Skocz do zawartości

jaki silnik wybrać?


Murzyn

Rekomendowane odpowiedzi

hej

zastanawiam się nad sprzedażą mojej e39 ( na razie tylko się zastanawiam)

myślę o e60 lub e90 ale tym razem tylko benzyna wchodzi w grę

Jaki silnik polecicie do tych modeli. wiadomo najlepiej M, ale chciałbym aby spalanie przy spokojnej jeździe nie przekraczało kosmicznych wartości, ale z drugiej strony żeby w razie potrzeby było czym wyprzedzić. ogólnie mówiąc nie chciałbym żeby jeździł gorzej od e39 530dA które mam.

więc jak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpowiedź jest banalna: odpowiedni.

 

Do potrzeb, portfela, upodobań, etc.

 

Jak dla mnie w benzynach nie ma sie nad czym zastanawiac:

- szkoda zawracac sobie glowe 2.2 chyba ze ma bardzo niski przebieg i dobre wyposażenie (raczej sie nie zdarza),

- 2.5 tez zadna rewelacja, potem 525i bylo 3.0, ale jako tako jest to wydaje mi sie najlepszy wybor jesli chcesz zaoszczedzic na paliwie,

- 3.0 w wersji 530i to opcja mila (bylo kilka wersji silnikowych, warto sie zainteresowac tematem glebiej), ale w miescie spala sporo,

- 4.4 V8 jesli koszta serwisowania Cie nie przestrasza, no i spalic w miesice potrafi, ponizej 12-13 srednio tez nie licz.

 

Akurat w E60 530d to wcale zly wybor nie jest, tylko traf na dobra zadbana niezajechana sztuke kilkuletnią :wink:

Łatwiej w totka trafić 6.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Akurat w E60 530d to wcale zly wybor nie jest, tylko traf na dobra zadbana niezajechana sztuke kilkuletnią :wink:

Łatwiej w totka trafić 6.

 

dokładnie, wyrobiłem sobie swoje zdanie i teraz już wiem, jak diesel to tylko nowy, trafić od znajomego dziadka - nie realne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Akurat w E60 530d to wcale zly wybor nie jest, tylko traf na dobra zadbana niezajechana sztuke kilkuletnią :wink:

Łatwiej w totka trafić 6.

 

dokładnie, wyrobiłem sobie swoje zdanie i teraz już wiem, jak diesel to tylko nowy, trafić od znajomego dziadka - nie realne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli chcesz benzyne to polece ci w 100% game silnikow V8

 

Wybierz motor 545 lub 550 . Naprawde niech cie ta pojemność nie przeraza bo utrzymanie jest takie same jak silnika 3,0 i czy 2,5 i.

 

Moga sie tu ludzie ze mna nie zgadzac ale naprawde miałem E60 z silnikami 2,5 3,0 teraz mam 4,4 i jesli chodzi o koszty utrzymana to nie ma roznic , a własciwości jezdne zupełnie inne.

 

Silnik 2,5 3,0 przy jezdzie miejskiej spalał mi srednio 13 - 14 l /100 km

Ten sam wynik mam przy silniku V8 z 333PS

Na wakacje zrobiłem trase 2000 km przy sredniej jeżdzie około 140 km/h - 160 km/h auto spalilo mi 11l/100 km (cykl autostradowy)

 

Jesli chodzi o silnik 525i 192PS to osobiscie odradzam jest wolny do tej masy . Fakt jak go trzymasz na obrotach to jedzie ale kosztem takiego spalania jak 507 konne M5

 

530i 231PS - Juz jest lepiej wydaje mi sie ze na nasze warunki wystarczy .

 

545i 333PS - Tu juz mozesz zasmakować własciwości z gamy "M"

Raz BMW / / / Zawsze BMW http://img528.imageshack.us/img528/4160/motorsporticon0ms.gif
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Jesli chcesz benzyne to polece ci w 100% game silnikow V8

 

Wybierz motor 545 lub 550 . Naprawde niech cie ta pojemność nie przeraza bo utrzymanie jest takie same jak silnika 3,0 i czy 2,5 i.

 

Moga sie tu ludzie ze mna nie zgadzac ale naprawde miałem E60 z silnikami 2,5 3,0 teraz mam 4,4 i jesli chodzi o koszty utrzymana to nie ma roznic , a własciwości jezdne zupełnie inne.

 

Silnik 2,5 3,0 przy jezdzie miejskiej spalał mi srednio 13 - 14 l /100 km

Ten sam wynik mam przy silniku V8 z 333PS

Na wakacje zrobiłem trase 2000 km przy sredniej jeżdzie około 140 km/h - 160 km/h auto spalilo mi 11l/100 km (cykl autostradowy)

 

Jesli chodzi o silnik 525i 192PS to osobiscie odradzam jest wolny do tej masy . Fakt jak go trzymasz na obrotach to jedzie ale kosztem takiego spalania jak 507 konne M5

 

 

Tu kolega chyba troszke przesadza- nawet na stronie BMW nie owijaja w bawelne i srednie spalanie w miescie dla 540i wynosi 15.8, a dla 550i 16.6.

Podczas gdy dla 525i 10.3 a dla 530i 10.9.

 

Wiec albo gdy jezdziles 525i oraz 530i to je ostro cisnales- a teraz przy 545i delikatnie obchodzisz sie z pedalem gazu :wink:

 

Faktycznie jezeli chodzi o koszty utrzymania 525i a 530i sa niemal identyczne, analogicznie 540i do 550i. Jednak juz porownanie 530i do 550i- to moim zdaniem przepasc w utrzymaniu auta, chyba ze bedziemy porownywac koszty paliwa gdy 530i bedzie jezdzic tylko w miescie a 550i smigac tylko po autobahnie(u nas jakos nie za wiele ich :cry2: ) wtedy wyjdzie na to ze 550i jest tansze w utrzymaniu niz 530i.

 

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Jesli chcesz benzyne to polece ci w 100% game silnikow V8

 

Wybierz motor 545 lub 550 . Naprawde niech cie ta pojemność nie przeraza bo utrzymanie jest takie same jak silnika 3,0 i czy 2,5 i.

 

Moga sie tu ludzie ze mna nie zgadzac ale naprawde miałem E60 z silnikami 2,5 3,0 teraz mam 4,4 i jesli chodzi o koszty utrzymana to nie ma roznic , a własciwości jezdne zupełnie inne.

 

Silnik 2,5 3,0 przy jezdzie miejskiej spalał mi srednio 13 - 14 l /100 km

Ten sam wynik mam przy silniku V8 z 333PS

Na wakacje zrobiłem trase 2000 km przy sredniej jeżdzie około 140 km/h - 160 km/h auto spalilo mi 11l/100 km (cykl autostradowy)

 

Jesli chodzi o silnik 525i 192PS to osobiscie odradzam jest wolny do tej masy . Fakt jak go trzymasz na obrotach to jedzie ale kosztem takiego spalania jak 507 konne M5

 

 

Tu kolega chyba troszke przesadza- nawet na stronie BMW nie owijaja w bawelne i srednie spalanie w miescie dla 540i wynosi 15.8, a dla 550i 16.6.

Podczas gdy dla 525i 10.3 a dla 530i 10.9.

 

Wiec albo gdy jezdziles 525i oraz 530i to je ostro cisnales- a teraz przy 545i delikatnie obchodzisz sie z pedalem gazu :wink:

 

Faktycznie jezeli chodzi o koszty utrzymania 525i a 530i sa niemal identyczne, analogicznie 540i do 550i. Jednak juz porownanie 530i do 550i- to moim zdaniem przepasc w utrzymaniu auta, chyba ze bedziemy porownywac koszty paliwa gdy 530i bedzie jezdzic tylko w miescie a 550i smigac tylko po autobahnie(u nas jakos nie za wiele ich :cry2: ) wtedy wyjdzie na to ze 550i jest tansze w utrzymaniu niz 530i.

 

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej

Ogólnie mówiąc nie chciałbym żeby jeździł gorzej od e39 530dA które mam.

więc jak?

 

No cóż. Różnica w spalaniu między 525i (w wersji 3 litrowej) a 530i jest minimalna z osiągi i radość z jazdy znacznie lepsze (na korzyść tego drugiego). Tak jak koledzy powyżej polecam 530. No chyba, że 545 lub 550, ale zam napisałeś że jeździsz spokojnie, więc polecam 530i.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej

Ogólnie mówiąc nie chciałbym żeby jeździł gorzej od e39 530dA które mam.

więc jak?

 

No cóż. Różnica w spalaniu między 525i (w wersji 3 litrowej) a 530i jest minimalna z osiągi i radość z jazdy znacznie lepsze (na korzyść tego drugiego). Tak jak koledzy powyżej polecam 530. No chyba, że 545 lub 550, ale zam napisałeś że jeździsz spokojnie, więc polecam 530i.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naprawde nie jest tak zle z tym spalaniem w 545 jak wszyscy myslicie .

Podejrzewa ze moje auto pali tyle samo co kolegi D1BO E90 330i

a jednak wrazenia z jazdy sa inne .

 

Jesli kolega juz zdecydowal sie na benzyne a jak widac bedzie kupowal auto uzywane to niech pamieta tez o tym iz takie np BMW 550i bedzie miało duzo lepsze wyposażenie dodatkowe niz taka 530i a roznica cenowa w zakupie nie bedzie az taka wielka .

 

Jak juz bedziesz szukal E60 to patrz aby w swoim wyposazenia miała

- Dydamic Drive

- Układ aktywnej kierownicy

 

Sa to systemy dzieki ktorym te auta znacznie lepiej sie prowadzą

Raz BMW / / / Zawsze BMW http://img528.imageshack.us/img528/4160/motorsporticon0ms.gif
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spalanie u mnie jest obecnie na poziomie 13.2. W wakacje podczas wypadow nad morze oscylowalo na poziomie 12.5-12.8- ale nie byla to jazda spokojna :twisted2: (podczas jednego z powrotow, zlapalem sie z panem Tomaszem Iwanem i jego X5- serdecznie pozdrawaim- oraz jeszcze kilkoma szybszymi BMW- rowniez pzdr). Natomiast trasa W-wa- Poznan spalanie na poziomie 11.5. Wrazenia z jazdy moja trojeczka "nie sa takie zle"- w koncu 6.3 do 100km/h :D :wink: :twisted2:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spalanie u mnie jest obecnie na poziomie 13.2. W wakacje podczas wypadow nad morze oscylowalo na poziomie 12.5-12.8- ale nie byla to jazda spokojna :twisted2: (podczas jednego z powrotow, zlapalem sie z panem Tomaszem Iwanem i jego X5- serdecznie pozdrawaim- oraz jeszcze kilkoma szybszymi BMW- rowniez pzdr). Natomiast trasa W-wa- Poznan spalanie na poziomie 11.5. Wrazenia z jazdy moja trojeczka "nie sa takie zle"- w koncu 6.3 do 100km/h :D :wink: :twisted2:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.