Skocz do zawartości

Pytanie o felgi stalowe do E39


Rekomendowane odpowiedzi

Kupiłem sobie felgi stalowe na zime 6J 15" jest znaczek, że są od BMW rozstaw śrub pasuje ale felga nie chce mi wejśc na piaste! tego nie przewidziałem przy kupowaniu żeby sprawdzić poprostu w feldze jest za mały otwór chodzi o jakieś 1-2mm w związku z tym czy moge te felgi jakoś troche zeszlifować czy nie wpłynie to na bezpieczeństwo jazdy itp?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widocznie kupiłeś felgi od serii 3 - tam otwór centrujący jest mniejszy - o ile się nie myle to wynosi 72mm.

Był już taki temat na forum i autor poradził sobie w ten sposób iż przetoczył na większy otwór w zakładach taboru kolejowego.

 

Nie lepiej jest je sprzedać i kupić takie jakie być powinny???

 

P.S. Sprawdź czy ET felgi będzie pasowało do serii 5 - bo może sie okazać iż felgi będą miały za duże ET i felga będzie obcierała o elementy zawieszenia/ukł hamulcowego.

 

Pzdr,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

żeby szybko sprzedać to musiał bym zrobić małą cene no i będe w plecy z kasą mierzyłem sufmiarką otwór w tych felgach co kupiłem i wychodzi mi 72,5mm a jakie powinny być do BMW 5 73-74mm?

 

Dokładnie do E39 powinno byc 74.

Nie koniecznie kupies od 3. Mogleś takze kupić od 5 E34.

Jest jeszcze jedno wyjście. Można felgi roztoczyć, z tym

ze musi to robić osoba doświadczona i dokladna

 

pozdrawiam

pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
roztoczyłem te felgi i tak jak kolega wyżej powiedział ET jest inne i trą o zaciski hamulcowe :( co można jeszcze zrobić może jakieś dystanse?

Wszystko można, ale sugerowałbym nie kombinować i kupic prawidłowe felgi zamiast wydawać kasę na jakieś wynalazki typu dystanse.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.