Skocz do zawartości

Przepływomierz???


palpio

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Po krótce przedstawię mój problem .Zapalam autko wszystko jest ok do momentu gdy wskazówka od temp zchodzi z niebieskiego pola.Autko zaczyna falować na obrotach aż zgaśnie jak go potrzymam chwile na obrotach czuć jak mocno szarpie przerywa do momentu jak się zagrzeje ,autko na wolnych obrotach pracuje ładnie. I tu kolejny problem podczas przyśpieszania czuć też lekkie poszarpywanie ale to już nie takie jak gdy jest zimny. Co może być przyczyną takiego zachowania?

Dzięki z góry za podpowiedzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może czujnik temperatury :lol: a podpinałeś sie pod kompa :!:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze nie wiem co Ci doradzic może jedż na kompa i to pomoże :!: A cewki masz dobre :idea: :?: ,bo mój kolega miał 525 w benzynie i jak mu cewki nawalały to nie chciała chodzić i przerywała :mrgreen: .Sprawdz sobie rezystancje na pinach cewki powinna być 0.8 oma miedzy 1,a ostatnią elektrodą co wychodzi z cewki czyli 3pin,Ta informacja jest z ksiązki obsługi :mrgreen: :!: pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w M40 jest tylko jedna cewka ;)

 

 

 

Właśnie się zastanawiałem hehe :D to więc potrzeba podłączyc omomierz do zacisków 1 i 15 i sprawdzamy wartość uzwojenia pierwotnego cewki.Powinna ona wynośić 0.82 Om,Pózniej podpinamy omomierz do zacisków 15 i 4 i sprawdzamy razystancje wtórną cewki,wartość wymagana to 8.25kilo "omy" te symbole pinów znajdują się na cewce :wink: pozdrawiam :!:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Wydaje się że problem zarzegnany choć nie wiem czy napewno okaże sie w najbliższych dniach

Wymieniłem czujnik temperatury oprócz tego wyczyściłem kopułkę palec rozdzielacza świece przewody(wyczyściłem i przetarłem preparatem do uszczelek) i autko odżyło w sumie nie wiem co było bezpośrednią przyczyną bo zrobiłem najpierw te rzeczy a później odpaliłem autko.ale jeszcze dla swietego spokoju wymienię te rzeczy elektrycze .Dzieki za podpowiedzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Odpal auto i depnij zobacz czy wejdzie ci na max obroty jesli nie odepnij przepływke i znowu depnij jesli dojdzie to masz juz rozwiazanie u mnie sprawa wygladała tak ze szedł do 4.5 tys i wiecej nie krecił jakby mu paliwo odcinało no i wiecej niz 140-160 nie poleciał po odpieciu przepływki wszystko wracało do normy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.