Skocz do zawartości

Pompa sprzęgła - problem


gelo8705

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Panowie w moim aucie poszła pompa sprzęgła.Kupiłem zamiennik i okazało sie ze przy starej przewód był wsówany i zabezpieczany zawleczką natomiast w nowej przewód jest na gwint co teraz zrobic bo mechanik kazał mi szuka pompkę zeby przewód można było wsumąc- poradzcie cos?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Mam ten sam problem a wszedzie w sklepach sa na gwint juz kupilem bo nie wiedzialem i musze chyba oddac. Lipna sprawa nie wiem co jest grane z tymi pompami. Pomozcie

 

Edit: Chyba wiem o co chodzi wiekszosc pompek jest metalowa (wkrecana rurka) a ja mam plastikowa (wciskana rurka)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego da sie to przerobic tak zeby było na gwint tylko trzeba pociągnąć nowy miedziany przewód mechanik powinien Ci to ogarnąć, a co do tych pompek to ja też kupiłem na gwint firmy LPR bo nigdzie nie bylo tych na wciśk a co sie póżniej okazało - sprawdziłem w firmie jaką pompkę ma M3 a M3 ma właśnie wciskaną tą końcówkę:) a różnica w cenie do M-ki 50 zł droższa - takie cyrki:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No racja LPR 130zl a taka sama jak ja mam w koncu znalazlem za 250zl. Wyciagnalem uzywana pompke ze szrotu za 50zl tez byla na wcisk ale krotsza od mojej o 6 cm. Przewod dalo sie na sile dociagnac ale pompka miala juz o pol milimetra wieksza dziure i wysadzilo przewod. Musialem jeszcze przewod wymienic na taki co ma lepek o pol milimetra wiekszy :duh:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lucasp powiem Ci jeszcze o jednej niespodziance jaka może Cie czekać po wymianie tej pompki na inną, wysprzęglik może Ci też wywalić jak pompka będzie dawała większe ciśnienie od poprzedniej. W moim przypadku tak było, nawet nie zdążyłem się dobrze rozpędzić i znowu na warsztat
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.