Skocz do zawartości

1.8 TDS - wysokie obroty silnika


kobbe77

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Mam problem z wysokimi obrotami silnika na wolnych obrotach :)

Objaw jest troszke dziwny bo po uruchomieniu zimnego obroty wskakuja na jakies 1200 obrotow, utrzymuja sie na takim poziomie przez 5 minut, pozniej spadaja do okolo 950 - 1000 i tak trzymaja caly czas - nawet jesli silnik jest goracy, ale to jeszcze nie wszystko.

Po dluzszej jezdzie - czasem jest to 40 km czasem 60 km silnik dostaje jakiegos olsnienia i obroty spadaja do okolo 600 -700...i chyba tak powinno byc.

Pytanie tylko czemu musze go troszke pomeczyc zeby tak sie stalo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Członkowie klubu
i tylko taka odpowiedz? jest w ogole takie cos jak regulacja obrotow na pompie wtryskowej?

a nawet jesli to czemu obroty nie utrzymuja sie caly czas na 1000 tylko po 30 minutach jazdy spadaja do normalnych?

 

Jedź na kompa, to najlepsze rozwiązanie.

Na kompie można regulować obroty, może wystarczy regulacja.

 

Pozdro

003.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i tylko taka odpowiedz? jest w ogole takie cos jak regulacja obrotow na pompie wtryskowej?

a nawet jesli to czemu obroty nie utrzymuja sie caly czas na 1000 tylko po 30 minutach jazdy spadaja do normalnych?

 

moze byc pare powodow, trudno tak strzelac, faktycznie pasowalo by chociaz go zdiagnozowac na kompie, moze ma jakies bledy i przez to daje za duza dawke paliwa na biegu jalowym, moze byc czujnik temperatury nawet albo inne cuda :]

e36 318tds compact '95/e34 525tds touring '94/e39 525tds touring '97
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziwne jest to, ze ten objaw dziala sie tylko na poczatku i tak jak pisze po okolo 40 - 60 km obroty spadaja na 700 i jest ok.

Podjade na tego kompa i sprawdze co i jak, zastanawiam sie tylko czy nie ma zamntowanego jakiegos "oszukiwacza" jak to robia w tds, zeby odpalal dobrze na przy cieplym silniku.

Nawet jesli silnik jest nagrzany zapala mi sie kontrolka grzania swiec - czy to normalne zjawisko?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Członkowie klubu
Nawet jesli silnik jest nagrzany zapala mi sie kontrolka grzania swiec - czy to normalne zjawisko?

 

Nie, to nie jest normalne zjawisko.

U mnie jak silnik jest ciepły to kontrolka świec się nie zapala.

003.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.