Skocz do zawartości

[F1] Podsumowanie sezonu z perspektywy BMW


Rekomendowane odpowiedzi

Ciekawy jestem, jakie sa Wasze refleksje na temat postawy kierowcow i reszty teamu BMW w zakonczonym dzisiaj sezonie.

 

Moim zdaniem, 3 miejsce w klasyfikacji konstruktorow jak na staz zespolu jest duzym osiagnieciem. Pierwsze zwyciestwo BMW w wyscigu F1 stalo sie zasluga Roberta Kubicy. O ile dobrze pamietam, w zasiegu reki byly jeszcze przynajmniej dwa zwyciestwa, gdyby tylko nie raz blad kierowcy (Silverstone) i raz nietrafna strategia. Samochod niestety nie byl najszybszy, moze poza pierwszymi GP zawsze byl wolniejszy niz McLaren-MB i Ferrari, a w koncowce sezonu byl juz sredniakiem. Ale, to trzeba przyznac, ze byl chyba najbardziej niezawodny z calej stawki.

 

Generalnie trzeba chyba zgodzic sie z szefami BMW, ze sezon byl b. dobre. Chociaz ambicje Kubicy byly wieksze (no i dobrze, w koncu za to tez mu placa, zeby byl ambitny). Tyle, ze ambicje Kubicy podgrzaly bardzo ambicje i oczekiwania polskich kibicow i dziennikarzy, ktorzy chyba po raz kolejny podgrzewali atmosfere do granic mozliwosci (to, co czytalem w gazetach, przypominalo mi "zapowiedzi" przed Euro2008, ze "jedziemy po medal" :lol: - kompletne oderwanie sie od rzeczywistosci). A propos mediow - dzisiaj ogladalem GP rownolegle w RTLu i Polsacie - musze niestety powiedziec, ze poziom merytoryczny komentatorow Polsatu byl zenujacy. A to, co pokazalo po wyscigu stary Zientarski, w ogole nie rozumiejacy, co sie stalo w wyscigu i tworzacy jakies teorie spiskowe, przekroczylo granice smiesznosci. Nic dziwnego, ze jak ludzie nasluchaja sie takich komentatorow i poczytaja w gazetach artykuly w tym stylu, mowia "Robert jest taki swietny, ze gdyby nie jedzil w tym gownianym BMW, a np. w Ferrari to by objezdzal Hamiltona i Masse jak dzieci"... :wink:

 

Ten komentarz tez mi sie podobal:

 

- Robert jest wśród kierowców na samym szczycie, jeśli chodzi o siłę charakteru. To chyba zresztą wasza cecha narodowa. Wykonał w tym sezonie fantastyczną pracę. Jeździł równo, niesamowicie równo. Samochód był bardzo solidny, wręcz niezawodny. I to właśnie ta regularność Roberta w połączeniu z niezawodnością bolidu dała im w tym roku bardzo dobre wyniki. BMW Sauber potrzebuje jednego, malutkiego kroczku, aby dołączyć to absolutnej czołówki. Ale to jest właśnie ten piekielnie trudny krok. Ferrari i McLaren mają także dużo więcej doświadczenia niż zespół Roberta, ale myślę, że BMW Sauber ma odpowiednich ludzi, aby ten krok wykonać. Na dodatek nowe przepisy będą nowością dla każdego.

pozdrowienia

Krzysztof

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Do pierwszego GP jeszcze trochę czasu mamy. Jeszcze kilka sesji testowych po których znowu pojawią się różne teorie. Do tego dojdą różne plotki ze światka F1 i znowu nic nie będzie wiadomo.

Dopiero po pierwszych wyścigach odkryją się karty zespołów i będzie można postawić pierwsze wnioski.

Dodatkowo smaku dodaje fakt zmiany przepisów i regulacji które moim zdaniem wprowadzą w stawce małe zamieszanie.

Czeka nas napewno dużo niespodzianek. Ale myślę że o to chodzi. Bo oglądanie F1 nie powinno polegać na tym że przed wyścigiem jesteś w stanie przewidzieć które zespoły gdzie się uplasują. :mad2:

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.