Skocz do zawartości

[Z3] Plan zakupu i prośba o ocenę sztuki z aukcji


bosybmw

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 1,7 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Nie wiem jaki był budżet, ale (jeśli wierzyć sprzedającemu) można było mieć nietknięte (jeśli to prawda, że lakier oryginalny) 1.9 140PS za 23 koła:

http://www.otomoto.pl/index.php?sect=show&id=C14009911

5 tys. wiecej niz puknięte mx z 1.6 :mrgreen:

Kwestie wizualnetego egzemplarza pomijam wszystko później można sobie zmienić :wink:

http://img214.imageshack.us/img214/7770/z3roadsterturninwheelsln4.gif
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja wiem, na zdjęciach każda fura jest super. Przetraciłem już trochę kasy na takie podróże i po ostatniej do Elbląga gdzie miała być igła powiedziałem sobie, że tylko woj. mazowieckie i nigdzie dalej. Trudno wyboru dokonałem i oby nie żałować, z drugiej strony zawsze można sprzedać. Co do E46, sedan to sedan a coupe to coupe trochę jest różnicy w masie pojazdu i przy tym samym silniku robi to różnicę. Oczywiście nie robię z tego samochodu bolidu, ale uważam, że jak na normalny samochód to fajnie się zbiera. Jeżeli ktoś chcę wrażeń i mocy to zapraszam na motocykl, tam du..ę urwie :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Poszukiwania zakończone, tylko proszę bez kary chłosty, ale kupiłem Mazdę MX-5, bo naprawdę ustrzeliłem okazję. Rok 99' 1,6 110KM z hardtopem od pierwszego właściciela z Niemiec 137000km przebiegu udokumentowane TUV-em. Miała delikatnego strzała w lewy tył najbardziej ucierpiał zderzak,lampa. Uderzenie było na tyle małe, że nic więcej(wewnątrz) nie dotknęło. Reszta w ogóle nie była ruszana. Cena 14500+ zrobienie na gotowo 3000zł. Środek zadbany, naprawdę świetny stan. Sorry, ale musiałem się pochwalić i zanim mnie ktoś zruga pamiętajcie, że jestem też posiadaczem BMW :D

Pozdrawiam.

i to jest ta okazja? chyba dla sprzedającego jak 3tys naprawa to naprawde maly strzal:)

pokazywałem ci moja Mx5 2004r z przebiegiem 35tys km za 16tys zl to ze zdjęć oceniłeś ze bardzo dostała, co za przeproszeniem jest nieprawda,bo przy kolizji z motorem to raczej trudno o takie stwierdzenie

oceń moją ///M http://bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=98534&start=0

///M jak miłość

Sprzedam BMW 120d "083d, 120d E82 2011r, 520d '07 lift, 123d '08, Z4///M '08, info na http://www.fast-cars.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To znaczy, że przy wypadku z motorem samochód nie będzie miał zadrapania? Czy co? bo nie rozumiem Twojego stwierdzenia. Chyba nie widziałeś wypadków samochodu z motocyklem, gdzie motor potrafił przeciąć na pół samochód. Druga sprawa to chyba nie mógłbym jeździć samochodem na którym prawdopodobnie zginął człowiek sądząc po uszkodzeniach pojazdu. Inna zupełnie sprawa to kwestia wyceny części pisałeś,że zrobi się ją za ok 7tyś to chyba tylko z elementów, które już też były prostowane i szpachlowane. Ja błotnik i klapę tylną która jest tylko trochę wygięta nie będę klepał i szpachlował tylko wymienię na nową stąd taki jest koszt naprawy. Z tych 3000 tyś można zejść na 1800zł odwalając fuszerę, ale ja robię ten samochód dla siebie a nie na sprzedaż. Nie będę się tu licytował czy to mały strzał czy nie, najbardziej ucierpiał tylny zderzak a dwa elementy po prostu się podgięły. Suma summarum do malowania są 3 elementy koszt malowania jednego to 350zł czyli razem 1050zł a jeszcze kupno wymiana i robocizna. Żeby Twoją zrobić dobrze to ciężko by było w 10000zł się wyrobić. No, ale zawsze można fuszerę odwalić i będzie taniej:-)

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To znaczy, że przy wypadku z motorem samochód nie będzie miał zadrapania? Czy co? bo nie rozumiem Twojego stwierdzenia. Chyba nie widziałeś wypadków samochodu z motocyklem, gdzie motor potrafił przeciąć na pół samochód.

Pozdro

 

nie , nie widziałem takich wypadków, pewnie z motocyklisty niewiele zostało a koleś w aucie obryzgał sie krwią i nic więcej,

tutaj nie bylo tego problemu ze koleś przeciął samochód skoro wyrżnął łbem o szybę auta czyli musiał przelecieć przez kierownice

jak uczyłeś sie fizyki to pewnie wiesz ze auto ze względu na wyższa masę potrafi spowodować więcej szkód,

co do twojego kosztorysu wyceny naprawy mojej mx5.... nie widziales auta wiec nie powinieneś sie odzywać na ten temat, ceny które wziąłeś sa z kosmosu czyli z ASO

.aaaa co do tej okazji to ceny tych roczników na autoscocie zaczynają sie od 3 tys euro wiec radze obudzić sie z prania mózgu które zrobil ci sprzedający ze to okazja

oceń moją ///M http://bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=98534&start=0

///M jak miłość

Sprzedam BMW 120d "083d, 120d E82 2011r, 520d '07 lift, 123d '08, Z4///M '08, info na http://www.fast-cars.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupił samochód, jest szczęśliwy, a wy mu robicie koło dupy. Typical. Nie wasze auto, nie wasze pieniądze... Myślę, że można tu spuścić z tonu.

 

Kwestie wizualnetego egzemplarza pomijam wszystko później można sobie zmienić

 

No weź, co ci się tu nie podoba? Auto ładnie wypucowane, ładny lakier, oryginalna - i niebrzydka - kompozycja kolorystyczna wnętrza. Jak dla mnie miodzio.

 

Aha, i pytajcie się, czy auto ma komputer pokładowy. Bo z ogłoszenia, które mnie interesowało wynikało, że Z3 ma komputer. Potem wchodzę do niego po 100 kilometrach jazdy, patrzę - komputera nie ma. Pytam, a właściciel "no, silnik jest sterowany komputerem..." Cóż, komputer komputerowi nierówny, jak widać.

 

Chociaż, może i o TEN komputer chodzi panom z otomoto...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że to jest błędne koło. Każdy będzie się upierał przy swoim. O okazji to mi nikt nie wmawiał tylko ja tak napisałem. Oczywiście, że ceny zaczynają się tego rocznika od 13000 zł, tylko w jakim są stanie. Z3 też można kupić za 15000 zł, ale w większości przypadków ciężko jest to nazwać samochodem. Mam znajomego co mi szukał w Niemczech auta i np: na taką MX-5 z 2001r w stanie niemal idealnym trzeba szykować 6000 euro + opłaty itp. Sorry za zamieszanie w tym temacie, ale chciałem się tylko podzielić informacją o swoim zakupie a wyszły jakieś chore akcje.

Dzięki Ekhangel za wsparcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Miała być niespodzianka i doooopa! :)

Dziś pofatygowałem się ponad 500km w jedną stronę by obejrzeć ten egz. http://www.otomoto.pl/index.php?sect=show&id=C13012933

Sprzedawca zachwalał, był przekonujący, auto wygląda nieźle na zdjęciach, tylko cena odstrasza. Przez telefon udało mi się wytargować 65kzkł. Mówie sobie, skoro jest naprawdę ładna, to jestem w stanie tyle zapłacić. Ok, więc jadę.Wyjechałem o 4 rano, dojechałem trochę po 9. Auto faktycznie stoi w ogrzewanym garażu. Pierwsze wrażenie ok. Auto czyste, sprawiało wrażenie zadbanego. Odpalam - silnik na zimno trochę nierówno pracuje...hmm, nienajlepiej. Okazuje się, że auto nie jest z 2000r tylko z 1999r. Taka mała pomyłką sprzedającego :) Poźniej po dokładnych oględzinach blacharskich odkrywam, że słowo "bezwypadkowy" w Polsce nic nie znaczy. Kielich prawy wstawiany i malowany - auto dostało w prawe koło - ogolnie naprawione ok, starannie. Miernik lakieru wykazał ponad półmilimetrową warstwę na całym aucie oprócz dachu i słupków...Auto pomalowane raczej niechlujnie, lakier posiadał, widać trochę szpachlu ktoś użył itd. Ok, jazda próbna. Ostrożnie rozgrzewam olej. Auto jeździ ładnie, zawiecha ok, hamulce hamują słabo, bo sportowe klocki wymagają rozgrzania, układ kierowniczy super...tylko motor jakiś taki ospały. 321KM naprawdę nie urywało łba, wręcz w porównaniu do moich byłych 193KM, "nie jechało"!Po za tym przy hamowaniu silnikiem czuć było lekkie bicie wału napędowego. Po przejażdzce odsłuch Vanosa...niestety przy schodzeniu z obrotów lekko grzechocze :( Ok, po naradzie ze znajomym, który mi towarzyszył uzgodniliśmy, że możemy zapłacic 55kzł, biorąc pod uwagę wymienione usterki plus łyse tylne opony. Sprzedający nie ma ochoty spuscic nawet złotówki. Ja nie jestem w stanie zapłacić 65kzł za auto w tym stanie....więc się żegnamy :)

To tyle, ot kolejna historia przykładu ukrywania wad sprzedającego, udawania laika (sprzedjący był handlarzem, który targa auta ze Szwajcarii od ponad 5 lat) itd. Mam już tego dość i wręcz jestem pewien, że Z3 M w stanie, który odpowiadałby moim oczekiwaniom w Polsce jest nieosiągalne...

Cóz, hunting must go on! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to mialem racje ze to przed liftowka z przodem od po... o tym kielichy wydaje mi sie ze gdzies juz czytalem chyba ze mi sie przysnilo :roll: jak czytam takie rzeczy to coraz bardziej doceniam swoja eMe i coraz zadziej mysle o niej ze jest zaniedbana... przykro mi Houek ze znowu lipa
ZAPRASZAM UZYTKOWNIKOW SERII Z !>KLiK
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie licha historia :P Nie rozumiem takiego podejścia ze strony sprzedających..

 

Co to za godna uwagi 2.8? Granatowa z siwymi skórami? :mrgreen: Niestety ogłoszenie już się nie wyświetla.

http://obrazki.elektroda.pl/5027143500_1344194822.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Nie licha historia :P Nie rozumiem takiego podejścia ze strony sprzedających..

 

Co to za godna uwagi 2.8? Granatowa z siwymi skórami? :mrgreen: Niestety ogłoszenie już się nie wyświetla.

 

http://www.otomoto.pl/index.php?sect=show&id=C14020884

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś długo już stoi, ale to pewnie dlatego że granatowa. Fakt, świetnie na zdjęciach wygląda, i środek bardzo oryginalny :) Ale lepiej poczekaj trochę, musi się coś w końcu trafić.

 

A oglądał ktoś ten okaz ze Zgierza? :mrgreen:

http://obrazki.elektroda.pl/5027143500_1344194822.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mam uprzedzenia, ale chyba nikt jej nie oglądał. Wiadomo co tam się dzieje, ale nie koniecznie musi być tak z każdym autem , przynajmniej miejmy taką nadzieję :mrgreen:
http://obrazki.elektroda.pl/5027143500_1344194822.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie licha historia :P Nie rozumiem takiego podejścia ze strony sprzedających..

 

Co to za godna uwagi 2.8? Granatowa z siwymi skórami? :mrgreen: Niestety ogłoszenie już się nie wyświetla.

 

http://www.otomoto.pl/index.php?sect=show&id=C14020884

 

 

Co do tej Z to jej wlasciciel pisal mi email z pol roku temu ze czyta nasze forum i ze szukal Z dlugo, w koncu swiezo co kupil w Niemcowni za ponad 40k ten samochod i ze jest naprawde zadowolony z jej stanu. Nie planowal wtedy jej sprzedazy , pytal sie mnie za to o ile pamietam dobrze o to czy wiem moze gdzie sie da kupic biale kierunki do lamp i o stukania dyfra (mial wlewac ten olej za 300zl bo mu o tym napisalem :mrgreen: ) . Potem sie juz nie odezwal ;).

 

A co do tej srebrne Mcoupe ...zal ...masz racje Houek w PL to chyba juz nawet nie ma co ogladac . Zenada.

 

Mcoupe ze Zgierza/Lodzi- to cygan Mirek chcial mi z niej 2 lata temu oddac te skory z wnetrza , a w rozliczeniu mialem dac swoje + kase. Nie wiem co on do niej planowal wstawic potem do srodka, ale pewnie jakies podstawowe fotele z roadstera :lol: . Cud ze te fotele sie tam jeszcze uchowaly. Ciekawe czego juz brakuje :twisted: :lol: .

Wykonuje blasting (czyszczenie kanałów dolotowych) - N54, N55 , diesle N47 i N57.[/size]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie no brak słów Panowie.

houek: nie ma co się napalać, trzeba poczekać cierpliwie.

za taką kasę to musi być naprawdę super auto.

tym bardziej, że później z odsprzedażą eMki za dobre pieniądze może być problem.

Kupię BMW Z4 3.0 lub Z3M
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.