Skocz do zawartości

Wymiana silnika


wojciu121

Rekomendowane odpowiedzi

Zastanawiam się nad wymianą silnika w mojej 318i z 92r. Mogę tanio kupić M42 z 318is (ponoć pasuje), a w moim klekoczącym M40 jest trochę roboty, więc pytanie moje brzmi: wymieniać czy naprawiać? IS mam za 600,- (nie wiem ile dam za wymianę), a w mój silnik musiałbym włożyć minimum 500. Dodam jeszcze że co do osiągów mojego silnika nie mam zastrzeżeń pomimo 260000 przebiegu i pomijając pochłanianie oleju, klekotanie i świszczenie (popychacze, łożysko alternatora, paski i być może wałek do wymiany).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego to nie jest takie hop siup jak się wydaje. Twoje 1,8 to pewnie M40. Jak kupisz M42 za 600zł to wydaje mi się że to będzie tylko sam goły silnik bez osprzętu. Będziesz musiał wymienić komputer elektrykę i nie wiem czy i nie układ chłodzenia. Ja właśnie składam silnik M40 tylko ze 1,6 ale to jedno i to samo co i twoje. Robiłem kapitalny remont i koszt wyszedł ok 1300 zł oczywiście bez wałka popychaczy i dzwigienek. Remont starego a kupno innego to pokrycie kosztów wychodzi na to samo a nigdy nie wiesz co kupisz i jakie przejścia miał ten drógi nowy.

 

Klekotanie to układ rozrządu popychacze dzwigienki i wałek to koszt 760zł+ok100zł robocizna do tego zdjęcie głowicy planowanie jej 50zł usczelka pod głowicę ok 60zł i uszczelniacze zaworowe od tego właśnie oleju ok2zł za sztukę.Tyle co w głowicy. Jak ci spala ok 1l na 100km to najprawdopodobniej pierścienie, a jeżeli mniej to uszczelniacze. Ja bym remontował.Nie przekroczysz kosztów ok 1100-1200zł i masz pewny silnik. Kupisz IS`a i może być to samo co teraz w twoim.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.