Skocz do zawartości

Stacyjka


max_karp

Rekomendowane odpowiedzi

Opis sytuacji:

Cala sytuacja dzieje sie w miescie w polodnie:

Wsiadam do samochodu, wkladam kluczyk do stacyjki a kluczy obraca sie tylko okolo 1cm i ani mm dalej, odblokowuje jedynie kierownice z blokady, - brak uruchomienia silnika. Rozkrecam dolna obudowe kierownicy, sciagam plastik nasadzony na koniec obudowy stacyjki i co moje oczy widza, w plastiku otwor w ksztalcie prostokata idelanie pasujacy do takiego ksztaltu wystajacego z tylu obudowy stacyjki wiec wkladam srubokret do tego otworu i uruchamiam samochod, ale jeszcze jechac nie mozna poniewaz kluczyk ktory wczesniej odblokowal kieronice, powraca do polozenia blokujacego kierwonice po puszczeniu go , a wiec chwytam kluczyk kombinerkami i uzywaja sily przekrecam kluczyk, jest lekki klik, (peka jakis zabek w ukladzie blokady - chyba) i kierownica jest odblokowana - na zawsze :).

 

teraz juz moge uruchomic samochod normalnie kluczykiem, ale blokada kierownicy nie dziala.

 

Moje pytania:

Co moglo byc powodem blokady stacyjki (wysiadlem z samochodu na 10 minut) ?

 

i nawazniejsze :

 

Czy w tej chwili podczas jazdy moze mi sie zablokowac kierownica (przypominam ze kluczyk w stacyjce w dobrym polozeniu ) ?

 

Dziekuje za wyczerpujace odpowiedzi !!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do zablokowania stacyjki podczas jazdy raczej nie. Kluczyk powoduje blokadę opuszczenia tego bolca od blokady. Natomiast klik podczas przekręcania kluczyka kombinerkami. No cóż prawdopodobnie zablokowana była któraś z zapadek w zamku, byc może ta ostatnia która odpowiada za blokadę kierownicy i teraz jak ją zgiołeś bolec nie opada. Możesz się pobawić i rozkręcić stacyjkę. Ja rozbierałem już trzy, niestety jeszcze żadnej z BMW ale zamek to zamek :mrgreen:
http://img842.imageshack.us/img842/1250/arto.png
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.