Skocz do zawartości

E46 2,0D Stuki przy wrzucaniu jedynki

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Koledzy w mojej bawarce od dłuższego czasu ,słyszę przy wrzucaniu pierwszego biegu "łup" , uderzenie wyłaniające się z okolic mostu. Spotkaliście się z takim problemem ? ?

 

Gdy wrzucę dwójke (podczas postoju) takiego uderzenia nie ma ....

Edytowane przez Luigi

Opublikowano
u mnie było podobnie 1 i R wchodziło z łupnieciem i na wymianie sprzegła sie skończyło
Opublikowano
  • Autor
Sprzęgło wymienione , to nie to ;)
Opublikowano
tam jest taka gumowa tuleja która redukuje naprężenia mostu (do góry i do dołu) ale nie wiem jak on się dokładnie nazywa ale to jakaś tuleja mostu tylnego podróba 35 zł i nic nie bedzie ci łomotało pozdrawiam
moc jest z nami
Opublikowano
Marcin55 może spróbuj ją wskazać na REoLEM lub ETK jeżeli masz dostęp? Dobrze by było znać nr katalogowy tego ustrojstwa.
Dolo
Opublikowano
właśnie o to chodzi że nie mam jak tego zrobić sam muszę ja wymienić ta tuleja rzuca się odrazu w oczy jak samochód jest na podnośniku jest dość sporych rozmiarów mechanik mi powiedział że jest to cytuje tuleja mostu napendowego i co jest dziwne że jak zajechałem żeby ją kupić do kolegi który ma sklep z częsciami to on mi w katalogu znalazł że muszą być dwie a u mnie jest tylko jedna i jestem trochę w kropce bo nie wiem czy u mnie jest coś nie tak czy on żle sprawdzał ale chyba wybiorę się do ASO a może ktoś bardziej kumaty niż ja wie o jaką tuleję mi chodzi i napiszę jej fachową nazwę pozdrawiam
moc jest z nami
Opublikowano
jedna tuleja (lacznik elastyczny) jest zaraz za skrzynia i laczy ja z walem a druga tuleja (lacznik elastyczny) jest na koncy walu i laczy go z mostem. Poprostu sa dwa laczniki jeden na poczatku i jeden na koncu walu. mialem podobny przypadek ale u mnie był popuszczony dyfer na srubach jak dokrecilem to przestalo stukac a stukalo mi nawet na 3 biegu a najbardziej odczuwalne to bylo na wstecznym. pozdrawiam!
Przeciwnik SERII.
Opublikowano
  • Autor

Koledzy , generalnie to mam problem z znalezieniem tego na realoem, ktos jest lepiej obcykany ...

 

Ps. mam dostęp do tańszych gratów ,jeżeli coś to chętnie pomogę załatwić coś taniej

 

Pozdrawiam

Opublikowano
aha no to ok więc pewnie dla świetego spokoju to trzeba te dwa łaczniki wymienić to dzięki za odpowiedz nie ma jak to fumfle z pod znaku trzech magicznych liter :mrgreen:
moc jest z nami
Opublikowano
najpierw sprawdz mocowanie dyfra bo moze byc popuszczone a puzniej wymieniaj gumy.
Przeciwnik SERII.
  • 5 lat później...
Opublikowano

Witam.

Mam Bmw e46 320d 136km z 1999r i borykam się z problemem stukow w tylnym moscie przy wrzucaniu jedynki. Stuki słychać tez w czasie jazdy na 4 biegu gdy dodaje i puszczam gaz. Lub gdy auto lekko się toczy a ja na sprzegle zmieniam biegi 1,2,3,4,5. Sprawdzałem juz wszystko i do niczego nie doszedłem. Zastanawiam się nad wymiana mostu ale musze mieć pewność że to pomoże. Prodze o jakąś podpowiedź.

Opublikowano
Witam ,tez mam podobne stuki mechanik powiedział mi ze jest luz na wieloklinie tylko niewiem teraz czym mam kupic drugi most czy wał podobno mozna to regenerowac

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.