Skocz do zawartości

TDS 318 - niemal gaśnie gdy zimny na niskich obrotach


Paulopaolo

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie!

 

pomóżcie proszę- moje auto ma od 3 dni (ale tylko rano ) problem z ruszaniem (bieg 1, potem 2) jak jeszcze jest nie do końca rozgrzany. Objawy są takie jakby miał za chwilę zgasnąć: cały zaczyna się trząść i trzeba dodać gazu do 2 tys obotów aby móc ruszyć lub ew, docisnąć sprzęgło aby ustało. Po kilku minutach jazdy problem znika całkowicie. Co to jest i czy moje auto może jeszcze wytrwać jazdę 200 km x2 bo mam zaplanowany wyjazd. i nie wiem czy mam go oddać do warszatatu niezwłocznie czy mogę się wstrzymać do powrotu bo nie jest to jakaś bardzo poważna usterka. Sama raczej tego nie naprawię :worried:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
w 318 tds nie ma przepływomierza przynajmiej takiego jak w benzynie na moje oko nie grzeją wszystkie świece i nie zapala na wszystkie cylindry sprawdz jeszcze filtr powietrza paliwa i przewody paliwowe napisz jeszce jaki masz przebieg
przedni napęd jest dla dziewczyn...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jeszcze pytanie... czy zaobserwowałaś przewód paliwowy, taki przezroczysty, rudawy odchodzący od filtra paliwa? Jesli nie, to sprawdź rano zaraz po uruchomieniu silnika. jeśli nie widać nic :) tzn. przewód wygląda jakby był pusty, lub z drugiej strony pełny :D to paliwo płynie normalnie, jednak jak będzie to jakaś niejednorodna mieszanina, to może znaczyć kilka rzeczy:

nieszczelność układu paliwowego,

mała pompka paliwowa w baku nie zasysa, itp...

 

Z drugiej strony też mógłbym sie przychylić do opcji kolegi powyżej odnośnie świec, szczególnie jeśli do tego szarpie na początku w sensie telepie troszkę samochodem. Wtedy nawet 2 świece nie grzeją....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.