Skocz do zawartości

wymiana oleju, filtra w automatycznej skrzyni biegów


Dan V8

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Juz kiedyś był podobny temat, ale nadal mnie zastanawia to czy powinno wymieniać się oleje i filtry w automatach czy nie??

 

Serwisy autoryzowane twierdza ze robi sie co 250.000km regeneracje skrzyni, wymienia sprzegielka i inne elementy. Ale tylko niektore garazowe serwisy twierdza ze powinno sie wymieniac olej, jak to jest??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja ci powiem tak gadalem z szefem serwisu skrzyn Automatycznbych i powiedzial ze jak bede wymienial co 40tys km olej w skrzyni to zapomne ze jezdze automatem ,skrzynie sypia sie przez malutkie drobne opilki ktore zapychaj cos tam :mrgreen: tlumaczyl mi to chyba z 30min .

 

I powiedzial ze wymiana samemu oleju w skrzyni to samobojstwo :|

 

Na placu same merce ,x5 audi ,pasaty ,bardzo dobry serwis skrzyn Auto.

Diesel Forever x5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

ciach

I powiedzial ze wymiana samemu oleju w skrzyni to samobojstwo :|

ciach

 

No rzeczywiscie jesli ktos nie potrafi odkrecic 1 czy 2 korków, dobrac odpowiednio oleju i zastosowac sie do instrukcji wymiany... to rzeczywiscie lepiej sie za to nie brac.

http://img571.imageshack.us/img571/7404/logotds.jpg

Naj.... forum o TDS-ach http://www.bmw-diesel.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ciach

I powiedzial ze wymiana samemu oleju w skrzyni to samobojstwo :|

ciach

 

No rzeczywiscie jesli ktos nie potrafi odkrecic 1 czy 2 korków, dobrac odpowiednio oleju i zastosowac sie do instrukcji wymiany... to rzeczywiscie lepiej sie za to nie brac.

a jeśli w instrukcji pisze że oleju się nie wymienia? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ciach

I powiedzial ze wymiana samemu oleju w skrzyni to samobojstwo :|

ciach

 

No rzeczywiscie jesli ktos nie potrafi odkrecic 1 czy 2 korków, dobrac odpowiednio oleju i zastosowac sie do instrukcji wymiany... to rzeczywiscie lepiej sie za to nie brac.

a jeśli w instrukcji pisze że oleju się nie wymienia? :)

 

Napisalem, ze wymiana nie jest skomplikowana.

Odnosnie CZY WYMIENIAC... sa rozne szkoly. Ja jestem ZA wymiana.

 

ASO BMW twierdzi, ze sie nie wymienia jednak "wieloletnia praktyka serwisowa wskazuje na wyraznie mniejsza ilosc usterek skrzyn u uzytkownikow, ktorzy zdecydowali sie regularnie wymieniac olej w skrzyni"

Decyzja zawsze nalezy do uzytkownika auta

http://img571.imageshack.us/img571/7404/logotds.jpg

Naj.... forum o TDS-ach http://www.bmw-diesel.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz długo pojeździć bez problemów autem, to wymieniaj olej bezwzględnie.

 

Różni różnie mówią, ale nawet w ASO pracują matoły, że jak patrzysz takiemu na ręce, to czasem bałbyś sie takiemu zostawić auto.

 

Olej w skryni trzeba wymieniać, bo jak każdy płyn ustrojowy traci z czasem swe właściwości.

 

Tak samo przecież wymieniasz olej w silniku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz długo pojeździć bez problemów autem, to wymieniaj olej bezwzględnie.

 

Różni różnie mówią, ale nawet w ASO pracują matoły, że jak patrzysz takiemu na ręce, to czasem bałbyś sie takiemu zostawić auto.

 

Olej w skryni trzeba wymieniać, bo jak każdy płyn ustrojowy traci z czasem swe właściwości.

 

Tak samo przecież wymieniasz olej w silniku.

ale ja nie powołuję się na kogoś z ASO, tylko na oryginalną instrukcję obsłgi mojego BMW

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale ja nie powołuję się na kogoś z ASO, tylko na oryginalną instrukcję obsłgi mojego BMW

 

Ale nie chciałem Cie urazić, tylko przedstawić własne spostrzeżenia.

 

Bo w sumie tu jest pewna podstawowa zasada:

jak kupujesz BMW, to pierwsze Twoje zadanie to znależć dobrego fachowca od beemek

 

Kiedyś mi to pewien kolega kilkakrotnie wpajał, a ja go wówczas tak na prawde do końca nie rozumiałem, ale teraz wiem, że to jest rodzaj złotej myśli dla posiadaczy BMW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.