Skocz do zawartości

E38 Ogrzewanie tylnej szyby i lusterek || Mały problem


bartx128

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich, jestem nowym szczęsliwym posiadaczem Bmw 730 (e38) :D :D

Ostatnio zauwazyłem ze nie działa mi ogrzewanie tylnej szyby a takze ogrzewanie lewego lusterka( a czytałem na tym forum ze wszystkie e38 maja podgrzewane lusterka). Zauwazyłem rowniez ze prawe lusterko ma taką jakby kreske ktora dzieli lusterko jak by na pól a lewe tego nie ma. Tak jest oryginalnie? Czy moze mam jakis wkład nieoryginalny? Moze te dwie rzeczy sa związane ze sobą? Z gory dzieki za pomoc. pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta pionowa kreska na prawym lusterku to jest rdzeń grzewczy - ogrzewania lusterka.

Skoro tego nie masz w lewym lusterku i Ci nie grzeje, to masz odpowiedź - lusterko podmienione bez ogrzewania.

 

A co do tylnej szyby, to sprawdzałeś bezpieczniki ? Odepnij piny do ogrzewania przy tylnej szybie i sprawdź miernikiem czy prąd podaje (jak sprawdzisz że bezpieczniki są oki) - może jest odłączona instalacja z jakiegoś powodu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta pionowa kreska na prawym lusterku to jest rdzeń grzewczy - ogrzewania lusterka.

Skoro tego nie masz w lewym lusterku i Ci nie grzeje, to masz odpowiedź - lusterko podmienione bez ogrzewania.

 

 

Ja pozwole sie z tym niezgodzic. Mam podgrzewane lusterka i nie mam zadnych widocznych pionowych kresek. Z tylu na szkle jest przyklejona mata z paskami cos jak w tylnej szybie i jest to wogole niewidoczne. Jezeli chodzi o ta kreske to najprawodpodobniej moze to byc zalamanie szkla w celu zwiekszenia pola widzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha wiec najlepiej bedzie zdemontowac wkład lusterka i zobaczyc jak to wyglada od tyłu( czy ida jakies kable itp a jak ida to czy jest napiecie). Tylko teraz jas sie wyciąga wkład? Nie chce go uszkodzic wiec wole spytac:) a co do ogrzewania tylnej szyby to na tylnych słupkach sa takie jakby pudełka i tam wchodza kable( rowniez chyba kabel antenowy) i nie ma na zadnym z nich napiecia;/ Wiec ide sprawdze bezpiecznik. Dzieki wielkie za info!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, moje niedopatrzenie z tymi lusterkami.

Ale co do ogrzewania w tylnej szybie może być bezpieczniki, a może też być winny przekaźnik w module komfortu.

Miejmy nadzieje że poprzedni właściciel nie namieszał w instalacji i nie "odciął" tylnej szyby od instalacji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.