Skocz do zawartości

Do więzienia za korzystanie z GPS?


Bagor

Rekomendowane odpowiedzi

pisałem do gościa od którego kupiłem GPS na allegro i odpisał mi ze mapa jest wgrana fabrycznie, mam tylko małe pytanie jak ja udowodnię ze mapa jest wgrana fabrycznie. A na GPS mam dowód zakupu i gwarancje ale tam nigdzie nie jest napisane ze mapa jest wgrana co o tym sądzie

 

Na mapy tak samo jak i na każdy program komputerowy musisz posiadać licencję. Przy pierwszym uruchomieniu nawigacji powinieneś zaakceptować warunki korzystania z programu (najczęściej w tym momencie należy podać nr licencji). Jeśli nie masz żadnych dokumentów to podejrzewam że mapy są nielegalne. Na allegro całkiem niedawno było zadyma dotycząca właśnie nawigacji z pirackimi mapami.

 

http://www.pcworld.pl/news/157103/Uwaga.na.nawigacje.GPS.z.pirackim.oprogramowaniem.html

 

http://www.automapa.pl/?PEI=10866&article_id=40179

 

Pisałem z gościem i odpisał mi ze mapa jest fabrycznie wgrana przez producenta i nie mam obaw żeby się martwic a kupowałem przez allegro ale w sklepie i napisał mi żebym miał dowód zakupu a to czy mapa jest oryginalna czy nie to już oni mają mi udowadniać a nie ja im ze mapa jest oryginalna

BMW- BENDZIESZ MUSIAŁ WYPRZEDZIĆ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, widze ze brniecie dalej w ten "eurokołchoz" jak ktoś napisał wcześniej zupełnie bezkrytycznie i bez wnioskowania.....

 

Dajcie już spokój z tymi kontrolami legalności NAVI bo nic takiego nie jest możliwe do przeprowadzenia w zgodzie z jakimkolwiek prawe.

Przykład: zatrzymuje Was Policja i pyta o Navi i dowód nie wiem czego tam, zakupu (nie ma takiego prawa w Polsce jeśli nie jest wszczęte postępowanie prokuratorskie) a Wy mu że to Navi służbowa.

A dowodem zakupu jest faktura, a Wy jej mieć przy sobie nie możecie, bo prawo mówi o jednym miejscu trzymania wszytskich dokumentów księgowych firmy, dla potrzeb nagłej kontroli. I tyle. Ksero nie jest żadnym dowodem jak by co...

 

Co do legalnych łapówek dla Policji,

w Polsce też jest przynajmniej jedna taka fundacja która rozdaje takie okrągłe nalepki na boczną szybe auta.

Takie nalepki na swoich autach miał WIMAL. Enzo dla przykładu nia ma możliwości zamocowania tablicy rej. z przodu, a to w Polsce nielegalne, ale nalepka załatwiała sprawę prostej kontroli. POmijam już kwestie kontroli prędkości tego ENZO czy SLRa..... Jak ktoś chce to w sieci znajdzie pare szczegółów odnośnie tych nalepek z fundacji policyjnej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przykład: zatrzymuje Was Policja i pyta o Navi i dowód nie wiem czego tam, zakupu (nie ma takiego prawa w Polsce jeśli nie jest wszczęte postępowanie prokuratorskie) a Wy mu że to Navi służbowa.

A dowodem zakupu jest faktura, a Wy jej mieć przy sobie nie możecie, bo prawo mówi o jednym miejscu trzymania wszytskich dokumentów księgowych firmy, dla potrzeb nagłej kontroli. I tyle. Ksero nie jest żadnym dowodem jak by co...

 

To ja podam inny przykład:

Patrol z USTRZYK DOLNYCH zatrzymuje kierowce pojazdu, który posiada nawigację ale nie posiada przy sobie dowodu zakupu oraz licencji na korzystanie z mapek. Sprzęt wartości 250zł jest rekwirowany przez stróża prawa celem sprawdzenia legalności oprogramowania lub dostarczenia dowodu legalnego zakupu przez właściciela pojazdu.

Właściciel pojazdu mieszka w Świnoujściu i własnie jedzie do domu z urlopu.

 

Co w takim wypadku??? Rozumiem iż właściciel GPS musi jechać do domu po dowód zakupu oraz następnie przedstawić go organom ścigania celem kontroli.

Przedstawia w Ustrzykach Dolnych czy w Świnoujściu??

Co z odbiorem urządzenia???- będzie musiał się raczej pofatygować do Ustrzyk Dolnych po sprzęcik - gdyż wątpię aby policja przesyłała pocztą zarekwirowane dowody.

 

Panowie - ja na waszym miejscu byłbym bardzo ostrożny i zapuszczał "żurawia" przed każdym zakrętem - czy nie stoi policja. Najlepiej wyrzucić urządzenia GPS, a komputery osobiste z nielegalnymi systemami spalić - bo co będzie wrazie kontroli domowej???

Teraz sprawa najgorsza - co w razie wykrycia sprawcy niepłacącego alimentów??? - rozumiem iż konfiskata "sprzętu" :worried:

 

...... może boleć :P:P:P

 

Pzdr,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Dajcie już spokój z tymi kontrolami legalności NAVI bo nic takiego nie jest możliwe do przeprowadzenia w zgodzie z jakimkolwiek prawe.

 

Jest możliwa, jak najbardziej. Tak jak mogą skontrolować Ci laptopa, wystarczy, że spojrzą na certyfikat na obudowie który masz mieć zgodnie z umową która zatwierdziłeś przy jego instalacji. Guzik kogoś może obchodzi że go masz nienaklejony albo "sie odkleił". AM dla swoich map daje karte sim z logo AM, do tego dodatkowo plastikową karte z kluczem wielkości karty kredytowej którą bez problemu wsadzasz w portfel i tyle. Sam go nie nosze choć legalna AM którą dostałem do HTC używam. Chodzi mi tylko o to, że jest możliwość przeprowadzenia takiej kontroli przez policje, niż to czy ona będzie takie kontrole dokonywać.

 

I jeszcze jedno, jak komuś robią przeszukanie w domu szukając np. pirackiego oprogramowania, a znajdą pół kilo prochów to nie odłożą go na miejsce bo oni tego nie szukali. :duh:

 

Przykład: zatrzymuje Was Policja i pyta o Navi i dowód nie wiem czego tam, zakupu (nie ma takiego prawa w Polsce jeśli nie jest wszczęte postępowanie prokuratorskie) a Wy mu że to Navi służbowa.

A dowodem zakupu jest faktura, a Wy jej mieć przy sobie nie możecie, bo prawo mówi o jednym miejscu trzymania wszytskich dokumentów księgowych firmy, dla potrzeb nagłej kontroli. I tyle. Ksero nie jest żadnym dowodem jak by co...

 

Napisałem to wyżej, producent daje coś na wzór certyfikatu który min. upoważnia do bezpłatnych aktualizacji, na pewno nie jest to faktura. ;) W dodatku jak ktoś sprzedaje navi TT, to raczej nie z mapami AM, czy innego systemu. Więc już samo posiadanie takiej navi jednego producenta z mapami innego jest podejrzane. Oczywiście możesz mieć legala na inne mapy ale wtedy masz klucz np. taki jak z wspomniajej wcześniej AM. Takie "akcje" to oczywiście działanie wywołane doraźnymi wytycznymi 'od góry' na poziomie województwa czy kraju, takie działania pod publiczke. Były już takie "akcje" z komórkami, sprawdzanie IMEI itd.

 

Pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BaX troszki popłynąłeś,

 

W laptopie nie musze miec Windowsa i zadnej nalepki ani hologramu miec nie musze.

 

Mam AM z HTC, żadnego klucza, karty, nie mam jako dowodu legalności.

Ot dostałem karte pamieci z softem i płyte instalacyją (nawet bez instrukcji obzsługi i bez kodu (serial number). Kod był na tej małej karcie MicroSD... Karte ja zmieniłem jednak na większą, a o legalności świadczy aktywna licencja na stronie producenta. I tyle w temacie....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

 

Mam AM z HTC, żadnego klucza, karty, nie mam jako dowodu legalności.

Ot dostałem karte pamieci z softem i płyte instalacyją (nawet bez instrukcji obzsługi i bez kodu (serial number). Kod był na tej małej karcie MicroSD...

 

Ja też mam HTC z AM (karta microsd oraz płytka CD) i licencja była dołączana do zestawu w postaci zdrapki. Przy pierwszym uruchomieniu musiałeś podać numer licencji, w tym samym momencie akceptujesz warunki korzystania z automapy. Wybierasz także czy AM jest rejestrowana na karcie czy Telefonie.

 

Z jakiej sieci masz tego HTC z AM ?

Skąd się wzięła aktywna licencja na stronie producenta na Twoją osobę skoro nic nie podawałeś?

 

http://dray.pl/bmw/automapa.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

, czy wiecie że w USA moża dać legalną łapówke Policji?? Co zdziwieni? W zamian dostajesz plakietke na samochód że dałeś donation i w przypaku jakiegoś wykroczenia oczywiście typu przejechanie na czerwonym etc. odjezdzasz wolno. Takie towłaśnie są te wysokorozinięte kultury. Na dodatek klasą uprzywilejowaną jest także cała rodzina pracującego w policji, wyposażeni oni są w specjalne plakietki że należa do rodziny policyjnej i działa to tak samo.

wiesz gdzie dzwonia tylko nie wiesz w ktorym kosciele... mozna otrzymac od szeryfa tego typu dokument, ale w praktyce oznacza on tyle, ze jestes znany szeryfowi (z jakichkolwiek powodow) i w razie klopotow z policja powinni sie najpierw skontaktowac z szeryfem zanim sie zajma karaniem cie.. wynika to po czesci z duzo wiekszej roli szeryfa chrabstwa niz polskiego dzielnicowego.. nie oznacza to przyzwolenia na jazde na czerwonym swietle... zreszta moze wiesz, ze nadwrezenie zaufania szeryfa jest znacznie gorsze niz mandat 50dolcow... wiem o przydzielaniu uznaniowym takiego dokumentu, o datkach nie wiem, aczkolwiek mozliwe ze jesli fundniesz policji 4 radiowozy to napewno staniesz sie przyjacielem szeryfa o ile nim juz nie jestes; napewno nie chodzi tu o 'lapowke' 100dolcow...

a przywilej bycia spokrewnionym z wladza jest wykorzystywany na calym swiecie, moze z wyjatkiem skandynawii, ale oni sa inni ;)

 

piractwo (stosunek pirackiego oprogramowania do oprogramowania ogolnie): http://www.nationmaster.com/graph/cri_sof_pir_rat-crime-software-piracy-rate

 

Chłopie niedawno byłem w stanach i w stanie Nowy Jork to co napisałem jest na porządku dziennym, sam miałem okazje takie coś testować z kimś kto taką plakietke posiada a pracuje jako informatyk w Panasonicu, więc nie mów że wiem że gdzieś dzowni ale nie wiem gdzie. Nalepki moża kupić za min. 100USD. Wiec moja wiadomośc jest na czasie, natomist w Moskiwe jak nie chcesz stać w korkach za 10tyś USD możesz sobie założyć koguty i udawać dyplomate. Dla mnie wynika z tego jasno że prawo jest dla biednych i ciemnych ludzi. A w Polsce wynika z tego że Polcja to forma do wynajęcia w celu dbania o interesy innych firm, bo nie slyszlem żeby gdzie indziej na świecie zatrzymywali w celu sprawdzania czy masz legalna mape w GPS, równie dobrze powinni odrazu sprawdacz czy masz na nogach oryginalne Adidasy i zegarek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Z jakiej sieci masz tego HTC z AM ?

Skąd się wzięła aktywna licencja na stronie producenta na Twoją osobę skoro nic nie podawałeś?

 

 

Orange, linecja sie wziela jak robilem reinstlacje, ale urzadzenie bylo juz z wgranym działającym softem.

A kod serial jest właśnie aktywowany przy sprzedaży (albo sam HTC się łączy po cichu z serwerem AM). Potem jako ścigałem updata, to przez podanie tego seriala miałem dostęp do updata.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
BaX troszki popłynąłeś,

 

W laptopie nie musze miec Windowsa i zadnej nalepki ani hologramu miec nie musze.

 

A gdzie ja napisałem, że w laptopie MUSISZ mieć windowsa? Musisz mieć licencje JAK MASZ windowsa.

 

Mam AM z HTC, żadnego klucza, karty, nie mam jako dowodu legalności.

Ot dostałem karte pamieci z softem i płyte instalacyją (nawet bez instrukcji obzsługi i bez kodu (serial number). Kod był na tej małej karcie MicroSD... Karte ja zmieniłem jednak na większą, a o legalności świadczy aktywna licencja na stronie producenta. I tyle w temacie....

 

To dziwnego masz tego HTC z orange, bo mój w pudełku miał zapakowaną oryginalnie koperte z AM w środku której była karta sim, instrukcja instalacji, płyta CD z AM i karta zdrapka z kodem. Widać Twój HTC już sobie ktoś poużywał zanim go sprzdeał dlatego miałeś zainstalowaną AM na HTC. W dodatku na kopercie jest jak byk napisane, że otwarcie koperty oznacza akceptację licencji która była dołączona osobno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ja posiadam Larc'a z preinstalowanym Mapa Map

I NIE MA TAM ZADNEJ LICENCJI

Rejestruje się mapkę na stronie z podaniem klucza z programu. Ale to tylko po to żeby mieć aktualizacje i możliwość pobrania instalki.

 

Jedyne co dołączone jest do zestawu to instrukcja obsługi która de facto NIE JEST LICENCJA no i co ????

 

PS. U nas w firmie i u znajomych zapanowała mania na LArca i kilkanaście osób posiada te zestawy kupione w RTVEuroAGD i jest tak samo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.