Skocz do zawartości

oryginalne radio z kaseta dolozenie zmieniarki


kiko

Rekomendowane odpowiedzi

witam . czy ktos to robil ? czy wogole da sie tak zrobic.

 

mam radio z kaseta , radio ma szeroki wyswietlacz ( MID tak to sie chyba nazywa) chcialbym podlaczyc zmieniarke , bo kaseta to porazka i to wyprodukowane w 2001 roku - nieporozumienie !

 

czy sa kable pociagniete - jak to sprawdzic ?

 

nie chcialbym dawac zaslepek i wsadzac standardowego radia ( estetyka )

 

 

 

pozdrawiam

pozdro ... kiko

www.cwaniak.pl


chcesz troszke miejsca w sieci ? daj znac ..........

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam kasete a auto mlodsze od twojego, moze sie skusisz na to co ja ..... w zrob to sam jest instrukcja
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam!!! ja mialem ten sam problem tylko ze ja mam szeroka navi z kaseta!!! tez myslalem ze juz mam pozamiatane ale okazalo sie ze nie jest tak zle mialem kabel podciagniety (widocznie ktos wyciagna przed sprzedaza - chore!!! ale prawdziwe) wiec kupilem zmieniarke z 2 kablem i pozbylem sie stresu!!! krotko mowiac mozesz dozucic zmnieniarke ale najpierw jedz do kolesia zajmujacym sie radiami!!! mysle ze bedzie ok :cool2: powodzonka!!!

ONLY BMW...!!!




ex:

e21 318i

e28 524td

e39 523i

e39 530d

jest:

e36 316i

e39 540i

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mialem taki sam problem czyli radio z navi ale kaseta.

kupilem na ebay zmieniarke i nie pasowala (inne wtyczki tam byly okragle a ja mam juz kwadratowe) zmieniarke sprzedalem i kupilem druga z wtyczkami takimi jak ja potrzebuje( w nawiasie mowiac za 40 euro z Mini a jak wiadomo mini jest produkowany przez BMW czyli pasowalo) kabel do zmieniarki kupilem w serwisie BMW za 17,50 euro wpialem do radia i do zmieniarki i wszystko pasowalo.

 

u mnie byl jeszcze jeden problem bo do zmieniarki dochodza dwa kable jeden 8 albo 10 pinowy(sygnal) juz dokladnie nie pamietam a drugi 3 pinowy pradowy. tego drugiego nie umialem nigdzie znalezc i w BMW tez go szukalem ale albo nie wiedzieli albo niechcieli wiedziec jaki ma numer i odprawili mnie z kwitkiem. udalo mi sie dostac ten kabel na ebay za 10 euro.wpinasz ten kabel do zmieniarki a druga strona podpinasz do radia (brazowy)minus (zielono czerwony)plus i taki cienki pare kolorow przeplatane razem wpinasz pod pin nr.7 we wtyczce radiowej i po wpieciu tych trzech kabli radio powinno zobaczyc zmieniarke po dwukrotnym przycisnieciu przycisku MODE

 

pozdrowienia i milego sluchania plyt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moze wie ktos z was jakie inne dobre radio ( pioneer) podejdzie pod kierownice no i wyswietlacze - nie koniecznie musi miec cd wystarczy wyjscie na zmieniarke no i sub i 4x line out

 

 

kurcze - juz mnie to ma gdzies - zastanawiam sie nad przelozeniem mid-a w inne miejsce ale nie mam pomyslu -- radio w schowku to nieporozumienie .

pozdro ... kiko

www.cwaniak.pl


chcesz troszke miejsca w sieci ? daj znac ..........

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

juz myslalem nad tym - lecz jest to jakies nieporozumienie - kiepsko wyglada

 

teraz mysle gdzie by tu przelozyc ten wyswietlacz MID ? wtedy by szlo wsadzic radio 2din no a to by juz duzo lepiej wygladalo

pozdro ... kiko

www.cwaniak.pl


chcesz troszke miejsca w sieci ? daj znac ..........

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli nie było zmieniarki, to kabli raczej też nie ma, ale warto poszukać - powinny być 2 kable zakończone małymi wtyczkami 3 i 6pin.

Jeżeli nie ma, to nie jest wielki problem pociągnąć kable (a w zasadzie to 1 kabel ...). Poza tym na forum było o tym wielokrotnie.

Sebastian. Dawno temu ... E34 524td.

Obecnie: E38 735iL i E46 330i SMG oraz ... Toyota Prius, Ford Probe 2.5V6 (wszystkie LPG ;) ), a także moto: Yamaha XV250 i Gilera DNA

Stronka

(Nawigacje i audio do BMW E38/39/46/53/83)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mialem podobny problem - w moim e39 z '99 tez jest kasetnik, tyle ze wczesniej ktos mial tam zmieniare i wzmacniacz, wiec byly kable. podjechalem do goscia ze sklepu rtv, ktory stwierdzil, ze to kable od zmieniarki sony. tak sie skladalo, ze mial akurat na sprzedaz uzywana, wiec za 2 stowki nabylem droga kupna :) do tego zamowilem u niego jakis taki specjalny przetwornik (z katalogu) za 450 zeta - tj. taka kostka, ktora wpinasz z tylu radia i do niej dopinasz zmieniarke, taka jakby przejsciowka miedzy radiem bmw a zmieniarka sony. no i sprzecior dziala bez zarzutu - jedyny myk, ze zmieniarka jest na 10 plyt, a na radiu mam tylko 6 klawiszy numerycznych, wiec zeby zmienic na siodma plyte, musze przewinac ostatni utwor z szostej plyty i poczekac, az sama zmieniarka przeskoczy na kolejna plyte :) swoja droga jestem ciekaw, czy da sie cos takiego zrobic bez przetwornika, albo z jakims tanszym niz 450 zeta.

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzisiaj podlaczylem pionnera pod fabryczne wszystko czyli glosniki - powiem Wam ze nie ma porownania co do fabrycznego radia -

 

teraz zastanawiam sie nad radiem 2 din (duze radio) no i musze gdzies wpakowac mida - moze ma ktos z Was jakis pomysl

 

co do radia to myslalem nad takim ; http://www.pioneer.pl/pl/products/25/109/281/AVH-P4000DVD/index.html

 

http://www.pioneer.pl/images/products/caravdisplay/pioneer/avh_p4000dvd_1_gallery.jpg

mozna ustawic kolor taki jak ma fabryka

 

 

mysle ze to bedzie jakies rozwiazanie

 

 

 

czy ktos tak juz kombinowal ?

pozdro ... kiko

www.cwaniak.pl


chcesz troszke miejsca w sieci ? daj znac ..........

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Koledzy i ja sie przyłączę do tematu. Mianowicie mam E38 z 99 roku z navi i TV 4:3 niestety nie mam w swoim aucie zmieniarki. TZN w bagażniku jest w miejscu na zmieniarkę włożona pułka. Nie widzę żadnych kabli ani nic takiego. Rozumiem że auto wyjechało z fabryki bez CD. Postanowiłem więc wymontować radio i oblukać gniazdo zmieniarki. Dysponuję zmieniaczem Pioneer z kablem. Ku mojemu zdumieniu w radiu nie znalazłem żadnego wolnego gniazda. Z tad moje pytanie czy jest możliwość podpięcia zmieniarki CD w moim aucie? Jesli tak to gdzie?? Czy z tyłu w wzmacniaczu jest jakieś gniazdo na CD? Tam jeszcze nie zaglądałem. I jeszcze coś co zauważyłem ale nie pojmuję tego chodzi o to że z radia wychodzą tylko dwie pary kabli (warkoczyki) na głośniki. Jak to jest przecież w aucie jest 4 głośniki i regulować można każdy z osobna. Czy wzmak steruje z dwuch kanałów z radia na 4 głośniki? Prosze o pomoc bo chciałbym troszkę zmodyfikować moje audio.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.