Skocz do zawartości

problem ze wskazówka od ilosci paliwa


aarturr

Rekomendowane odpowiedzi

witam

 

kupiłem bmw e34 2,5 tds i jest problem wskazówka od ilosci paliwa zatrzymuje sie na około 20 litrach gdzie juz w baku jest susza. Najdziwniejsze jest to ze róznie sie zatrzymuje np. auto ctoi i przekrece 3 razy stacyjke wtedy pokaze 2 rózne odczyty jeden 20l a drugi na 30l niewiem w czym zaczac dłubac bo jest to dosc meczace

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możliwe że pływak Ci się zawisza w baku.

Ale jest też powszechny inny problem, mianowicie wymontuj sobie deskę i na płytce układu przyjrzyj się kondensatorom, czy żaden nie jest lekko spuchnięty lub przebarwiony.

Jak się one starzeją to niektóre wskaźniki robią ciekawe humory - kilku znajomych już takie rzeczy przerabiało.

Nie trzeba wymieniać tablicy kontrolnej, wystarczy przelutować kondensatory (koszt poniżej 10pln)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

 

kupiłem bmw e34 2,5 tds i jest problem wskazówka od ilosci paliwa zatrzymuje sie na około 20 litrach gdzie juz w baku jest susza. Najdziwniejsze jest to ze róznie sie zatrzymuje np. auto ctoi i przekrece 3 razy stacyjke wtedy pokaze 2 rózne odczyty jeden 20l a drugi na 30l niewiem w czym zaczac dłubac bo jest to dosc meczace

 

Głupie pytanie może, ale skąd wiesz, że w baku jest susza? Niestety, ale e34 miało taką przypadłość, że przy stanie poniżej 20 litrów w zbiorniku i niesprawnej pompce zatopionej w paliwie, nie podawało paliwa i układ się zapowietrzał. Najłatwiej jest to sprawdzić dostając się do zbiornika przez otwór rewizyjny w bagażniku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam to samo, wskazowka staje na 20l. wyciagalem pompke z baku: filterek czysciutki, plywak wydawal sie byc sprawny. taka przypadlosc widocznie. po prostu jak widze, ze mam mniej niz pol zbiornika to tankuje. po drugie odczyt o ilosci paliwa biore sobie z OBC.
Wszystko o dieslach BMW .::: http://www.bmw-diesel.pl :::.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.