Skocz do zawartości

Nie odbija kierownica


rfs1

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Jestem swierzym posiadaczem BMW.

Mam problem z kierownica ,ktora nie odbija do konca,do pozycji "zero" zostaje ok 10-15cm zarowno w prawo jak i w lewo,trzeba dokrecic kierownice na wprost.

Zbieznosc jest ok.dzis sprawdzalem na stacji diagnostycznej,luzow nie ma,olej we wspomaganiu w normie(chociaz nie jest za swierzy)-wyciekow tez nie ma.

 

Czy moze byc to winna maglownicy?Slyszalem ze jest tam jakas sruba regulacyjna i byc moze byly jakies luzy i ktos skasowal te luzy ta sruba regulacyjna i teraz kiera nie odbija do konca??

Jezeli to winna tej sruby to czy mozna poprzez regulacje ustawic to jak nalezy?

 

Chyba,ze moze to byc cos innego prosze o sugestie z gory dziekuje i pozdrawiam uzyt.BMW

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co może stać się z przekładnią? Ja już swoją rozbierałem i nic specjalnego w niej nie ma. Konstrukcja dość prosta. A poluzowanie śruby o 1 kreskę w przeciwną stronę zegara nic nie uszkodzi. Co najwyżej może pojawić się luz. Wtedy trzeba wrócić do momentu, aż luzu nie będzie. Prawdopodobnie ktoś na oko dokręcił zbyt mocno i stąd efekt tak sztywnej kierownicy w pozycji 0.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

objaw będzie taki że kiedyś i nie odbije i pójdziesz w "tataraki". Zluzuj śróbę jak piszą koledzy wyżej. Tylko nie zaraz o obrót tylko po jednej kresce (są takie na obudowie) Przejeżdzaj sie i w chwili kiedy kierownica zacznie odbijać to tak pozostaw. Będzie kręciło sie lżej i luz nie powinien występować no chyba że przekładnia już jest szmelcowata.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.