Skocz do zawartości

Rejestracja auta - brak małego briefu - co zrobic ?


Rekomendowane odpowiedzi

Posiadam auto któro chciałbym zarejestrować.Problem jednak polega w tym, że mam jedynie duży brief tzw Fahrzeugbrief, nie mam małego briefu czyli dowodu rejestracyjnego. Wiem, że do 25 grudnia zeszłego roku wystarczał duży brief (Fahrzeugbrief) i niestety mimo iż auto kupiłem jeszcze przed tamtą datą to z różnych przyczyn nie zdążyłem go zarejestrować i tak ponad rok stoi do dziś.

Dzisiaj niestety jednak urzędy wymagają także tej drugiej części briefu bez której nie można zarejestrować auta.Co w związku z tym mam zrobić ? Czy jest jakaś szansa odzyskania tego drugiego dokumentu z Niemiec ? Będę wdzięczny za wszelką pomoc.Czy są jeszcze jakieś inne metody aby móc zarejestrować ten pojazd ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego ostatnio miałem podobną sytuacje i musiałem jechać do urzędu komunikacji w Niemczech(tam gdzie auto było ost raz rejestrowane) !

Mówisz że kupiłeś auto i dostałeś tylko te dokumenty i tam ci wyrobią nowy brif!!!!

Oczywiście musisz tym autem jechać albo zawieść na lawecie bo urzędnik musi je zobaczyć !!! Pozdrawiam

Bmw pewność na każdym kilometrze.....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego ostatnio miałem podobną sytuacje i musiałem jechać do urzędu komunikacji w Niemczech(tam gdzie auto było ost raz rejestrowane) !

Mówisz że kupiłeś auto i dostałeś tylko te dokumenty i tam ci wyrobią nowy brif!!!!

Oczywiście musisz tym autem jechać albo zawieść na lawecie bo urzędnik musi je zobaczyć !!! Pozdrawiam

 

Chętnie bym pojechał ale mam prawdę mówiąć z 900 km w jedną stronę.Dlatego tez myślę wysłać list do wydziału komunikacji w Niemczech i przedstawię sprawę na piśmie.Auto jest w bardzo dobrym stanie i szkoda mi żeby szło na części.

 

Auto było ostatni raz zarejestrowane w Berlinie - gdzie znajdę listę adresówo z berlińskimi wydziałami komunikacji ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chętnie bym pojechał ale mam prawdę mówiąć z 900 km w jedną stronę.Dlatego tez myślę wysłać list do wydziału komunikacji w Niemczech i przedstawię sprawę na piśmie.

 

I myslisz, że tak ci potem wyślą drogą pocztową nowe dokumenty pojazdu??

 

Liczę na to, że nie będą robili w związku z tym problemu.To przecież nie jest papirus egipski z 5 wieku przed Chrystusem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Liczę na to, że nie będą robili w związku z tym problemu.To przecież nie jest papirus egipski z 5 wieku przed Chrystusem.

 

Nie wiem jak to jest w niemieckich urzędach ale w polskich - dowód rejestracyjny odbierasz osobiście - podobnie jak osobisty, czy prawo jazdy.

 

Pzdr,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może zadzwoń do jakiegoś konsulatu Niemiec w Polsce i dowiedz się czy nie można sprawy załatwić przez nich.

 

 

Przez konsul nic nie załatwisz,próbowałem też,a pocztą tym bardziej bo urzędnik musi auto widzieć!!! Ja miałem w jedną strone 1000km(Osnabruck) i musiałem jechać!!!!

Bmw pewność na każdym kilometrze.....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja się podepnę pod temat i przy okazji naświetlę jak wygląda sprawa jeśli chodzi o samochód z Austrii. Podobnie mam tylko duży brief a auto kupione w wakacje tamtego roku czyli przed wejściem tego durnego przepisu. Powiedzieli mi w wydziale komunikacji żebym jechał do Austrii po mały dowód, OK pojechałem i na miejscu dowiedziałem się, że nie mogą mi wydać tych dokumentów ponieważ ich program który do tego służy nie obsługuje dat przed wejściem tego przepisu. Miła pani w urzędzie nawet dzwoniła do najwyższego swojego szefa i niestety nic nie udało się załatwić, powiedziała mi ze powinni w Polsce wydać mi dokumenty bez problemu no ale... Poszedłem drugi raz do wydziału komunikacji i powiedziałem jaka jest sytuacja i pani powiedziała mi, że da się to załatwić kupując Austriackie tablice zjazdowe (wyrabiają przy tym nowy mały dowód). Także generalnie pomijając fakt ze zrobiłem wycieczkę do Austrii przez głupotę i niedouczenie urzędników - może ktoś wie ile kosztują najtańsze tablice zjazdowe w Austrii, czy trzeba mieć samochód na miejscu żeby je kupić oraz czy muszą być kupione w miejscu gdzie był zakupowany samochód czy w jakimkolwiek "urzędzie" czy miejscu gdzie je sprzedają.

Galeria samochodu: http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=157&t=246628


Komputery, konsole, gry - sprzedaż, serwis. http://WWW.ZETCOM.ORG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.