Skocz do zawartości

Geometria przednich kół


dąbasz

Rekomendowane odpowiedzi

Mam takie pytanie? Czy w E36 316 można zrobić tak geometrię kół żeby z dołu się lekko rozchodziły i zbiegały się do na górze? Chodzi o to że prze nawrocie czy jakiej próbie bączka przód mi ucieka. Myślę o rozpórce ale kolega nie ma rozpórki i taki sam silnik i bączki kręci bez problemu. Czy jest sens takiej geometri?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok. Pojade do mechanika i niech mi wogule sprawdzi geometrię bo od dwóch lat nie była robione. Co prawda nie ściąga az tak bardzo dopiero po przejechaniu ok 100m zaczyna ściągac. Niech sprawdzi wszystko. Dzięki za rady.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drogi kolego - jest jedno "ale", mianowicie w E36 seryjnie nie ma możliwości zmiany kąta pochylenia koła.

Jest oczywiście i na to sposób, ale chciałbym Ci uświadomić że nie jest to takie proste.

Jeżeli dobrze poszukasz w moich postach, to znajdziesz informacje jak to zrobić - juz o tym troszke pisałem.

U mnie obecnie jest dość spory negatyw i samochód prowadzi się świetnie, z tym że w koleinach jest dość nerwowy - coś za coś ;-)

Moje BMW 330d E46 Sedan '04 (manual) wciąga średnio:

http://www.motostat.pl/user_images/15057/icon1.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak koledzy wyzej pisali to raczej nie ustawienie kol jest u Ciebie problemem. Z tego co sie orientuje to wiekszosc BMW ma obie osie w negatywie ustawione fabrycznie. U Ciebie to ja bym stawial na amory z przodu to wymiany jesli dzieje sie to na asfalcie. Gumy tez wypada sprawdzic bo jak z przodu masz takie, ktore gorzej trzymaja od tych z tylu to po prostu jasna sprawa. Poprawcie mnie jesli sie myle.
O Tempora! O Mores!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Amorki wymieniałem niecały rok temu, tylko ze po wymianie nie ustawiałem geometri. Opony to raczej nie bo i na letnich szerszych i na zimowych węższych jest to samo. Jak miałem alu to były one równe z przednim błotnikiem. I patrząc od przodu można było zauważyć że jedno koło wystawało z góry bardziej za błotnik a jedno było lekko schowane. Gadanie nie pomoże trzeba pojechać na geometrię i się okaze.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.