Skocz do zawartości

Nie da się odpalić


beton188

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Jechałem przedwczoraj przez osiedle, zaczęły mi przygasać światła i zgasł mi samochód.

 

Pomyślałem że to problemy z ładowaniem... wiec podpiołem akumulator kablami rozruchowymi do drugiego samochodu i nic.... nieraz zarzęzi... nieraz tylko tyknie ale odpalić nie chce... na pych tez nie da rady..

może ktoś miał coś takiego kiedyś? może to jakaś mało ważna usterka tylko ja nie wiem gdzie szukać...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najpierw idz do domu i naladuj prostwnikiem akumulator

po 12 godzinach ladowania wroc do samochodu i podlacz akumulator

zobacz napiecie na akumulatorze, uruchom silnik i ponownie sprawdz napiecie

jak bedzie mniejsze badz takie same jak na wylaczonym silniku to padl ci alternator

 

jak kolega mial maly silnik, badz cienkie kable to mogles miec problem z rozruchem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jest jakieś zwarcie i to chyba na ważnym kablu... jak odpalam jest tykniecie rozrusznika i wszystko gaśnie... jak holowaliśmy ja to co jakiś czas sygnał komputera migniecie wszystkiego i wszystko ok.. i powolne przygasanie wszystkiego i koniec i tak co chwile..

 

dodam tylko ze jak sie wszystko zaczęło dziać... to cofałem i wjechałem na

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nie masz ładowania to nie odpalisz auta,sprawdz regulator napięcia,jest zamontowany w alternatorze,być może się już szczotki zużyły.Oznaki padniętego regulatora,są takie,że po kolei wszystkie odbiorniki(dmuchawa,radio,światła,zegary) gasną,aż do momentu zgaśnięcia silnika.
Nur bmw e32
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie tak to sie skonczyło.. przygasły światła.. pochodzila 30 sek i zdechła na wieki... może to być regulator ? albo alternator? bo jak podepne aku naładowane to słychać tylko tyknięcie rozrusznika i wszystko gasnie.... moze rozrusznik tez padl??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

myślę,że najpierw zacznij od regulatora napięcia,nie jest drogi,jest wkręcony z tyłu alternatora,pod czarną plastikową obudową.Rozrusznik raczej nie,bo z popychu byś wtedy odpalił i od uszkodzonego rozrusznika nie przygasają światła,alternator,a konkretnie regulator napięcia.
Nur bmw e32
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.