Skocz do zawartości

Użytkowanie klimatronicu w zimie


NofoN

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

W związku z tym, że zbliża sie okres zimy mam pytanie odnośnie użytkowania klimatronicu.

W lato normalna sprawa ustawia się podczas jazdy daną temp. i ja cęsto włączam guzik "auto" klimaa działa wszystko OK.

Syszałem równierz że w okresie zimy zaleca się co jakiś czas właczenie klimy. (kompresor musi sobie troche pochodzić, podobno jakieś dziwne grzyby nie robią się w kanałach wentylacyjnych) ile wtym prawdy tego nie wiem.

Czy klimatronic włączy się przy ujemnej temperaturze czy nie? To znaczy jak ustawimy niską temp. w środku auta to czy powietrze bedzie wtedy pobierane z zewnątrz czy bedzie działała klimatyzacja?

Czy jest jakiś konkretny sposób na użytkowanie klimatronicu w zimie czy jest to mało istotne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klimatronik, jak i klimatyzacje w zimie normalnie użytkujemy.

Co więcej powinno się ją włączać w zimę z innego poważniejszego problemu - brak smarowania jeśli się jej nie używa. W czynniku chłodzącym znajduje się też czynnik smarujący, jeśli przestajemy używać klime na całą zimę to narażamy się na zniszczenie kompresora.

 

Pozatym chyba każdy używa klimę w zime, żeby odparować szyby...

http://www.ee.pw.edu.pl/~andrzem1/bmw/ - moja Bumcia ;)




http://www.ee.pw.edu.pl/~andrzem1/bmw/spalanie.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klimatyzacja mozna rowniez ogrzewac auto, no ale to juz istotniesza strona aby przemieszac czynniki w ukladzie. Fakt odparowanie szyb jest rewelacyjne.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To prawda, że z klimatyzacją można włączyć ogrzewanie. Powietrze jest najpierw osuszane i schładzane przez klimatyzację, a później ogrzewane.

Jest to najszybszy sposób odparowania szyb - ciepłę, suche powietrze.

http://www.ee.pw.edu.pl/~andrzem1/bmw/ - moja Bumcia ;)




http://www.ee.pw.edu.pl/~andrzem1/bmw/spalanie.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...
Jeśli można odświeżę temat na forum serii 3 , kupiłem e39 w klimatroniku,pytanie,czy w lato można jeżdzić bez klimy przez jakis czas, czy tak jak piszecie non stop zima lato,co będzie jak zrobię np.trase 200 km bez niej?,chodzi o konkretną odpowiedż przyznam ,że przy pomimo silnika 3,5 widać różnicę w pracy i jego głosnosci .pzdr.
"" jedż z butem ,ale nie na kapciu"", mów co myślisz , rób co mówisz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli można odświeżę temat na forum serii 3 , kupiłem e39 w klimatroniku,pytanie,czy w lato można jeżdzić bez klimy przez jakis czas, czy tak jak piszecie non stop zima lato,co będzie jak zrobię np.trase 200 km bez niej?,chodzi o konkretną odpowiedż przyznam ,że przy pomimo silnika 3,5 widać różnicę w pracy i jego głosnosci .pzdr.

 

Tu nie chodzi o ilość kilometrów, tylko czas nieużywania - generalnie powinno się włączać raz na tydzień/dwa - żeby choć chwilkę pochodziła. Ale szczerze mówiąc to trochę dziwne, bo ja mam słabiutki silnik, a klima niewiele na niego oddziałuje - spalanie oczywiście około litra większe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Klima raz na miesiąc na ok 15-20 minut powinna być włączona. Chodzi o to żeby były smarowane wszystkie oringi olejem, który dodawany jest do czynnika podczas napełniania układu. Jeżeli nie będziesz uzywał klimy przez ok 4-6 miesięcy to jest duża szansa że przy właczeniu jej nie zadziała bo ucieknie czynnik przez nieszczelne przewody. Oczywiście nie musisz jeździć non stop na klimie, bez przesady. Ja w zimie włączałem klime raz na 2 3 tygodnie żeby wszystko było ok. A teraz rano jeżdze bez a po południu no to wiadomo.....
Krzysztof
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.