Skocz do zawartości

Ile waży silnik m20 2.0 z osprzętem?


ryss15

Rekomendowane odpowiedzi

witam, dzisiaj mam wyslac kurierem DHL silnik 2.0 m20 i musze podac kurierowi wage paczki, nie mam pojecia ile moze wazyc ten silnik z osprzętem tj uzbrojony pompa wspomagania, kolektory dolotowy, alternator itp... Wie ktos moze orientacyjnie ile to moze wazyc? pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koleś wpisał wage 180kg, w 3 ledwo go podnieslismy ale ten dziadek to nie wiem czy mial w ogole jakis wkład w to podnoszenie, no ale licze ze w 3. Naprawde ciezko było. Nie znam ceny, odległośc jakies 300km, niedługo bede wiedzial jak bedzie okres rozliczeniowy to przyjdzie rachunek, bo moj wujek ma podpisana umowe z DHL i raz w miesiacu sie rozliczają. Jak bede wiedzial to uzupelnie post
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

więc tak, waga + odległość to 292zł netto + ubezpiecznie nie wiem czy bylo ale jak bylo 2zł netto + jeslo wliczany był element niestandardowy dodatkowe 98zł netto, czyli naliczając bez niestandardu to:

 

292 - podstawa

292 x 4% = 11,68 = opłata paliwowa (jak pracowałem była 4%)

2zł - ubezpiecznie

oczywiście bez pobrania

-----------------------------

305,68 * 22% (vat) = 372,93 PLN

 

Z niestandardem:

 

292 - podstawa

292 x 4% = 11,68 = opłata paliwowa (jak pracowałem była 4%)

98zł - niestandard (wystaje poza palete,ma niereguralne kształty, oznacznia typu ostroznie, szkoło itp)

2zł - ubezpiecznie

oczywiście bez pobrania

------------------------------

373,68 * 22% = 455,89 PLN

 

Do tego każda podpisana umowa ma jakieś tam upusty, nie wiem ile ma jego wujek ale cena moze byc nawet o 50% mniejsza, a jesli by dopisac tu pobranie to dodatkowa opłata 6,50 + 1% pobrania (netto)

 

P.S. Juz mi sie nie chce liczyc ale podstawa to 293 to wyjdzie z pare zł wiecej :P

BMW for fun
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutaj macie:

 

Cennik usług firmy DHL

 

strona 4 - paczki do 31,5kg (tabela ilość paczek + waga - ostatnia na stronie tabelka, wyższe oznaczają doręczenia do godziny 9 i do 12) i do tego wyjaśnienie opłat dodatkowych na stronie 5

 

strona 8 - przesyłki powyżej 31,5kg (tabelka waga + odległość) i na stronie 9 usługi dodatkowe to tych przesyłek.

 

Od podstawowej opłaty liczymy 4% opłaty paliwowej, następnie dodajemy czy to ubezpieczenie, czy mamy jakieś pobranie czy tez jakiś nie standard i na samym końcu liczymy 22% vatu i wychodzi cena, wszystko opisane wystarczy poczytać :)

BMW for fun
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

silnik juz idzie 3 dni robocze...zaczynam sie denerwowac

 

niemożliwe, najdalej paczka na palecie może iść do 2dni roboczych na niektóre kody pocztowe,masz nr listu zadzwoń na 0-801-345-345 powiedz jak sprawa stoi i co się dzieje z paczka, może być tak ze jak mówiłeś nie wszystkie płyny wyssałeś i mogło się coś wylać i kurier ma prawo takiej paczki nie rozwieźć tylko poinformować odbiorce ze jest ona w magazynie i poprosić o odbiór osobisty... nie wiem po jakim czasie ale ona do Ciebie wróci... (chyba 2 tyg)

BMW for fun
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.