Skocz do zawartości

wymiana silnika


artur_kraw

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, no i się stało to znaczy silnik chyba umarł....diagnoza jednego mechanika jest taka że pękł wał stwierdził że silnik do wymiany... :mad2: czy naprawde nie opłaca się tego robić??jakieś rady gdzie i jak kupić silnik żeby nie był w takim stanie jak mój...??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

318D 2003 ROK przebieg według licznika 190000 no właśnie a jeszcze jedno pytanie jak bym już wymieniał ten silnik to mógłbym włożyć od 320?? dodam jeszcze że tym miałem zrobionego chipa na 145koni więc może to go wykończyło

Dziwne , przecież wymiana to już ostateczność no i ten przebieg , coś mały na takie niespodzianki , też mam chipa na ponad 170KM ale przebieg już 270tyś i nic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten mechanik to prorok jaki czy co? Pęknięty korbowód bez otwierania silnika? No chyba że wał wyszedł bokiem, ale wtedy sam byś go zobaczył. Silnik trzeba rozebrać u mechanika a nie jasnowidza, i wtedy postanowić co dalej. Przebieg masz relatywnie niewielki a kupowanie drugiegi silnika? To wtedy potrzeba jasnowidza.

Pozdrawiam, Hary.

Pozdrawiam, Hary.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A po czym stwierdził że wał pękł?? było coś rozbierane czy tylko na ucho to stwierdził?? Jeżeli tylko sam wał się ukręcił z zbyt dużej mocy to moim zdaniem warto tylko wymienić wał panewki i uszczelniacze i uszczelki i parę innych potrzebnych pierdół. Zależy w jakim stanie jest głowica i gładź w cylindrach. Napisz konkretnie co wiesz.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
no jak narazie to wiem tyle że podobno na 100% pęka wał . a robić siętego podobno nie opłaca bo to za duże koszty...... a niestety akurat miałem tak beznadziejny silnik że nie można go nigdzie dostać.. więc przyszłość zbyt różowo się nie przedstawia.... :evil: macie jakieś rady??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam trochę doświadczenia ] :D a zatem

rada nr1; zmień mechanika najlepiej z polecenia :!:

rada2; niech odkręcą misę poodkręcają stopy wału ( bo przeważnie tam pęka ) i konkretnie pokażą ci palcem zrób foto gdzie to pękło :!:

jeśli sie okaże ze wał jest pęknięty i nie narobił żadnego bałaganu trzeba poszukać sam wał bądź blok kompletny ,biorca pod uwagę że jest to przebieg oryginalny tzn. nie brał i nie wyrzucał oleju.

jakie miałeś objawi opisz troszeczkę jak i w jakich okolicznościach to sie stało :!: :?: pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no więc podczas jazdy coś zaczęło głosno stukać i tak jakby troche osłabł ale moze mi sie wydawało...w każdym razie jak tak zaczęło stukać to stanąłem.... już jak go przyciągnołem do domu i go zapaliłem to tak nierówno pracował jak by na 3 cylindrach i cały czas był ten głośny stuk ale bardziej jak by od góry niż od dołu i jeszcze jedno przez ostatnie 15 tyś. km wziął 0.5 litra oleju a to się stało gdzieś 2 tyś. po wymianie i jak sprawdziłem to jest całkowite minimum. czyli przez te 2 tysiące albo w momencie jak to sie stało wziął cały stan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na to co piszesz objaw może być pękniętego tłoka :!: niestety trzeba rozebrać motor . ale tak jak pisałem zmień mechanika bo ten to jakiś wizjoner naciągacz :x
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

masz racje mechanik jest do wymiany!!!!
kolego jak będziesz coś wiedział napisz na priv może coś pomogę :D :hand:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
No dobrze już 3 mechanik stwierdził że konieczna jest wymiana silnika .... panewki się wytopiły ale co najgorsze silnik był już rozbierany wyciągany z samochodu więc powtarzają wszyscy żeby nie robić tego bo nie wiadomo jak to będzie chodziło i lepiej kupić 2 więc tak próbuje zrobić ale mam do kupienia z wersji angielskiej i teraz pytanie czy wszystko będzie pasowało osprzęt kostki łapy itd???? i jeszcze jedno pytanie jak bym chciał tam włożyć silnik z 320 150 km.(bo mam 318 116km.) to bym oprócz silnika musił kupić tylko komputer czy to jest wogóle nie opłacalne???
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.