ale wiadomo ze stanie autu szkodzi.

 

A jakie masz wskazania obrotomierza zaraz po odpaleniu,ale bez dodawania gazu??? co wtedy sie dzieje???

Ten post wyraża moją opinię w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko mnie w dniu jutrzejszym,ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto zastrzegam sobie prawo zmiany poglądów bez podania przyczyny.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam podobnie, tylko ze zatrzymuja sie na ok 2000obr i pochwili oraz powoli opadaja do ok700. Tak jest na zimnym silniku. Natomiast na cieplym zatrzymuj sie duzo nizej 1000-1500obr i spadaja duzo szybciej.

Oczywiscie tak nie powinno byc.

 

Czy inne osoby moga potwierdzic, ze to bedzie przeplywomierz?

Jest mozliwosc samodzielnej naprawy i jakie to moga byc koszta?

http://www.ee.pw.edu.pl/~andrzem1/bmw/ - moja Bumcia ;)




http://www.ee.pw.edu.pl/~andrzem1/bmw/spalanie.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja nie potwierdzę że to przepływomierz bo u mnie pomogło przeczyszczenie silniczka krokowego teraz ten przestój jest praktycznie niezauważalny. Spróbujcie najpierw go przeczyścić bo może i u was wystarczy ten zabieg. Czyściłem silniczek płynem do mycia silników sporo czarnego syfu z niego wypłynęło.
BMW forever!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przede wszystkim na komputer podjedz zobacz bledy, ale nie do jakiegos firmowego zakladu tylko do zwyklego malego mechanika albo gaziarza ( gaziarze zawsze musza miec komp ze wzgledu na analize spalin po kalibracji)i zapytaj ile za usluge sprawdzenie bledow komp. Ja w toruniu znalazlem kompa za 30.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TPS to czujnik polozenia przepustnicy. u mnie broila i to bardzo. moja m50b25 trzymala srednio 1200-1300 obr/min. wkurzalem sie strasznie bo na swiatlach ludzie patrzyli na mnie przy starcie jak bym dopiero sie uczyl :? jak odlaczysz taka wtyczke 3-pinowa i sie poprawi to najprawdopodobniej to to ale jeszcze warto jednak byloby jechac na kompa.pozdrawiam

GSI KOCHALEM

BMW POKOCHAM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

%5B640%3A480%5Dhttp%3A//img341.imageshack.us/img341/2390/c726224810se6.jpg

 

Czujnik TPS to jest ta strzałka z lewej strony natomiast silniczek krokowy znajduje się w miejscu wskazanym przez tą drugą strzałkę jest trochę zasłonięty ale łatwo go poznać to taka beczułka z dwoma wejściami na wąż w kształcie litery L z podpiętą wtyczką.

 

Co do wypowiedzi kolegi odnośnie awarii TPS to również tą część dolotu czyściłem ponieważ zdejmowałem wszystko aż do tej kreseczki na rysunku czyli dolot i przepustnicę również czyściłem oprócz silniczka więc na pewno pomogła całość operacji może tak jak kolega napisał trzeba zająć się i okolicami TPS.

 

A czyściłem to tak że psikałem tym środkiem do mycia silników czekałem chwilę aż popracuje trochę i płukałem benzynką i tak po 3 razy każdy element sporo czarnego syfu wypłynęło złożyłem wszystko spowrotem i działa jak powinno.

BMW forever!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.