Skocz do zawartości

dziwne przycinanie


JOKEROW750

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, jadąc ze stałą prędkością powiedzmy 80 - 140 km/h samochód od czasu do czasu ''przycina'' się dosłownie na część sekundy, czasem zdarzy się to kilka razy pod rząd więc jazda nie jest zbyt przyjemna :( Gdy przyspieszę wszystko jest ok, jedzie do przodu bez szarpnięć, ale przy stałej prędkości znów zaczyna ''poszarpywać'' . Co może być przyczyną, sterownik ASC?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, jadąc ze stałą prędkością powiedzmy 80 - 140 km/h samochód od czasu do czasu ''przycina'' się dosłownie na część sekundy, czasem zdarzy się to kilka razy pod rząd więc jazda nie jest zbyt przyjemna :( Gdy przyspieszę wszystko jest ok, jedzie do przodu bez szarpnięć, ale przy stałej prędkości znów zaczyna ''poszarpywać'' . Co może być przyczyną, sterownik ASC?

 

Niestety mam ten sam problem dlatego w trasach jeżdżę z wyłączonym ASC :(

 

Zrób test ASC, mi wyświetla dwa mrugnięcia i to oznacza jakiś błąd.

 

Co dziwne ostatnio nie wyłączyłem ASC i po przejechaniu 100 km ani razu nie szarpało... ale zazwyczaj szarpie gdy jest włączony.

Aha ASC w zimie przy ostrym deptaniu działa całkowicie poprawnie.

 

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Zrób test ASC, mi wyświetla dwa mrugnięcia i to oznacza jakiś błąd.

 

Pozdrawiam

 

Podpinając się: u mnie wszystko póki co jest w najlepszym porządku, ale

trzymając się tematu, jak się robi ten test ASC ?

Jaka jest procedura, bo nie robiłem tego i nie wiem.

 

A co przeszarpywania na równej jeździe, to warto też sprawdzić stan świec zapłonowych - któraś może mieć zgorzelinę albo jakieś inne zabrudzenia, lub tp. Wina może też być po stronie brudnego filtra powietrza lub filtra paliwa.

JOKEROW750 , silnik Ci zjada olej, jak olej idzie do garów to sie gorzej paliwo spala i to też będzie przyczyna przycinania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.