Skocz do zawartości

Amrtyzatory 50% skuteczności ok?


jakub

Rekomendowane odpowiedzi

Wydaje mi się że te pomiary w stacjach diagnostycznych nie są

miarodajne.

Tez tak mysle.

Kilka lat temu na przegladzie wynik "wytrzasania" przedniej osi uzyskalem pozytywny. Okazalo sie jednak, ze amorki wogóle nie trzymaly. Z przodu mialem niskie sprezyny. To moglo powodowac zafalszowanie wskazan przyrzadu. Po wymianie amorkow i sprezyn na normalne, wg pomiarow było ok. 75%.

Tyl natomiast moglem rozbujac. Wg wytrzasarki, amorki byly OK. Nie podobalo mie sie to jednak. e34, to nie jakas tam laguna. Tam nic nie powinno sie bujac. Wymienilem wiec amorki na BILSTEIN B4. Tył bardzo sztywny, nie daje sie rozbujac. Nikestety... Wg diagnosty ledwie 45%...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja wam powiem ze nie tylko w skutecznosci amortyzatora jest wazny amorek, ale takze poduckz, czyli gorne mocowanie, wszelkie tyuleje wahaczy i drazkow stabilizatora jak i same drazki...

 

to wszystko ma wplyw na skutecznosc amortyzatora.. wiec czsami mozecie miec dobry amorek a zuzyte tuleje i wyjdzie wam sprawnosc 40% powiedzmy ;)

 

tak jak to wyszlo w prszypadku kolegi co kupil nowe amorki z nivo w ASO :) i 1% wiecej mial ;) czsami warto sprawdzic tuleje rownez ;)

 

 

A z takich anegdotek jak juz rozmawiamy to dzisiaj znajomy sprawdział amorki i wyszlo 43% LEWY I 0% PRAWY...

czyli jak wychodzi 0% to juz na bank do wymiany amorek, z resztą autem bujało jak .. ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Satn amorków pełni bardzo wazną rolę-przedewszystkim wydłuża sie droga hamowania(jeżeli są zużyte).Przyczepność samochodu na zakrętach tez jest gorsza.Ja słyszałem,że amorki poniżej60% już kwalifikują sie do wymiany.Tutaj kazdy procent ma znaczenie.KOłA NIE Są PRZYKLEJONE DO PODłOżA,NIE MA TRZYMANIA-WYPADASZ.W swojej wymieniałem miałem 55%.Ja mam z tyuł 70% i diagnosta stwierdziłże sa jak nowe :cool2:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.