Skocz do zawartości

PROSZĘ O POMOC - wymiana części z rozbitego samochodu


liam

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Przejdę do rzeczy:

Posiadam bmw e36 is z klimą dwustrefową , komputerem pełnym (18 przycisków) , szyberdach itd... niestety uległ on wypadkowi i nadaje się do kasacji jednakże zostają mi części.

Chce kupić taki sam model ale ciężko jest znaleźć w cenie 10k bemke z takim wyposażeniem. Ja za swoją zapłaciłem 12k ale ubezpieczenie nie odda mi całości - wypadek nie z mojej winy.

Znalazłem kilka ciekawych ofert ale samochody te nie mają takiego wyposażenia jak miała moja e36'tka i tu zadam pytania:

1. Chciałbym komputer przenieść do nowej e36'tki i chciałem wiedzieć czy każdy prosty komputer lub ten prostacki zegarek można podmienić i proszę o rady jak to zrobić.

2. Klimatyzacja - czy są problemy z jej zainstalowaniem? Też proszę o rady jak to zrobić.

 

Jeżeli ktoś zna ceny takich operacji było by miło aby się ze mną podzielił tymi informacjami.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak postawisz auta koło siebie to nie będzie żadnego problemu z przelożeniem wszystkiego. Dużo osób montowało duży OBC i klime , poszukaj na forum.

 

Ps. Co to za bmw? jaki rok? silnik? wypisażenie? patrzyłeś na zachodzie czy napewno nie lepiej przywieśc coś sobie?

 

pozdorwienia

UWAGA!Brak dachu!

"Nie ma na świecie przyjaźni, która trwa wiecznie. Jedynym wyjątkiem jest ta, którą obdarza nas pies." /Konrad Lorenz/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze, komputer jak miales z check iem to bedzie problem bo auto ktore kupisz nie bedzie mailo czujnikow plynu chlodnicy plynu spryskiwaczy i jakis w silniku, w dodatku analogowy zegarek da sie jakos podmienic na kompa ale trzeba robic cala wiazke i to Gruba sprawa ale jak auto posiada zekarek z termometrem czyli ta atrape kompa ze tak powiem to wystarczy podpiac i wsadzic manetki te od kierownicy.

Po drugie, klima. Jak masz komplet to troche dlubania i masz wsadzony caly uklad w koncu mocowania wszystkie byly na etapie produkcji ramy juz robione i akzde bmw bylo przystosowane do posiadania klimy.

http://www.bmwpasja.pl

Nowe foty w galerii


BMW EuroTrip (46 BMW Club Europatreffen )

http://pl.youtube.com/watch?v=R2BJ8VX0qto

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój samochód to BMW e36 318is KAT rok 1994 wrzesień /klima/2xairbag/pełny komputer/el szyby/el lusterka z podgrzewaniem/itp prawie full

 

Dziękuje za podpowiedź i w takim razie szukam samochodu z małym komputerem bo ile dobrze zrozumiałem wystarczy tylko kilka czujników przełożyć i panel.

 

oto moje maleństwo:

http://89.149.227.94/dev260/0/417/189/0417189786.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kwestia indywidualnego podejścia. Ja bym się nie bawił w kupno zwykłej i przedładki z twojej. Poszperaj na mobile.de albo autoscout24.pl , coupe z klima masz od 2000 do 3000 tyś euro.

Transport 500-1000zł max + około 1000zł opłaty i rejestracja i mieścisz się w 10tyś zł. Tą rozbita może uda ci się nawet sprzedać za pare tyś.

 

Musisz liczyć że przekładke tych wszystkich elementów szczególnie klimy nikt ci za przysłowiowe 100zł nie zrobi tego, no chyba że sam się tego podejmiesz.

 

to tak moim zdaniem.

pozdrowienia [/img]

UWAGA!Brak dachu!

"Nie ma na świecie przyjaźni, która trwa wiecznie. Jedynym wyjątkiem jest ta, którą obdarza nas pies." /Konrad Lorenz/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kwestia indywidualnego podejścia. Ja bym się nie bawił w kupno zwykłej i przedładki z twojej. Poszperaj na mobile.de albo autoscout24.pl , coupe z klima masz od 2000 do 3000 tyś euro.

Transport 500-1000zł max + około 1000zł opłaty i rejestracja i mieścisz się w 10tyś zł. Tą rozbita może uda ci się nawet sprzedać za pare tyś.

 

Musisz liczyć że przekładke tych wszystkich elementów szczególnie klimy nikt ci za przysłowiowe 100zł nie zrobi tego, no chyba że sam się tego podejmiesz.

 

to tak moim zdaniem.

pozdrowienia [/img]

 

Chyba sam nie wierzysz w to co napisałeś. Może i kupie 318is za tą kase ale wątpie żeby spełniała moje oczekiwania. Jeżeli jesteś wstanie mi sprowadzić identyczna do mojej rozbitej w cenie jaką napisałeś to masz kupca od ręki! 10k pln - dla ciebie za taką bmw jaką ja miałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisz mi po kolei jakie są twoje oczekiwania, postaram się ci pomóc, jeśli chcesz oczywiście :) , pomijając oczywiście kwestie sentymentu i przywiązania do tej twojej.

UWAGA!Brak dachu!

"Nie ma na świecie przyjaźni, która trwa wiecznie. Jedynym wyjątkiem jest ta, którą obdarza nas pies." /Konrad Lorenz/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym zauważyć ze sprowadzając auto teraz płacimy 15%(czy jakoś tak) wg cennika a nie od umowy . Po drugie teraz już ciężko o dobre tanio auto od wroga....

http://www.bmwpasja.pl

Nowe foty w galerii


BMW EuroTrip (46 BMW Club Europatreffen )

http://pl.youtube.com/watch?v=R2BJ8VX0qto

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisz mi po kolei jakie są twoje oczekiwania, postaram się ci pomóc, jeśli chcesz oczywiście :) , pomijając oczywiście kwestie sentymentu i przywiązania do tej twojej.

 

dzieki :) wielkich oczekiwań nie mam, w poprzednim miałem i w następnym chcę mieć:

ABS, 2Xairbag, klimatyzacja dwustrefowa (manualna), el. szyby, el. lusterka, el. szyberdach, centralny zamek, PEŁNY KOMPUTER (18 przyciskowy), alu felgi, silnik 1,8 IS, rok produkcji minimum 94., kolor - czerwony, czarny, lub granat ciemny niebieski, aha dobrze żeby miał lampy soczewkowe ale to niekonieczność.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym zauważyć ze sprowadzając auto teraz płacimy 15%(czy jakoś tak) wg cennika a nie od umowy . Po drugie teraz już ciężko o dobre tanio auto od wroga....

 

Akcyza jest liczona od wartości rynkowej auta z euro taxu.Do 2 litrów 3,1% , a powyżej 2 litrów 13,6%. Więc 1.8Is załapuje sie na pierwszy przedział. :)

Kolego liam. No przyznaje może zbyt pochopnie powiedziałem o sprowadzeniu auta. Są coupe-iki z klimą w tych cenach ale, jak jest szyber dach to jedna poducha i na odwrót,albo zielona , czy srebrna więc rzeczywiście w 100% nie znajde auta spełniającego twoje oczekiwania

:( . (na tą chwile)

Więc życzę wytrwałości i powodzenia w przekładce.

 

pozdrowienia

UWAGA!Brak dachu!

"Nie ma na świecie przyjaźni, która trwa wiecznie. Jedynym wyjątkiem jest ta, którą obdarza nas pies." /Konrad Lorenz/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyobraźcie sobie jak mnie chcą wy$$$ć w "ubezpieczalni". Wycenili mi samochód na 9900 a chcą dać 7400 - no to jeszcze rozumiem że różnica wynika z beznadziejnego ubezpieczenia i za dobre cześci samochodu mi nie zapłacą ale wycenić na 9900?

Zadzwoniłem do bezstronnego rzeczoznawcy i zanim usłyszał ode mnie ile oni dają wycenił podstawową wersje tego samochodu na 11800!!! Kiedy dodałem serie wyposażenia powiedział że wartość powinna oscylować w granicach 14000. Postanowiłem go poprosić o wycenę i papier aby móc ewentualnie procesować się ze złodziejami!!

Ktoś miał podobny problem z was kiedykolwiek?? Słyszałem, że szanse na wygranie biorąc pod uwagę moją sprawę są 99,9%!!

Proszę o uwagi w tym temacie tutaj gdyż sprawa cały czas dotyczy mojego samochodu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego ale ubezpieczenie musi ci naprawić samochód w twoim przypadku im się nie opłaca dlatego chcą oddać około 80 procent wartości ale wedlug prawa możesz im powiedzieć że masz to w du... Że się naprawić nie da i rządasz naprawy dajesz do dobrego warsztatu gdzie do nowej karoseri włoża stare graty nie musisz się zgodzić na gotówkę interesuje cię naprawa i tyle

W związku ze złym stanem zdrowia nie prowadze już napraw BMW !!!!

A i od forum zacząłem leczenie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakby ktoś wątpił w to że tak można to w warszawie można obejrzeć dowód czarne matowe M3 E46 kupiłem rozbite z tylu bardzo delikatnie i mi jeszcze po 2 tyg tak doprawił pewien mercedes że miałem pierwszego compacta M3 Kupiłem za 45 tys i ubezpieczenie tyle chciało dać ale to była okazja i walczyłem teraz mam m3 warte 120 tys

W związku ze złym stanem zdrowia nie prowadze już napraw BMW !!!!

A i od forum zacząłem leczenie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

M3 Kupiłem za 45 tys i ubezpieczenie tyle chciało dać ale to była okazja i walczyłem teraz mam m3 warte 120 tys

 

:P a nie milion???

 

Pewnie w ubezpieczalni pracują same "konusy" i po okazaniu umowy zakupu na 45tys zł oraz obejrzeniu uszkodzeń wycenili ci na 120tys zł.

 

To ja bym to M3 rozbił jeszcze kilka razy - i za odszkodowanie wybudował sobie dom.

 

 

Do kolegi liam Z towarzystwem ubezpieczeniowym jest ciężko wygrać gdyż jako korporacja ma za sobą "plecy". Stac ich na prawników, ławników, sędziów itd....

Musiałbyś się naprawdę postarać aby uzyskać kwotę taką, jaka będzie cie satysfakcjonować. Wątpię iż bez porady prawnej dasz sobie radę.

Druga kwestia to taka, iż w tym wypadku jeden rzeczoznawca musiałby podważyć opinię drugiego rzeczoznawcy.

Obydwie opinie dla sądu i tak nie będą wiążące - więc sąd zechce zasięgnąć opinii kolejnego biegłego sądowego itd.....

Koszta i czas.... idą w nieskończoność

 

Pzdr i wytrwałości

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znajomy rozwalił auto i rzeczoznawca od ubezpieczyciela wycenił go niekorzystnie więc zatrudnił innego rzeczoznawce który sprawdził wycenę i wyszukał w niej błędy które obniżały wartość samochodu. Wycenił go wg siebie a znajomy poszedł z tym papierem do ubezpieczalni gdzie dali mu taką sumę jaką wycenił jego rzeczoznawca. Podejrzewam iż wiedzieli o tym i bali się procesu. Zamierzam zrobić tak samo gdyż kontaktowałem się już z rzeczoznawcą który przy wstępnej rozmowie oszacował auto na 11800 nie biorąc pod uwagę bogatego wyposażenia.

Dla mnie to już zrozumiałe że ubezpieczalnie działają tylko na swoją korzyść a omijanie wyposażenia samochodu w wycenie to rzecz która ma na celu obniżenie kwoty do wypłacenia i w ten sposób oszukują ludzi którzy nie mają zielonego pojęcia o swoich prawach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zainteresowanych zakupem mojej bemki zapraszam na aukcję

http://www.allegro.pl/item452060709_bmw_e36_318_is_powypadkowe_bogate_wyposazenie.html

lub kontakt na gg 3462506

Na trzecim zdjeciu nie ma przodu wogle. Na pozostałych fotkach jest.Poprawiłeś mu czy jak? :lol:

A co do ubezpieczenia , to jak ja się orientowałem w sprawie AC (Warta) , to mają swój katalog i tam cennik , nie interesowało ich wogle wyposażenie jakie ma. Oddaja kase w razie kradzieży/wypadku za podstawową wersje. Jeżeli uważam że kwota jest zaniżona to podaje swoją i automatycznie składka wzrasta i to sporo. I to było ustalane na samymy początku podczas zawierania umowy. Tylko u nas w polsce są takie cyrki.Wyobraż sobie że kuzynowi ktory mieszka w niemczech,pewnego dnia autko wjechało w tył i to tak konkretnie że zniczczyło sprzęt audio który był w bagażniku o wartości około 1tyś euro.

Wyobraź sobie że nie miał nawet AC , tylko przedstawił faktury ubezpieczalni tego co z powodował szkode i oddali mu cała kase. U nas jest to raczej nie do pomyslenia :duh:

 

powodzenia

Edytowane przez micgz

UWAGA!Brak dachu!

"Nie ma na świecie przyjaźni, która trwa wiecznie. Jedynym wyjątkiem jest ta, którą obdarza nas pies." /Konrad Lorenz/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Pewnie w ubezpieczalni pracują same "konusy" i po okazaniu umowy zakupu na 45tys zł oraz obejrzeniu uszkodzeń wycenili ci na 120tys zł.

Powiedziałem że tyle dałem umowy kupna nie pokazywałem bo niemam takiego obowiazku tam może być dowolną cena i niejest brana pod uwagę przywycenie auta i niemówiłem że oni wycenili tylko jest teraz idealny stan a na allegro stoją w takiej cenie Zaznaczam że teraz jest bezwypadkową !

W związku ze złym stanem zdrowia nie prowadze już napraw BMW !!!!

A i od forum zacząłem leczenie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.