Skocz do zawartości

KONTROLKA HAMULCÓW

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano
POMÓŻCIE - jak zgasić kontrolkę hamulców-klocków -wymieniłem tarcze i klocki a kontrolka dalej świeci-Z góry dzięki za pomoc.
Opublikowano
powinna sama zgasnac ,a moze masz malo plynu hamulcowego :?:
BMW nie dla idiotów :naughty: :diabel_smiech: , LPG :naughty:
Opublikowano
Czy w E-36 jest taka kontrolka?
Opublikowano
  • Autor

Nie spoko płyn jest o.k. Nie pytałbym gdyby to była prosta sprawa-sprawdziłem płyn -nie wiem jak to działa z tą kontrolką-czy ona ma jakiś sterownik ,ktory zapamętuje błąd czy to tylko styki ,które zwierają do masy???.

Ps. BMW może i nie dla idiotów ale spytać chyba wolno nie-nie każdy to omnibus-z japończyków to zaginam wszystkich ,gorzej z niemcami.

Opublikowano
......Ps. BMW może i nie dla idiotów ale spytać chyba wolno nie-nie każdy to omnibus-z japończyków to zaginam wszystkich ,gorzej z niemcami.

 

to nie bylo do ciebie :lol: jezeli tak to odebrales,tak mam w podpisie ,

a co do tej kontrolki to to jest raczej sprawa plynu (ale piszesz ze ok) badz tych stykow ktore informuja o tym ze klocki sa wytarte i kwalifikuja sie do wymiany a dlaczego sie swieci to nie wiem :( ,tego sie nie kasuje powinna sama zgasnac jak jest ok

BMW nie dla idiotów :naughty: :diabel_smiech: , LPG :naughty:
Opublikowano
  • Autor
Dobra spoko-chyba sam doszedłem -pewnie mam tylne klocki też do wymiany albo styki od sygnalizatorów ,ale stawiam raczej na klocki-nie miałem czasu dziś sprawdzić-dzięki za podpowiedz- a apropo kontrolki to do płynu jest inna a do klocków inna.Pozdrawiam Andrzej.
Opublikowano
Daj znac czy ci w koncu zgasla bo ja mam to samo mimo ze wymienilem klocki z tylu i przodu tyle ze z przodu ten kabelek jeszcze sie nie przetarl a z tylu juz tak wiec go wogole nie zalozylem a kontrolka dalej sie swieci...nie wiem wlasnie czy nie ma bledu w kmpie do wykasowania...tak powiedzial jeden elektryk ze moze byc taki bląd ale kto wie...daj znac pzdr
Marcin-coupe...BMW theBestMachineontheWorld
Opublikowano

marcin jak nie masz z tyłu czujnika to ci kontrolka nie zgasnie

powinna byc chociaz zworka ale polecam czujnik

zeby ta kontrolka zgasła po włączeniu zapłonu nalezy wcisnac bodajze 5 razy hamulec

powinno działac :norty:

POSPOLITUS MANIAKUS BEEMWUUS
Opublikowano
  • Członkowie klubu
powinna sama zgasnac ,a moze masz malo plynu hamulcowego :?:
Szczerze powiedziawszy to jeszcze nie widziałem ani w E34 ani w E36 żeby po wymianie klocków kontrolka sama zgasła... :wink:

 

Terrano: żeby zgasić kontrolkę musisz założyć nowe czujniki. Czujniki klocków są teoretycznie jednorazowe. Koszt czujnika to jakieś 20-30 zł. Zważywszy na to że przy normalnej jeździe klocki starczają na jakieś 40 tys. km to chyba kwota 30 zł na czujnik nie jest zaporowa... 8)

Pozdrawiam

Bastek

Kiedyś: E21 315 '83, E34 520i '90, E34 525iA '92, E36 316i '95, E30 318iT '93, E46 325xi Touring, E91 325i

Opublikowano
Mój mechanik niestety uszkodził mi taki czujnik z tyłu po prawej stronie. Nie wiecie moze gdzie mogę kupić nowy ?

Pozdrawiam

Pawel

E-34 2.0i

Opublikowano
  • Członkowie klubu
Mój mechanik niestety uszkodził mi taki czujnik z tyłu po prawej stronie. Nie wiecie moze gdzie mogę kupić nowy ?

Jesteś widzę z Piaseczna więc nie powinieneś mieć żadnego problemu z kupnem. W Warszawie jest conajmniej kilka miejsc gdzie możesz kupić ten czujnik:

- sklep na Narbutta,

- Krzysztof Krawczyński (tel. 0501 034264),

- Auto Fus na Ostrobramskiej,

- Bavaria Motors na Czerniakowskiej

Pewnie jeszcze coś by się znalazło. Cena oryginalnego czujnika w ASO nie powinna przekroczyć chyba 30 zł... :roll:

Pozdrawiam

Bastek

Kiedyś: E21 315 '83, E34 520i '90, E34 525iA '92, E36 316i '95, E30 318iT '93, E46 325xi Touring, E91 325i

Opublikowano
Mój mechanik niestety uszkodził mi taki czujnik z tyłu po prawej stronie. Nie wiecie moze gdzie mogę kupić nowy ?

Jesteś widzę z Piaseczna więc nie powinieneś mieć żadnego problemu z kupnem. W Warszawie jest conajmniej kilka miejsc gdzie możesz kupić ten czujnik:

- sklep na Narbutta,

- Krzysztof Krawczyński (tel. 0501 034264),

- Auto Fus na Ostrobramskiej,

- Bavaria Motors na Czerniakowskiej

Pewnie jeszcze coś by się znalazło. Cena oryginalnego czujnika w ASO nie powinna przekroczyć chyba 30 zł... :roll:

 

Pracuje na Wołoskiej to po robocie bym sobie szybko podleciał i kupił, tylko powiedz mi gdzie to dokładniej jest na Narbutta. Może jakiś telefon do nich masz ?

Pozdrawiam

Pawel

E-34 2.0i

Opublikowano
  • Członkowie klubu
... tylko powiedz mi gdzie to dokładniej jest na Narbutta. Może jakiś telefon do nich masz ?

Telefon: 646-64-84

To jest prawie przy Puławskiej. Zresztą wisi tam chyba duża flaga BMW. Przynajmniej kiedyś wisiała... :)

Pozdrawiam

Bastek

Kiedyś: E21 315 '83, E34 520i '90, E34 525iA '92, E36 316i '95, E30 318iT '93, E46 325xi Touring, E91 325i

Opublikowano
Kupiłem na Narbutta za 30 zeta. Wielkie dzięki.

Pozdrawiam

Pawel

E-34 2.0i

Opublikowano
tez mialem taki problem.po wymianie klockow i tarcz swiecila mi sie kontrolka od hamolcow pojechalem do ASO gdzie mi wymienili czujniki hamulcy i bylo po sprawie.koszt zrobienia i czujnika wyniosl mnie 82 zl w ASO!!!!
Opublikowano
a co to są za kable idące do hamulców :!: ,one sa od jakis czujników-bo jeden miałem przerwany i nic sie nie swieciło na desce
Opublikowano
  • Autor

To kable od czujników zużycia klocków hamulcowych masz dwa -w przednim lewym kole i tylnym lewym,chyba że mówisz o przewodach od czujnik ABS.Kontrolka Ci si e nie pali bo pewnie ktoś ją wyjął albo się spaliła.

Pozdro.Andrzej.

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.