Skocz do zawartości

[Z3] Plan zakupu i prośba o ocenę sztuki z aukcji


bosybmw

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 1,7 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

  • Zasłużeni forumowicze
Choruje cały czas na 911 993, ale z tym jest jeszcze gorzej w Polsce niż z Z3 M :) Jakbym kupił Emkę w dobrym stanie lub do uratowania za dobre pieniądze to raczej bym już jej nie sprzedał.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mcoupe ze Zgierza/Lodzi- to cygan Mirek chcial mi z niej 2 lata temu oddac te skory z wnetrza , a w rozliczeniu mialem dac swoje + kase. Nie wiem co on do niej planowal wstawic potem do srodka, ale pewnie jakies podstawowe fotele z roadstera :lol: . Cud ze te fotele sie tam jeszcze uchowaly. Ciekawe czego juz brakuje :twisted: :lol: .

 

ile chciał kasy za tę operację z fotelami?

Kupię BMW Z4 3.0 lub Z3M
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, Panowie prośbę mam :) Szukając dla żony samochodu na przyszłość, tak się rozglądałem, rozglądałem i wpadłem na genialny pomysł - Z3 ! :) Teoretycznie pomysł nadal jest taki, że to ma być samochód dla niej na dojazdy do pracy, ale jeśli faktycznie udałoby się kupić Zetkę, to nie wiem czy nie skończyłoby się na tym, że ona do roboty jeździłaby moją e91, a ja nowym zapierdzielaczem :lol:

Ale do rzeczy - w grę wchodzi jedynie automat, bo tylko taką skrzynią jeździ żonka od początku swojej kariery na drodze i tu moje pytanie, da się kupić zetkę w automacie w PL? Bo już jakiś czas przeglądam ogłoszenia i jeszcze ani jednego takiego nie znalazłem :(

I w ogóle, czy zetka to będzie dobry wybór dla kobitki? Wiadomo, że jest to jakiś tam rodzaj spełniania też moich motoryzacyjnych marzeń (tak przy okazji :) ), ale bryczka musiałaby naprawdę być dla niej. Nie będzie to głupi pomysł?

virus by Masters - 190km, 395Nm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, Panowie prośbę mam :) Szukając dla żony samochodu na przyszłość, tak się rozglądałem, rozglądałem i wpadłem na genialny pomysł - Z3 ! :) Teoretycznie pomysł nadal jest taki, że to ma być samochód dla niej na dojazdy do pracy, ale jeśli faktycznie udałoby się kupić Zetkę, to nie wiem czy nie skończyłoby się na tym, że ona do roboty jeździłaby moją e91, a ja nowym zapierdzielaczem :lol:

Ale do rzeczy - w grę wchodzi jedynie automat, bo tylko taką skrzynią jeździ żonka od początku swojej kariery na drodze i tu moje pytanie, da się kupić zetkę w automacie w PL? Bo już jakiś czas przeglądam ogłoszenia i jeszcze ani jednego takiego nie znalazłem :(

I w ogóle, czy zetka to będzie dobry wybór dla kobitki? Wiadomo, że jest to jakiś tam rodzaj spełniania też moich motoryzacyjnych marzeń (tak przy okazji :) ), ale bryczka musiałaby naprawdę być dla niej. Nie będzie to głupi pomysł?

 

 

Będzie to świetne auto zarówno dla Twojej kobiety jak i dla Ciebie. Da się kupić automat, wiadomo jest ich o wiele, wiele mniej:) Ale o jakim silniku myślałeś? 1.8-1.9 czy coś z R6?

 

Są na allegro 2 automaty 2.0 i 2.2

http://obrazki.elektroda.pl/5027143500_1344194822.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem to tylko raz i do tego bardzo cicho, aby nikt nie słyszał - aktualnie jeździ... yarisem :) W zasadzie kupiliśmy go niedawno (jakoś 4 miesiące może będzie?), w sumie nic się nie dzieje itp itd, ale... to nie bmw :) I tak sobie wymarzyłem dla niej jakiś naprawdę fajny, inny samochodzik, tym bardziej, że ona również takie uwielbia. Wcześniej miała smarta i była w nim zakochana. A co do silnika - teoretycznie 1.8 byłby dla niej i tak rakietą, pomimo że pewnie za bardzo nie jeździ. Z rozsądku, powinniśmy szukać czegoś takiego. ALE! :) Skoro to ma być też frajda dla mnie, zdecydowanie jestem za r6. 2.8 z tego co się orientuję ma 193km, wiec to byłoby to. Szczególnie, że yarisa tankujemy jakoś raz na 1,5 miesiąca, aż tyle jeżdzi :duh:

 

Czyli co, nie zastanawiać się dalej, tylko szukać jakiegoś konkretnego?

A powiedzcie mi jeszcze, automat był tylko w jakichś konkretnych silnikach, czy we wszystkich??

 

Dzięki w ogóle za pomoc :cool2:

virus by Masters - 190km, 395Nm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Amstaff,

 

Powiem ci, że BMW Z3 jest autem fajnym, ale i mało praktycznym. Małżonka może narzekać na kiepską sterowność, trudną jazdę zimą, głośny szum podczas jazdy na trasie, "awarię poszycia" dachu, BRAK MIEJSCA NA TOREBKĘ!!!

 

To samochód dla pasjonatów, miłośników, a przede wszystkim ludzi chcących się pokazać. A, no i Z3'ki mają już swoje lata, co jak wiadomo, naraża je na częste awarie elektroniki, podwozia, w zasadzie wszystkiego, co potencjalnie może "walnąć".

 

Mówię to wszystko z doświadczenia. Auto jest świetne, ale trzeba wiedzieć, czego się tak naprawdę chce. Pragnę tylko, byś po zakupie nie musiał mówić tego, co ostatnio powiedziała mi matka: "szkoda, że nie wzięliśmy czegoś brzydszego, ale większego i stabilniejszego..."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie przyznam szczerze, że mam podobne obawy, dlatego zawitałem do Was :)

Oczywiście najprostszym sposobem byłoby się najpierw przejechać i samemu ocenić, nawet pojechałem wczoraj do "mojego" komisu, z którego mam swoją betkę, bo stała tam dość długo eMka Z3 :) I co? Dzień wcześniej sprzedali...

Ale coś się zaraz upoluje innego i przekonamy się organoleptycznie. Co do tras i miejsca na zakupy czy torebkę, to myślę że to nie będzie problem, ponieważ w trasy nie jeździ, a jeśli potrafi wcisnąć do torebki jakieś 62kg różnych rzeczy, to i torebkę sobie gdzieś upchnie w samochodzie ;)

Kwestia tego wieku samochodu... no właśnie. To chyba moja największa obawa. Przyznam szczerze, że zależy mi bardzo na w miarę bezawaryjnej eksploatacji, bo jeśli stanie jej gdzieś samochód w drodze, to się do niego może zniechęcić :( Wiadomo, że ja do takiej Zetki podchodziłbym zupełnie inaczej, ale jednak kobieta to kobieta :) (mimo, że naprawdę uwielbia samochody). Także powiedzcie mi, czy często zdarzało Wam się mieć awarie unieruchamiające samochód na drodze?

 

Aha, da radę tam czasem od biedy przewieźć małe dziecko w foteliku??

virus by Masters - 190km, 395Nm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziecko przewieźć radę się da, czemu nie. Tylko oczywiście robisz to tyłem do kierunku jazdy, jak w każdym aucie z airbagiem u pasażera (chyba, że możesz go wyłączyć).

 

Ja osobiście krytycznej awarii jeszcze nie miałem, ale kłopoty z pomniejszymi sprawami - owszem. To chyba niestety dlatego, że poprzedni TRZEJ właściciele auta robili mu kiepski i raczej nieregularny "maintenance". Cóż, w czternastoletnim aucie, nigdy nie wiadomo. Ostatnio mi padł zamek zamka u drzwi kierowcy, co pozwoliło mi przekonać się, jak bardzo niepraktyczne jest wsiadanie do kabrioletu w stylu Grand Theft Auto (hop przez zamknięte drzwi).

 

Jeśli zależy ci na w miarę bezawaryjnej eksploatacji, to jedyną nadzieją są ew. roczniki 2001-2002.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Amstaff,

 

Powiem ci, że BMW Z3 jest autem fajnym, ale i mało praktycznym. Małżonka może narzekać na kiepską sterowność, trudną jazdę zimą, głośny szum podczas jazdy na trasie, "awarię poszycia" dachu, BRAK MIEJSCA NA TOREBKĘ!!!

 

To samochód dla pasjonatów, miłośników, a przede wszystkim ludzi chcących się pokazać. A, no i Z3'ki mają już swoje lata, co jak wiadomo, naraża je na częste awarie elektroniki, podwozia, w zasadzie wszystkiego, co potencjalnie może "walnąć".

 

Mówię to wszystko z doświadczenia. Auto jest świetne, ale trzeba wiedzieć, czego się tak naprawdę chce. Pragnę tylko, byś po zakupie nie musiał mówić tego, co ostatnio powiedziała mi matka: "szkoda, że nie wzięliśmy czegoś brzydszego, ale większego i stabilniejszego..."

 

 

 

Ekhangel, nie mąć człowiekowi w głowie. Co Ty możesz komuś powiedzieć z doświadczenia skoro nawet nie masz jeszcze prawa jazdy :mrgreen:Kiepska sterowność ????? Co Ty o tym wiesz? Kupiłeś nie zbyt piękny i zadbany egzemplarz i musisz go teraz doprowadzić do właściwego stanu. Ja użytkuję Zetkę od prawie roku(zima i lato), nie miałem nigdy awarii która unieruchomiła by samochód, jedynie małą przygodę z fotelem:)

http://obrazki.elektroda.pl/5027143500_1344194822.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Amstaff,

 

Powiem ci, że BMW Z3 jest autem fajnym, ale i mało praktycznym. Małżonka może narzekać na kiepską sterowność, trudną jazdę zimą, głośny szum podczas jazdy na trasie, "awarię poszycia" dachu, BRAK MIEJSCA NA TOREBKĘ!!!

 

To samochód dla pasjonatów, miłośników, a przede wszystkim ludzi chcących się pokazać. A, no i Z3'ki mają już swoje lata, co jak wiadomo, naraża je na częste awarie elektroniki, podwozia, w zasadzie wszystkiego, co potencjalnie może "walnąć".

 

Mówię to wszystko z doświadczenia. Auto jest świetne, ale trzeba wiedzieć, czego się tak naprawdę chce. Pragnę tylko, byś po zakupie nie musiał mówić tego, co ostatnio powiedziała mi matka: "szkoda, że nie wzięliśmy czegoś brzydszego, ale większego i stabilniejszego..."

 

 

Nie wiem o co Ci chodzi z ta kiepska sterownoscia , stabilnoscia i awaria poszycia dachu ;).

 

Wyprostowales felgi ? :mrgreen: :twisted:

 

Pozatym zgadzam sie w zime jazda bedzie trudna i raczej prozno szukac komfortu w tym samochodzie.

 

Chcacych sie pokazac to tak napewno. Ja przez to czasami zaluje ze kupilem Z3 ja wiekszosc ludzi sie gapi na moj samochod, jak jade gdzies lekko wkurzony i spiesze sie, a tu sie kazdy na mnie (czytaj na samochod :mrgreen: ) gapi jak na zjawisko. No moze nie kazdy ale duuuuzoo osob. Momentami zaluje ze nie kupilem po prostu m3 e36.

 

Wiekszy ? Co kto lubi, dla mnie duze samochody z otwieranym dachami wygladaja pokracznie. Auto z otwieranym dachem musi byc roadsterem zeby dobrze wygladalo wg mnie.

Wykonuje blasting (czyszczenie kanałów dolotowych) - N54, N55 , diesle N47 i N57.[/size]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ze stabilnością chodzi mi NA PRZYKŁAD o to, że na beznadziejnych polskich drogach koleiny robią z tego auta naprawdę średnio komfortowy środek codziennego transportu. Zwłaszcza, jeśli ktoś jest przyzwyczajony do jazdy większymi autami z miękkim zawieszeniem. A kiepska sterowność? To chyba rzecz powszechnie wiadoma w Z3; kto raz wpadł w poślizg z wyłączonym ASC wie, o czym mówię. Wystarczy poczytać sobie różne komentarze o tym aucie w internecie - zwłaszcza od ludzi, którzy się już rozwalili (oczywiście, to raczej subiektywne źródło, ale też daje do myślenia).

 

Awaria poszycia dachu - nie zakładam, że wystąpi, ale jak już wystąpi, jazda w deszczu może okazać się niemiłą niespodzianką.

 

Może i brak mi doświadczenia, ale wystarczy tu trochę wyobraźni. Po prostu chciałbym ustrzec pana Amstaffa przed hype'm na sportową furę, który czasem przyćmiewa zdroworozsądkowe myślenie. Bo BMW Z3 to, jakby nie patrzeć, mało praktyczne auto do codziennej jazdy, ZWŁASZCZA dla kobiety.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ekhangel: "awaria poszycia dachu"? nie rozumiem. :lol:

"kiepska sterowność"? "brak miejsca na torebkę"? WHAT? :lol:

 

Amstaff: W którym komisie w Warszawie stała eMka? masz na myśli tę czerwoną na Modlińskiej?

 

Wyłączenie poduszki pasażera - w Z3 się z tym nie spotkałem, ale w niektórych Z4 jest taki przycisk.

Kupię BMW Z4 3.0 lub Z3M
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

autoreduta.pl maja samochody własnie w reducie (komis jest na piętrze centrum handlowego) i na saskiej kepie, gdzie otworzyli bardzo fajny warsztat (serwis BMW porsche). Trafiłem do nich zupełnie przypadkiem gdy szukałem swojej trójki i jestem z nich bardzo zadowolony. Przede wszystkim dlatego, ze nastawiaja się szczególnie na beemki. Z tego co rozmawiałem wczoraj ma być na dniach jakaś Z4ka i Z3ka, ale jak coś to jestem pierwszy do obejrzenia, ok? :)
virus by Masters - 190km, 395Nm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyznam szczerze, że zależy mi bardzo na w miarę bezawaryjnej eksploatacji, bo jeśli stanie jej gdzieś samochód w drodze, to się do niego może zniechęcić :( Wiadomo, że ja do takiej Zetki podchodziłbym zupełnie inaczej, ale jednak kobieta to kobieta :) (mimo, że naprawdę uwielbia samochody). Także powiedzcie mi, czy często zdarzało Wam się mieć awarie unieruchamiające samochód na drodze?

 

Aha, da radę tam czasem od biedy przewieźć małe dziecko w foteliku??

 

Jesli samochod jest seryjny to takie rzeczy nie zdarzaja sie raczej. Ja dawno nie czytalem na forach zeby komus seryjna BMW odmowila wspolpracy na drodze.

 

Fotelik dla dziecka - owszem da sie, na realoem widzialem fotelik dedykowany do Z3.

Wykonuje blasting (czyszczenie kanałów dolotowych) - N54, N55 , diesle N47 i N57.[/size]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc wygląda na to, że ta eMka znalazła nowego właściciela...

http://www.otomoto.pl/index.php?sect=show&id=C10735122

 

Ale ogłoszenie Pana z Mostów za 47k wisi cały czas.

 

Mnie automat nie interesuje, a i komisowe ceny też raczej nie, więc możesz być spokojny. :)

 

Tu jest 2.2 w automacie w nowej budzie:

http://www.allegro.pl/item1121879582_bmw_z3_czarny_stan_bdb.html

 

W napis "bezwypadkowy" nie wierzyłbym, ponieważ zdaje się, że powinna mieć lampy z białymi kierunkami?

Kupię BMW Z4 3.0 lub Z3M
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co mówili w komisie, ta eMeczka miała nadal fabryczny lakier, podobno nigdy nietknięta (jeśli to możliwe w przypadku M :) ). Ale coś takiego dla mnie byłoby już naprawdę "lekkim" przegięciem, szczególnie że nie ten przedział cenowy.

Jeśli są foteliki do Zetki to super, znaczy że powinno dać radę :) Kurdę coraz bardziej się do tej bryczki przekonuję, szczególnie czytając sobie te Wasze rozmowy tutaj, widać że macie świra na punkcie tego autka :cool2: Ja zresztą też mam na punkcie swojego, ale kto nie zwariował dla bmw? :) Dlatego też boję się iść faktycznie obejrzeć coś, czym będę naprawdę zainteresowany, bo jak znam siebie to zanim dobrze obejrzę samochód, już będzie stał u mnie pod domem... :duh:

Dlatego dzięki za wszelkie rady i sugestie, może uda się jakoś zminimalizować ryzyko wtopy, bo decyzja na tak już chyba podjęta...

virus by Masters - 190km, 395Nm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co mówili w komisie, ta eMeczka miała nadal fabryczny lakier, podobno nigdy nietknięta (jeśli to możliwe w przypadku M :) ).

 

Oj chyba nie miała. Ktoś oglądał ją i opisywał wrażenia. nvmd

Ale eMka dla żonki w sam raz!!! :twisted:

 

Mam katalog z akcesoriami do Z4 i tam są całkiem wypasione foteliki w barwach BMW Sauber. :8)

 

Bardzo ciężko będzie znaleźć Z3 w automacie, manual na pewno odpada?

Kupię BMW Z4 3.0 lub Z3M
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety tak :( wszystkie samochody jakimi w życiu jeździła to automaty i nie przekona się już na pewno do manuala. Z tego co już zdążyłem się zorientować, to mimo iż zetek jest na rynku sporo, to znaleźć fajny egzemplarz jest baaaaaardzo cieżko. A gdy dolozymy opcje automat, ich ilośc spada dramatycznie... Dlatego troszkę czarno to widzę, ale nie będę się poddawal już na starcie. Zajawilem się na maksa i już! :)
virus by Masters - 190km, 395Nm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.