Skocz do zawartości

Czy ja mam ABS? Dziwna sprawa..


black_fort

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Dziwna sprawa.. mam 316i '92 i podobno moja wersja nie ma ABSu ale jednak przypadkowo w warsztacie zobaczyłem, że komputer sterownik ABSu jest zamontowany, 2 czujniki pod maską też są (takie 2 pomarańczowe) Ale podczas hamowanie nie czuję, żebym miał ABS i podczas zapłonu nie widzę kontrolki ABS.

Może to błaha sprawa..

Ale jak jest w końcu mam ten ABS, tylko np niesprawny, czy niemam(to po co komputer sterujący do ABS)

Proszę o pomoc ;)

pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Dziwna sprawa.. mam 316i '92 i podobno moja wersja nie ma ABSu ale jednak przypadkowo w warsztacie zobaczyłem, że komputer sterownik ABSu jest zamontowany, 2 czujniki pod maską też są (takie 2 pomarańczowe) Ale podczas hamowanie nie czuję, żebym miał ABS i podczas zapłonu nie widzę kontrolki ABS.

Może to błaha sprawa..

Ale jak jest w końcu mam ten ABS, tylko np niesprawny, czy niemam(to po co komputer sterujący do ABS)

Proszę o pomoc ;)

pozdrawiam.

 

sprawdź czy masz pompę od ABS pod maską, zrób test zegarów aby zobaczyć jakie kontrolki nie świecą, sprawdź czy masz czujniki od ABS przy kołach, zahamuj mocno na sliskiej nawierzchni ( droga posypana piaskiem, oblodzona - sprawdź czy pulsuje pod nogą. Nie da się tego nie usłyszeć w E36 ani nie poczuć.)/

 

pzdr,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a gdzie jest ta pompa od ABS tj obok czego ona jest pod maską i jak wygląda

Powinna być pod maską w E36 jest niedaleko pompy hamulcowej - jak wygląda - hmmm

%5B640%3A480%5Dhttp%3A//static.bmwfans.info/images/epc/NDU2OV9w.png

 

Jak zrobić test zegarów? ;)

W 36 wciskasz guzik od kilometrów dziennych i przekręcasz kluczyk w stacyjce w pozycję 1.

 

podczas hamowania nic nie pulsuje :/

To albo nie masz ABSu albo masz niesprawny układ - sterowanie, pompa, czujniki, przekaźnik etc...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.