Skocz do zawartości

problem z załączeniam się ogrzewania


kolalysy

Rekomendowane odpowiedzi

Ostatnio ogrzewanie kabiny załącza mi się dopiero po kilku minutach od ruszenia pojazdem, tzn. wogóle nic nie wieje, dopiero jak chwilę pojeżdżę zaczyna wiać powietrzem (ciepłym albo zimnym, zależy co ustawie). Nie wiem gdzie tkwi problem. Stało sie to po tym jak się troche pobawiłem przewietrzeaniem (aux ventilation), no ale co to może mieć do rzeczy to nie eim. Jeszcze ciekawe jest to, że webasto (tzn. ten szum po lewej stronie komory silnika) załącza się z problemami, tzn czasem przerywa a czasem tak jakby nie mogło się uruchomić. No ale też niewiem co to ma do rzeczy, bo mi wogóle nie nie wieje z nawiewów przez początkowe kilka minut jazdy tj. ani zimne ani ciepłe. Zastanawiam się czy to termostat (bo auto po kilku kilometrach nie osiąga pionowej kreski na liczniku temperatury), nie wiem może to jeż albo webasto...

 

Dzięki za pomoc

Konrad
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

koledzy odświeżam temat, czy u was też zdarza się, że czasami wentylator/dmuchawa nie załącza się po uruchomieniu silnika tylko po przejechaniu jakichś kilku kilometrów ? czy to jest normalne ? a jeśli to jest nienormalne, to co może być przyczyną ?
Konrad
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolalysy

 

Jak masz klimatronik i ustawione wszystko na auto to tak jest to normalne.

U mnie jest tak samo wentylator prawie nie chodzi jak startuje ale jak tylko płyn w układzie ma już jakąś wyższą temp. załącza sie wentylator i im większa temp i niższa temp w aucie tym solidniej dmucha.

 

Jak ci szyba przednia paruje to masz zawsze przycisk odmrażania przedniej i wtedy na pełen gwizdek ci będzie wiało na przednią szybę.

 

Mam nadzieję że ci pomogłem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolalysy

 

Jak masz klimatronik i ustawione wszystko na auto to tak jest to normalne.

U mnie jest tak samo wentylator prawie nie chodzi jak startuje ale jak tylko płyn w układzie ma już jakąś wyższą temp. załącza sie wentylator i im większa temp i niższa temp w aucie tym solidniej dmucha.

 

Jak ci szyba przednia paruje to masz zawsze przycisk odmrażania przedniej i wtedy na pełen gwizdek ci będzie wiało na przednią szybę.

 

Mam nadzieję że ci pomogłem

 

Dokładnie, u mnie tak samo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

koledzy odświeżam temat, czy u was też zdarza się, że czasami wentylator/dmuchawa nie załącza się po uruchomieniu silnika tylko po przejechaniu jakichś kilku kilometrów ? czy to jest normalne ? a jeśli to jest nienormalne, to co może być przyczyną ?

 

Jeśli chcesz aby szybko się włączała dmuchawa, to nie ustawiaj zimą za wysokiej temperatury na klimatroniku, bo zacznie dmuchać dopiero wtedy, jak płyn rozgrzeje się do temperatury umożliwiającej nagrzanie wnętrza, do ustawionej przez Ciebie wartości. Więc ustaw sobie na 18-19 C i dmuchawa zacznie szybciej (wcześniej) dmuchać. Oczywiście na ustawieniu "Auto".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hm, tzn u mnie jest tak, że czasami, niezależnie od tego czy silnik ciepły czy zimny, dopiero po kilku kilometrach włącza się dmuchawa i nie ma znaczenie co ustawie (zimne, ciepłe, max itd)....
Konrad
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hm, tzn u mnie jest tak, że czasami, niezależnie od tego czy silnik ciepły czy zimny, dopiero po kilku kilometrach włącza się dmuchawa i nie ma znaczenie co ustawie (zimne, ciepłe, max itd)....

 

u mojego braciszka było podobnie, oparło się to na wymianie jeża i wszystko chodzi jak należy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ostatnio zauważyłem dziwną rzecz, co do tej nie włączającej się dmuchawy. Otóż czasem jak się nie włączy dmuchawa, to muszę otworzyć i zmaknąćschowek ten po stronie pasażera i dmuchawa się włącza ! wiem że to brzmi absurdalnie ale sprawdzałem kilka razy. Pewnie mam jakieś dziwne spięcie gdzieś w układzie. Czy ktoś wie co to może być ?
Konrad
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ostatnio zauważyłem dziwną rzecz, co do tej nie włączającej się dmuchawy. Otóż czasem jak się nie włączy dmuchawa, to muszę otworzyć i zmaknąćschowek ten po stronie pasażera i dmuchawa się włącza ! wiem że to brzmi absurdalnie ale sprawdzałem kilka razy. Pewnie mam jakieś dziwne spięcie gdzieś w układzie. Czy ktoś wie co to może być ?

 

Nie brzmi to absurdalne... W schowku sa bezpieczniki i w okolicy sporo przewodow elektrycznych. Slawny "jez" tez jest bliziutko...

 

Moze cos nie "kontaktejszyn"? Jekies zlacze, badz bezpiecznik?

Pozdrawiam, ///M5

http://i228.photobucket.com/albums/ee124/areckim5/bmw_2000_m5_05.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.